Tankkasin tuossa pari viikkoa sitten Sahalahden kylmäasemalla, ja sinne kurvatessani huomasin että vanhempi mies nortti hampaissa tankkailee VW merkkistä kärryään.
Huomautinkin asiasta, että on todella fiksua hommaa tankata palavia nesteitä tupakkia poltellen.
Mies vastasi, että tupakassa ei ole tulta.
Mistähän ne savunpölläykset sitten tulivat? Perseestäkö ?
Että semmoisia tankkaajia
Sahalahden tupakkatankkaaja
14
1088
Vastaukset
Oliko sähkötupakka? Se ei savuta, mutta höyryää, kylmällä ilmalla varsin sakeastikin.
- Ihan_se_oli
tavallinen sätkä. Olen sähkötupakoita nähnyt ja joutunut haistelemaan. Ei ollut semmoinen.
- Hippimiesseon
Golfin farmariversio vihreä ja joku hippi.
- 573788383
Sen verran hyvät tuntomerkit, ettei tarvitse paikallisten arvailla, kenestä on kyse.
- pamahtaako
elä huoli toiset tarvii jännitystä elämiseensä,,tuossahan tuota tulee
- gffffggf
Tupakan voi heittää astiaan missä on bensiiniä,se sammuu liikaa katseltu elokuvia niistä saa väärää tietoa.Vaatii avotulen syttyäkseen,bensiini ei itsessään syty.syttyy kaasuuntuessaan.
- Miksiköhän_sitten
huoltoasemien bensapumpuilla on tupakointikieltokilvet kun kerran polttaminen on turvallista ja suotavaa?
- sdssssdf
Miksiköhän_sitten kirjoitti:
huoltoasemien bensapumpuilla on tupakointikieltokilvet kun kerran polttaminen on turvallista ja suotavaa?
No jos sytkällä katsot onko tankki täynnä,sitten leimahtaa, vaatii avotulen.Amerikan elokuvissa kun savuke kierähtää bensiinin joukkoon ja sytyttää palon ei pidä paikkaaansa.savuke sammuu.
Elokuvateollisuus on täynnä valheita. - Juu_ne
SPEKin (Suomen Pelastusalan Keskusjärjestö) jutut on ihan huuhaata. Kyllä me tiedetään paljon paremmin.
poltan aina tankilla
- trtrrty
Onneksi on vielä pelottomia tosimiehiä.
- Anonyymi
Et saa noita nykyisiä tankkausasemia syttymään tuleen/räjähtämään vaikka pitäisit nuotiota autosi vieressä.
- Anonyymi
Taidat kameralla kuvata kun tiedän niin hyvin asiat.
- Anonyymi
Missä mun palomies on.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091866
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271492En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931356- 631214
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1271089The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut111086Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall218891- 151839
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57793Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20748