Taikalle vielä

Uteliaskyselijä_

Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini. Kysyisin vielä, että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä? Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?

3

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini.
      Väärin vastattu.
      Kysyisin vielä.
      Kysy sitten.
      että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä?
      No ei tietenkään ole.
      Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?
      Ei sitten niin yhtikäs mitään.

    • Taikalle

      Hei Uteliaskyselijä_!

      Vastaan edelliseen kysymykseesi viitaten, että miten teidän sielunkumppanuus etenee?

      Teillähän on jo se läheisyys olla yhdessä, ei niinkään fyysisesti vaan niin, että ajatuksenne tulee kohtaamaan monet kerrat päivien aikaan. Hän on oman elämänsä laatinut niin, että mitään suurta ja mullistavaa ei pääse enää tapahtumaan. On tietty sairaus, joka vie häntä kovaa vautia pois tästä hetkestä myös ajatuksen tasolla, mutta se , että olette jo todellakin eläneet monta yhteistä hetkeä menneissä elämissä, ei sulje pois sitä, että myös tämä elämä tulee kulkemaan henkisellä tasolla sinne yhteiseen loppuun saakka. Ajatukset on suuri voima, joka kuljettaa meitä jokaista rakkaittemme luo ajasta ja paikasta riippumatta.

      Sitten se todellinen fyysinen rakkauselämä loppu vuoteen, siihen nousee tieto, että tulet kokemaan jotain " äidillistä tunnetta" tiettyä henkilöä kohtaan. Ei niin, että alat hoitava häntä " äidin ominaisuudessa" , vaan niin, että se arkinen välittäminen aiheuttaa sen, että välinne tulee lämpiämään hitaasti , mutta varmasti. Ei nouse vuosisadan rakkaustarinaa, vaan lämmin toisistaan välittävät aikuiset ihmiset. ..

      • Uteliaskyselijä_

        Sielunkumppanuus menee juuri samalla tavalla miten kuvasit eli vahvasti on päivien aikaan ajatuksissa. Hän on läsnä henkisesti, mutta ei fyysisesti. Pystyn ikään kuin tuntemaan hänet ja puhumaan hänelle. Harmillista, jos hänellä on jokin sairaus en vain tiedä mikä se on..? Haluan hänelle kaikkea hyvää, omanlaista elämää, että on onnellinen, kun on laatinut elämänsä ja rakkautta häntä kohtaan on paljon. Haluaisin kohdata hänet ja jutella, mutta en tiedä pystynkö siihen tai pystyykö hän kohtaamaan minut. Ajatuksissa kuitenkin kohdataan... Äidillinen rakkaus voisi sopia arkiseen tilanteeseen. Entä mitä ensi vuoden rakkauselämään tulee? Haluaisin jo kokea ja antaa rakkautta miehelle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      275
      3942
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      97
      3600
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      163
      2580
    4. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      35
      2360
    5. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      62
      2335
    6. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1922
    7. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1727
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      34
      1298
    9. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      31
      1297
    10. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      46
      1212
    Aihe