Kausi alkanu vielä huonommin ku viime vuonna , en tuhlaa enään rahoja lippuihin.
Ei ole ilveksen puuhastelu muuttunut
Pettynytfani
19108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
samaa mieltä
Hurraa turpiin tulee taas.
Ei voisi vähempää kiinnostaa...
No eipä kiinnosta kohta ketään muutakaan tollanen rämpiminen ottelusta toiseen
Näin on Ilves vajoamassa suohon, en tule enään peleihin jos ei muutoksia tule ja pelimiehiä ..
se on pakkovoiton paikka seuraavas pelis
Ilves on vitsi. Mestari viimeksi 1985 !!
Ilveksessä ei ole ollut ikinä yhtään hyvää pelaajaa..Paitsi raimo helminen.
Huomenna Ipa murskaa Ässät !!
RISTO JALO pelastaa ipan :0) jep jep. Surkeeta on niinkuin aina !!
Mangaardista piti päästä eroon. No nyt päästiin, ja mitenkä kulkee !? :0)
Jep, Mangaardia mollattiin, vaikka se laittoi miljoonia ilvekseen. Nyt ei ole mangaardia, olkaa nyt sitten onnellisia. Ja risto jalo voi voi, aivan nolla. Turha jätkä, mitä on saanut aikaan..
Kyllä ilves Faneja hävettää.
Ilves on kyllä häpeällisen surkea. Jälleen..
Saisko Mangaardin ainakin maksamaan uuden areenan pelivuorovuokrat? Sieltä tuskin on muuten kovin pitkää piikkiä luvassa?
Paras se on vaan ipan siirtyä suomisarjaan.
Raaimo Hel ineeen raipe raipe raaaaaaaaaaaaaaaimoooooo helmineeeeeeeennnnn!!!! Raipepppepepepepe!!!! Raaimo Hel ineeen raipe raipe raaaaaaaaaaaaaaaimoooooo helmineeeeeeeennnnn!!!! RaipepppepepepepeRaaimo Hel ineeen raipe raipe raaaaaaaaaaaaaaaimoooooo helmineeeeeeeennnnn!!!! RaipepppepepepepeRaaimo Hel ineeen raipe raipe raaaaaaaaaaaaaaaimoooooo helmineeeeeeeennnnn!!!! Raipepppepepepepe
Jep, ipa voittaa taas runkosarjan :0) Ja mestaruus on jo lähes varma.
Siis haloo! Jääkiekkoilijat ovat palkkarenkejä ja pomot käärivät rahat. Mitä jääkiekkoilijasta tulee aktiiviuran jälkeen. Sellaisia ihmisraunioita kuten Jere Karlahti tai Timo Jutila, esimeksiksi .. Tai koko loppuikänsä kivuista kärsiviä puolivammaisia. Yleisö peleissä on alikehittynyttä älämöloporukkaa., jolle ei muita älykkäämpiä kiinnostuksen aiheita löydy.