Raumalaiset, nyt meillä olisi tilaisuus osoittaa että tuemme monikulttuurisuutta. Satakunnnan käräjäoikeus tuomitsi kaksi irakilaismiestä vankeuteen ja koviin korvauksiin kahden eri kulttuurin valittevasta yhteentörmäyksestä. Olen masinoimassa rasisminvastaista marssia miesten puolesta Raumalle marraskuun alussa, onko muita halukkaita marssijoita ilmoittautumassa, jos on niin tälle foorumille voi osoittaa mielenkiintonsa.
Emme hyväksy rasismia Raumalla
RaumanTyttö
13252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Minä+otan+nyt+kantaa+lähinnä+meidän+oikeuslaitokseen.+Marssimaan+en+lähde,+mulla+on+rollaattori+jossa+on+huonot+laakerit,+se+vinkuu+ja+kitisee.+Ne+jotka+haluaa+vinkua+ja+kitistä+marssimalla+niin+siitä+vaan.+Toivotan+poutapäivää.
Ensinnäkin+kovat+korvaukset+on+yhtä+tyhjän+kanssa+varattomalle\pers-aukiselle+ihmiselle.+Ulosotossa+on+monella+pitkä+piikki+jonne+sopii.
Noin+kuusivuotta+sitten+yksi+humalainen+kansalainen+poltti+vanhan+puukirkon,+oikeus+määräsi+siitä+4,500+000€+laskun.
Kuuden+(6)+vuoden+aikana+vouti+on+saanut+perittyä+siitä+reilut+tuhat+euroa+veronpalautuksista!
Korkoineen+lasku+on+nykyään+reilut+6,000+000€.+Revi+siitä+tuomiota.
Tuomittu+vankeusaika+enskertalaiselle+on+miinus+-60%++tuomarin+ilmoittamasta+ajasta,+siinä+on+kaikenlaisia+lievennyksiä+ja+bonuksia+helpottamassa+tuomitun+kärsimyksiä.
Rasistit takaisin kotimaihinsa?
On saatava erityinen LAKI joka määrää yhteiskuntaan sopeutumattomat elättimaturasistit hitolle tästä maasta
Marssi yksinäs kehitysmaa muslimien puolesta.matut ulos suomesta.
Ettei vaan olis "rasistit" keppostelleet, Vantaalla ainakin vahva epäily kuten myös Turussa?
Iha Pori kaupunki tyätekijän sanosi ettua...mitä merkitseekään...jo tosissaan ehdottaisin ettua...mitä merkitseekään ettua tilannehan on se et Harjavalla kanslisti ei elä todellisuudessa 9:stä englannin murteesta huolimatta....ett eikö maakunnan vetovastuu voisi siirtyä Raumal? Tässä Porin kaupungissa savolaisistakin mamuista on tullut autokateita. Et olkka rasistisia raumalaiset kaikki idioottiporilaissi! 50/50 prosentti et pualet on iha ihmisii sivistyneit, ei puhko autorenkai SUURMÄE areenal
Samantien kaikki narkit ja venkulat vittuun Raumalta!
"Samantien kaikki narkit ja venkulat vittuun Raumalta!"
No ketä tänne sitten jäis jos venkulatkin poistettaisiin?
Jätetään kuulkaas laki ja oikeus viranomaisten käsiin, siitä ei ei kaiken maailman netissä meuhkaavat rasistireppanat tässä maassa vastaa. Raiskaaja sai kovan tuomion niinkuin kuuluukin. Ihan ilman mielenosoituksia.
https://www.satakunnankansa.fi/satakunta/hovioikeus-piti-raumalla-vastaanottokeskuksessa-14-vuotiaan-tyton-raiskanneen-turvapaikanhakijan-vangittuna-200475837/
Minä voin oallistua marssiin jos yksikin suvakki kertoo mulle miksi pitää marssia sen puolesta että oikeesti apua tarvitsevat ovat pakolais leireireillä, ja täällä on nuoria miehiä jotka todellakin käyttävät vain hyväkseen tyhmiä suomalaisia, sossu ym kanavia saadakseen paremman toimeentulon tekemällä... Ei mitään. Samoiten olis kiva tietää miksi joka kerta kun näistä yrittää saada keskustelua aikaseksi niin rasisti kortti vilahtaa. Kyllä luulis jokais suomalaisen yhteiskunnan jäsenen ymmärtävän että näin ei voi jatkua tai kohta meillä ei ole enään murustakaan suomea omalla kansalla, auttaa pitää ja voikin auttaa mutta parhaiten autat kun ohjaat paperittomat ja kielteisen päätöksen saaneet ulos suomesta, ja autetaan ihmisiä niillä leireillä ja omassa kotimaassaan.
On naiivia leimata suomalainen rasistiksi. Emme elä missää utopiassa jossa evankelisluterilaisen yhteiskunnan arvot ja ennen kaikkea miehen/naisen välinen tasa-arvo sopisivat islamistiseen näkemysmaailmaansa. Tulevat aina katsomaan meitä alempiarvoisina.
Monikulttuurisuutta.
Kokemuksia:
https://www.suomenuutiset.fi/vastaanottokeskuksessa-tyoskenteleva-opettaja-turvapaikkajarjestelma-perustuu-valheelle-tulijat-pitavat-meita-holmoina/
Nyt raumalaiset miehet ottakaa ulkomailta vaimo ja piiloutukaa aina rasismin suojiin vaikka ei olisi edes tarvetta mutta pitää sen miekan kuitenkin hyvässä terässä ja rasismikortti valmiina joka hetki.
Hitto eihän se onnistu kuin ulkolaisen miehen ottaneille femakoille.