Mistä on kysymys

Mistäjohtuu

kun ihan odottamatta törmää johonkin ihmiseen, joka tuntuu samantien varpaissa asti? Siis tuntemattoman ihmisen. Mulle kävi eilen näin. Kysymys ei voi olla ulkonäöstä, koska ainakaan eilinen mies ei mitenkään erityisesti kiinnittänyt ulkonäöllään huomiota ja oli mua lyhyempikin.
Jotenkin vaan se katse kolahti ja aika seisahtui. Voisin vannoa, että tunne oli molemmanpuolinen. Mistähän mahtaa johtua?

6

417

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---feromonit---

    • aevanihuna

      Äläpä!
      Tommi <3

    • eielämääsuurempaa

      Syy on hyvin yksinkertainen. Hän astui varpaillesi.

    • happy_tw

      Nauti vain siitä tunteesta, se on totta. Todennäköistä, että oikeasti oli vain ohimenevä tunne. Toisaalta, on mahdollista, että jotain voi kehkeytyä, mutta anna sen tapahtua, jos on tapahtuakseen, älä tee tekemällä.

    • tral_lal_laa

      Tarkennan. Hyvin harvoin ikään kuin kolahtaa kenenkään kanssa. Sen tuntee kyllä, jos on jollakin tapaa hyvä yhteys. Voi syntyä ihan satunnaisesta juttutuokiosta tuntemattoman kanssa. Tietysi se saa mielen haaveilemaan, mikä on täysin perusteltua ja terveellistä. Realiteetit ovat, että vaikka tapaisit sen ihmisen uudestaan ja tutustuisit häneen, ei ole mitään varmuutta siitä, että tunne säilyy. Voi osoittautua että häipyy kuin tuhka tuulee yhtä nopeasti kuin ilmaantuikin. ON myös mahdollista, että se syvenee ja teistä tulee sydänystävät. Koskaan ei voi tietää, se on tota. Toivon, että sattuma ohjaa teidät uudestaan yhteen ja että tutustutte toisiinne. Tässähän on kohta kevät tulossa!

    • Elämänsuolasta

      Kyse. Noin käy vain muutaman kerran tai kerran elämässä. Kumppanuudesta siinä on kyse. Se on oikeaa, suurta rakkautta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1187
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      284
      1041
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      296
      880
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      869
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      761
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      639
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      59
      555
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      526
    9. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      66
      459
    10. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      59
      457
    Aihe