Vielä jonain päivänä teen

sulle taikatempun ja vedän jäniksen hatusta.
6176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se se vasta olisi taikatemppu, jos vetäisit sen jäniksen pois housuistasi..

Äänestä

olisiko se pehmeä jänis`?

Äänestä

Tarkoittaako tuo samaa kuin "jänistää"?

Äänestä

Olen mies hyvin väsynyt. En oikein näe enää valoa tunnelin päässä. Näen vain velvollisuuksia en vapaata halua ja tahtoa olla siellä missä olen. Olen vain hävettävä ihminen ja kuulun pohjasakkaan. Ei ketään kiinnosta masentava ja huono ylimielinen. Ei minussa ole mitään hienoa.

Äänestä

jokos se jäniksen metsästysaika alkoi?

Äänestä

Se olis kyllä kiva yllätys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MääzzikMiäs kirjoitti:

sulle taikatempun ja vedän jäniksen hatusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu