Sitten meidänkin Sauli syyllinen,meidän köyhiä kohtaan !?
On se kummallista että velaton Venetzuela ei saa lainaa, muuta kuin Suomi ja Yhdysvallat persaukisena !?
Venetzuelan köyhyys Manduron syytä, outoa !?
5
171
Vastaukset
- Abrahamm
Mitä tapahtuisi vieläkin ,jos vekahana sulkeutuisi . Hyväosaisetkin menisi barrigaadeille, kuin Venetzuelassa tehneet !?
- manturo
Manduro onnistui siinä, missä Sipilä ei vielä ole onnistunut, saattamaan vauraan maan perikadon partaalle. Onhan Sipilällä vielä yli vuosi aikaa, eiköhän se siitä luonnistu.
Mandurolla oli paljon suurempi tehtävä kun täytyi tuhlata ja haalia suuret öljyrahat, mutta Sipilä pääsee paljon helpommalla sillä Suomen valtion omaisuus on jo lähes kokonaan lahjoitettu maailmalle.- Abrahamm
No poika ole rehellinen ! Suomi olisi jo huonommassakin tilassa, ellei saisi Venä vihassaa silmittömästi lainaa lainanpäälle !?
- köyhyydestä.ryysyihin
Meillähän ei ole köyhiä. Leipäjonot, kierrätyskeskukset, kirpparit ja sossukin ovat varakkaiden vaurastumismestoja. Kysy vaikka orpolta, yhtään köyhää ei ole, systeemi pitää siitä huolen....paperilla. Siinä kyllä on ero, ett VM:n ja EU:n köyhyysmääritelmissä on n. 400€:n/kk ero. EU:n varoittelukaan asiasta EI HETKAUTA ketään.
- Abrahamm
Meinaat että hyvin rikkaat lainarahalla pärjää ja muruja jää köyhillekin !?
Onhan se totta,että suomipoika auttaa perheenjäseniään amerikoissa !?
Tässä asuntokuplaakin odotellessa ja tulee taas olemaan raju !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11546Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911450Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva186891Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777- 103757
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29730- 7694
- 60683