kun ihan odottamatta törmää johonkin ihmiseen, joka tuntuu samantien varpaissa asti? Siis tuntemattoman ihmisen. Mulle kävi eilen näin. Kysymys ei voi olla ulkonäöstä, koska ainakaan eilinen mies ei mitenkään erityisesti kiinnittänyt ulkonäöllään huomiota ja oli mua lyhyempikin.
Jotenkin vaan se katse kolahti ja aika seisahtui. Voisin vannoa, että tunne oli molemmanpuolinen. Mistähän mahtaa johtua?
Mistä on kysymys
6
379
Vastaukset
---feromonit---
- aevanihuna
Äläpä!
Tommi <3 - eielämääsuurempaa
Syy on hyvin yksinkertainen. Hän astui varpaillesi.
- happy_tw
Nauti vain siitä tunteesta, se on totta. Todennäköistä, että oikeasti oli vain ohimenevä tunne. Toisaalta, on mahdollista, että jotain voi kehkeytyä, mutta anna sen tapahtua, jos on tapahtuakseen, älä tee tekemällä.
- tral_lal_laa
Tarkennan. Hyvin harvoin ikään kuin kolahtaa kenenkään kanssa. Sen tuntee kyllä, jos on jollakin tapaa hyvä yhteys. Voi syntyä ihan satunnaisesta juttutuokiosta tuntemattoman kanssa. Tietysi se saa mielen haaveilemaan, mikä on täysin perusteltua ja terveellistä. Realiteetit ovat, että vaikka tapaisit sen ihmisen uudestaan ja tutustuisit häneen, ei ole mitään varmuutta siitä, että tunne säilyy. Voi osoittautua että häipyy kuin tuhka tuulee yhtä nopeasti kuin ilmaantuikin. ON myös mahdollista, että se syvenee ja teistä tulee sydänystävät. Koskaan ei voi tietää, se on tota. Toivon, että sattuma ohjaa teidät uudestaan yhteen ja että tutustutte toisiinne. Tässähän on kohta kevät tulossa!
- Elämänsuolasta
Kyse. Noin käy vain muutaman kerran tai kerran elämässä. Kumppanuudesta siinä on kyse. Se on oikeaa, suurta rakkautta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724