Sitten meidänkin Sauli syyllinen,meidän köyhiä kohtaan !?
On se kummallista että velaton Venetzuela ei saa lainaa, muuta kuin Suomi ja Yhdysvallat persaukisena !?
Venetzuelan köyhyys Manduron syytä, outoa !?
5
105
Vastaukset
- Abrahamm
Mitä tapahtuisi vieläkin ,jos vekahana sulkeutuisi . Hyväosaisetkin menisi barrigaadeille, kuin Venetzuelassa tehneet !?
- manturo
Manduro onnistui siinä, missä Sipilä ei vielä ole onnistunut, saattamaan vauraan maan perikadon partaalle. Onhan Sipilällä vielä yli vuosi aikaa, eiköhän se siitä luonnistu.
Mandurolla oli paljon suurempi tehtävä kun täytyi tuhlata ja haalia suuret öljyrahat, mutta Sipilä pääsee paljon helpommalla sillä Suomen valtion omaisuus on jo lähes kokonaan lahjoitettu maailmalle.- Abrahamm
No poika ole rehellinen ! Suomi olisi jo huonommassakin tilassa, ellei saisi Venä vihassaa silmittömästi lainaa lainanpäälle !?
- köyhyydestä.ryysyihin
Meillähän ei ole köyhiä. Leipäjonot, kierrätyskeskukset, kirpparit ja sossukin ovat varakkaiden vaurastumismestoja. Kysy vaikka orpolta, yhtään köyhää ei ole, systeemi pitää siitä huolen....paperilla. Siinä kyllä on ero, ett VM:n ja EU:n köyhyysmääritelmissä on n. 400€:n/kk ero. EU:n varoittelukaan asiasta EI HETKAUTA ketään.
- Abrahamm
Meinaat että hyvin rikkaat lainarahalla pärjää ja muruja jää köyhillekin !?
Onhan se totta,että suomipoika auttaa perheenjäseniään amerikoissa !?
Tässä asuntokuplaakin odotellessa ja tulee taas olemaan raju !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819