https://www.talouselama.fi/uutiset/pankki-selvitti-bitcoin-on-maailman-suosituin-kryptovaluutta--mutta-mika-on-toiseksi-suosituin/921c2567-1612-34f5-9acc-de7797199521?ref=ampparit:9d32
Koulutuksissa (joissa aikanaan kävin, kun oli ikään kuin pakko) kehuttiin, kuinka Onecoin - nousee koko ajan kohti maailman suurinta kryptovaluuttaa, ja jossain vaiheessa oli hienoissa presentaatiossa jo Bitcoinin kintereillä.
1. Bitcoin
2. Ethereum
3. Ripple
Nuo kolme ovat siis oikeita kryptovaluuttoja. Missä on Onecoin? Olisiko niin, että sitä ei ole kukaan huomannut, se kun on tunnettu vain oman pyramidinsa sisällä, oikeassa maailmassa se kun ei edusta mitään. Tai korkeintaan pyramidipeliä.
Semmoista se on pojat ja tytöt, hauskuutta kesti aikansa. Ettei vaan alkaisi Coin-uskovaisilla hymyt hyytyä?
Onko palturia puhuttu? Citigroup vahvistaa
7
135
Vastaukset
- wespa.on.idiootti
Kalliilla ostin..
Halpaan menin... - FaktaakinVälillä
Faktaakin väliin. Onecoin etenee, päivittäin liittyy hyli 10.000 uutta jäsentä. Kaikki menee suunnitelmien mukaan. Tri Rujan nuottien mukaan.
- FaktaaTilalle
Tarkoitat siis 10 kpl uusia jäseniä - se lienee lähempänä totuutta. katsos, loppulaskenta on jo käynnissä - siinä sulle faktaa noiden höpönhöpön - juttujen tilalle.
Hahaa... uusia jäseniä ei enää tule eikä rujalla koskaan mitään suunnitelmaa ole ollutkaan. Ei mitään muuta kuin että miten saadaan mahdollisimman tehokkaasti lypsettyä coiniuskovaisilta rahat.
Suurin osa edes hieman ajattelemaan kykenevistä coinisteista on jo tajunnut että rahat ovat menneet.
MUAHAHAMAUAHAHAHAAAA
Poijjaat!! Taasen!- VAKTAAKINVÄLIIN
Avotampio_ kirjoitti:
Hahaa... uusia jäseniä ei enää tule eikä rujalla koskaan mitään suunnitelmaa ole ollutkaan. Ei mitään muuta kuin että miten saadaan mahdollisimman tehokkaasti lypsettyä coiniuskovaisilta rahat.
Suurin osa edes hieman ajattelemaan kykenevistä coinisteista on jo tajunnut että rahat ovat menneet.
MUAHAHAMAUAHAHAHAAAA
Poijjaat!! Taasen!Pian jytisee, Onecoin listautuu ja talouselämä on kontallaan,. COINISTIEN EDESSÄ.
- FaktaakinVälillä
Onko niin vaikee tajuta IPO on korvattu ICO ja OFC saakin osakkeita tilalle coineja ICO kautta. Paskahatut ei tajua tohtori Rujan suunnitelmaa. Vuoden päästä coin on vapaasti vaihdettava ja vastustajilla ja paskahatuilla menee jauhot pussiin
Ensin coinisteilla oli onecoineja, joita ei voi käyttää mihinkään.
Sitten coinistit vaihtavat coininsa OFC:hen, jonka kautta saavat ICO:n yhteydessä uudestaan onecoineja, joilla ei voi edelleenkään tehdä yhtään mitään.
Antaisivat coinien asemesta vaikka monopolipelin seteleitä! Niillä voisi edes pelata monopolia, mutta kun ei ...
Aika henkitoreisssaan tuntuu kusetus olevan nyt. Riittääkö coinistit usko vielä?
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA
Poijjaat!! Taasen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Varo sisältöpaljastuksia! Tämän naisen bachelor-Joonas valitsi - Oliko valittu Monica vai Vivianna?
Joonaksella on kaksi naista jäljellä. Mutta valitsiko bachelor kahdesta naisesta Monican vai Viviannan? Oliko mielestäsi391938Trump - otan Gasan haltuun nyt
USA miehittää Gazan alueen ja rakentaa siitä uuden upean alueen aurikoiseen Israeliin. Väkivaltainen alkuperäisväestö h3101403Perussuomalaisten kannatus enää 12,9%
Perussuomalaisten kannatus laskee edelleen kuntavaaleissa. Kannatus sulaa kuin kevälumi auringossa. Onkos tuo ihme, kun2921284Runebergin tortut
Hyviä huomenia ja mukavaa päivyliä. 😊 Nyt kahvetta tippumaan. Harmi ettei ole torttua. 😊☕✨❄️❤️2631038Ensio tunkee jo tyttärensäkin telkkariin!
Eikö kaljulle ex-stripparille mikään ole pyhää?? https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011013742.html On tuo härski142839- 67729
- 69722
- 26694
Bachelor-Joonas sekstasi toisen naisen kanssa - Tästä syystä valitsi kuitenkin Monican: "Nyt mun..."
Bachelor Suomi -realityssä koitti lopullisen valinnan hetki. Paljon onnea ja lykkyä rakkauteen Joonas ja Monica! Lue l8677- 29649