Taikalle vielä

Uteliaskyselijä_

Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini. Kysyisin vielä, että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä? Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?

3

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Kysyin jo aiemmin mielessäni olevasta miehestä ja vastasit, että hän on sielunkumppanini.
      Väärin vastattu.
      Kysyisin vielä.
      Kysy sitten.
      että onko meillä mitään mahdollisuutta tulla yhteen ilman, että lähestyn tätä miestä?
      No ei tietenkään ole.
      Mitä näkyy rakkauselämään nyt loppuvuoden ajan?
      Ei sitten niin yhtikäs mitään.

    • Taikalle

      Hei Uteliaskyselijä_!

      Vastaan edelliseen kysymykseesi viitaten, että miten teidän sielunkumppanuus etenee?

      Teillähän on jo se läheisyys olla yhdessä, ei niinkään fyysisesti vaan niin, että ajatuksenne tulee kohtaamaan monet kerrat päivien aikaan. Hän on oman elämänsä laatinut niin, että mitään suurta ja mullistavaa ei pääse enää tapahtumaan. On tietty sairaus, joka vie häntä kovaa vautia pois tästä hetkestä myös ajatuksen tasolla, mutta se , että olette jo todellakin eläneet monta yhteistä hetkeä menneissä elämissä, ei sulje pois sitä, että myös tämä elämä tulee kulkemaan henkisellä tasolla sinne yhteiseen loppuun saakka. Ajatukset on suuri voima, joka kuljettaa meitä jokaista rakkaittemme luo ajasta ja paikasta riippumatta.

      Sitten se todellinen fyysinen rakkauselämä loppu vuoteen, siihen nousee tieto, että tulet kokemaan jotain " äidillistä tunnetta" tiettyä henkilöä kohtaan. Ei niin, että alat hoitava häntä " äidin ominaisuudessa" , vaan niin, että se arkinen välittäminen aiheuttaa sen, että välinne tulee lämpiämään hitaasti , mutta varmasti. Ei nouse vuosisadan rakkaustarinaa, vaan lämmin toisistaan välittävät aikuiset ihmiset. ..

      • Uteliaskyselijä_

        Sielunkumppanuus menee juuri samalla tavalla miten kuvasit eli vahvasti on päivien aikaan ajatuksissa. Hän on läsnä henkisesti, mutta ei fyysisesti. Pystyn ikään kuin tuntemaan hänet ja puhumaan hänelle. Harmillista, jos hänellä on jokin sairaus en vain tiedä mikä se on..? Haluan hänelle kaikkea hyvää, omanlaista elämää, että on onnellinen, kun on laatinut elämänsä ja rakkautta häntä kohtaan on paljon. Haluaisin kohdata hänet ja jutella, mutta en tiedä pystynkö siihen tai pystyykö hän kohtaamaan minut. Ajatuksissa kuitenkin kohdataan... Äidillinen rakkaus voisi sopia arkiseen tilanteeseen. Entä mitä ensi vuoden rakkauselämään tulee? Haluaisin jo kokea ja antaa rakkautta miehelle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      70
      5251
    2. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      269
      4363
    3. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      101
      3970
    4. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      187
      2360
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      34
      1664
    6. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      72
      1580
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      17
      1199
    8. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      6
      1059
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      38
      993
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      94
      909
    Aihe