Taikalle vielä

Uteliaskyselijä_

Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini. Kysyisin vielä, että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä? Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?

3

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini.
      Väärin vastattu.
      Kysyisin vielä.
      Kysy sitten.
      että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä?
      No ei tietenkään ole.
      Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?
      Ei sitten niin yhtikäs mitään.

    • Taikalle

      Hei Uteliaskyselijä_!

      Vastaan edelliseen kysymykseesi viitaten, että miten teidän sielunkumppanuus etenee?

      Teillähän on jo se läheisyys olla yhdessä, ei niinkään fyysisesti vaan niin, että ajatuksenne tulee kohtaamaan monet kerrat päivien aikaan. Hän on oman elämänsä laatinut niin, että mitään suurta ja mullistavaa ei pääse enää tapahtumaan. On tietty sairaus, joka vie häntä kovaa vautia pois tästä hetkestä myös ajatuksen tasolla, mutta se , että olette jo todellakin eläneet monta yhteistä hetkeä menneissä elämissä, ei sulje pois sitä, että myös tämä elämä tulee kulkemaan henkisellä tasolla sinne yhteiseen loppuun saakka. Ajatukset on suuri voima, joka kuljettaa meitä jokaista rakkaittemme luo ajasta ja paikasta riippumatta.

      Sitten se todellinen fyysinen rakkauselämä loppu vuoteen, siihen nousee tieto, että tulet kokemaan jotain " äidillistä tunnetta" tiettyä henkilöä kohtaan. Ei niin, että alat hoitava häntä " äidin ominaisuudessa" , vaan niin, että se arkinen välittäminen aiheuttaa sen, että välinne tulee lämpiämään hitaasti , mutta varmasti. Ei nouse vuosisadan rakkaustarinaa, vaan lämmin toisistaan välittävät aikuiset ihmiset. ..

      • Uteliaskyselijä_

        Sielunkumppanuus menee juuri samalla tavalla miten kuvasit eli vahvasti on päivien aikaan ajatuksissa. Hän on läsnä henkisesti, mutta ei fyysisesti. Pystyn ikään kuin tuntemaan hänet ja puhumaan hänelle. Harmillista, jos hänellä on jokin sairaus en vain tiedä mikä se on..? Haluan hänelle kaikkea hyvää, omanlaista elämää, että on onnellinen, kun on laatinut elämänsä ja rakkautta häntä kohtaan on paljon. Haluaisin kohdata hänet ja jutella, mutta en tiedä pystynkö siihen tai pystyykö hän kohtaamaan minut. Ajatuksissa kuitenkin kohdataan... Äidillinen rakkaus voisi sopia arkiseen tilanteeseen. Entä mitä ensi vuoden rakkauselämään tulee? Haluaisin jo kokea ja antaa rakkautta miehelle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      269
      10051
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      215
      5775
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      169
      5306
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      78
      4939
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      9
      3208
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      2
      2589
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2489
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2309
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      364
      2092
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1935
    Aihe