Beach-volley stadion ruskolle ???

Ajattelinvaanminäki

Luin noita kunnanpöytäkirjoja ja sieltä kävi ilmi, että ruskolle rakennetaan kolmen bv -kentän stadioni katsomoineen ja pelaajasuojineen. Mikä on tämä aktiivinen seura jolle tuota kenttää verovaroin tehdään???? En löytänyt mitään käyttäjä/nuorisotyö tietoja ko. lajista ruskolta.

Ruskolla on virkistysalueella bv-kenttä, mutta se taitaa olla kermaherroille liian syrjässä.

Onko taas jonkun pienen piirin herraseurue joka maksattaa veronmaksajilla harrastuksensa.
Missä on meidän ratsastajien kunnan piikkiin tehdyt maneesit ja muut?
Missä mopojiloiden talli ? Entä tenniskenttä? Uimahalli? Lista olisi loputon jos jokainen marginaalilajin harrastaja rupeaisi kunnanpiikkiin harrastamaan !!!!

Miten tuollaisen saa ajettua virkamiehillä läpi ? Ketkä ovat ne lajien edustajat joita on kuultu? Miksi teknisessälautakunnassa ja kunnanhallituksessa menee hyvinvointilautakunnan ilman perusteita tehdyt esityksen läpi niin ettei koirakaan älähdä????

Vihaksi pistää taas !!!!

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bikinityttöjäkatselemaan

      Lähiliikuntapaikka sinänsä ihan OK, mutta tosiaan tuo rantalentopallo stadion herättää hilpeyttä.

    • RUskolaisiamyös

      Vahdolla ei saada edess pururataa kunnostettua :((

    • Besankäryä

      Jeeesss vihdoin mopoilijatkin saa oman paikan missä ajella :))))
      Hiekalla ei edes kumit kulu niin paljon kuin asfaltilla.

    • Pyörätietensin

      Ja iloinen veronmaksa kiittää.... voihan xy#* millaista pienen porukan harrastuksen kustantamista verorahoin = meidän yhteisillä rahoilla. Soteuudistus vissiin karsiin ruskollakin sen verran palveluja, että säästöä syntyy jotta moisia leikkipuistoja voidaan rakentaa. Tämä hankehan on saanut valtiolta liikkuvakoulu tukea.Tehtäisiin edes pyörätie Kaharintielle tai Inkistentielle, jotta lapset voisi liikkua edes kouluun pyörillä turvallisesti. JA yllätys yllätys taas kerran kirkonkylään, ei merttelään tai vahdolle. Niin kuin jo sanoin niin ensin tulisi tehdä arkiliikunta turvalliseksi, sitten vasta tälläisi humpuukihankkeita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6278
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      350
      5764
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2763
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2198
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1888
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1088
    Aihe