Pikkulinnut lauloivat että vieläkin teholla
Marko Lönnqvist teholla. Millainen tilanne on?
ep1776
26826326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 268
Vanhimmat
Lahdessa?
Teeskenteleekö se vaan, vai onko oikeasti hengenlähtö lähellä?
Tuskin muuten kämpille olisi tilattu Medi-Heliä.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Juuri-nyt-hurja-tilanne-ex-gangsteri-Marko-Lonnqvistin-kotipihassa-paloautoja-ja-ambulanssi
Tyhmä hormmoonipellerikkolinen sai mitä ansaitsi..liikaa testoa.
:((
EVVK!
Tulit kuitenkin mainitsemaan asian varta vasten tänne (:
Mitä ihmettä tapahtunut
Ihanko täällä on idareita täynnä...jos hörhö vetää 10 vuotta itseensä steroideja ja pumppu laajenee niin se on good bye...mitä ihmettä niin...
Terve mies ja kovaa treenannut!!! tuskin mitään sterkkoihin liittyvää kyseessä
Minä tiedän miten ihminen kehittyy normi treenillä ja miten ei. Täysin testopelle..toivottavasti jää nauriiksi niin yksi konna vähemmän maailmassa.
Onko tullut mitään uutta tietoa?
samalla salilla treenataan, hieno kaveri ja tietää mitä tekee. Väittäisin että asia miksi sairaalass ei lliity voimailuun..
Siellä oli siis myös paloauto? Syytä kysyä miksi, mitä tapahtunut.
Aika hurja tilanne
kukahan maksaa sairaalakulut? Veronmaksajatko? Jos on jo pari viikkoa siellä loikoillut niin kalliiksi tulee.
Siellä on ollut näyttävä operaatio ja Seiskakin kirjoitti kuvin(pelastuskopteri, paloauto, ambulanssi, poliisi). Vaikka olisi ollut tarkistuskäynti kyseeessä, yksi on siis teholla tai ainakin sairaalassa. Miksi eivät viranomaiset raportoi esim. mahdollisen palon syytä, tilannetta tms. Tai avovaimo avaudu mistään? Seiskakaan ei ole palannut asiaan mitenkään.
Varmaan jäänyt joku patalappu liedelle
En usko pelastushelikopterin nousevan ensimmäisenä ilmaan pienen tarkistamattoman keittiökäryn takia. (Häkämyrkytys ei tietenkään ole leikin asia.)
Itselle tuli mieleen vähän toisenlaiset "tapaturmat", kun ajattelee miehen ns. kirjailijanuraa ja muuta. Mikä lie totuus?
Miten on joutunut teholle? Seiskassa en ole ollut mitään mistä kyse?
Todella outoa, ei mitään uutista moneen päivään :( !
On nyt nauriina. Kuola valuu suupielistä.
Ei ole facebookkiinkaan päivittänyt mitään aikoihin. Onko edelleen kriittisessä tilassa?
Eikös Seiskan mukaan ainakin vielä viikko sitten ollut. Tiedä sitten.
Jättäkää nyt jo mies rauhaan. Retostelette toisen elämällä, vaikka hän on henkitoreissaan:(
Marko on julkisuuden henkilö ja ihmiset haluaisivat tietää, mitä on tapahtunut.
Palo-auto on varmaan ollut siksi paikalla, koska Maken kokoista jätkää ei pari ensihoitomisukkaa paljon liikuttele, ennenkuin on paareilla.
Tai sitten olivat ensivasteyksikkö. Lähin paloauto tai ambulanssi menee kiireelliselle tehtävälle ensin. Palomiehetkin osaa jotain yksinkertaisimpia ensihoitajan tehtäviä ja voi siis aloittaa hoidon.
Maken kokoista jätkää...onko se sun hinurikaveri? On helvetin typerää kun jotkut kirjoittsa julkkiksista kuin olisi bestiksiä. Se hormoonipelle ei ole mitään..tippuisi kehässä sekunisa
Kuinkas kauan sä kestäisit kehässä?
Mä sitten nautin tästä kun arvostellaan toisten suorituksia/taitoja vaikka itestä ei olis siihen vähäänkään. Helppohan se on täällä netissä huudella, on sitten toinen juttu onko uskallusta mennä sanoon naaman eteen, jotenkin tohtisin epäillä.
Käys haastaa sen muijaa niin veikkaan ettet nouse ylös enään.on kyl pokkaa lesoilla Tääl
Markohan harrasti kamppailulajeja nuorempana että varmasti jotain on / oli muistissa. Lapset olkaa jo hiljaa.
Taitaa Marko ja avokki kirjotella aika monella eri nimimerkillä täällä kun näitä juttuja lukee :D "käys haastaa sen muijaa ni et nouse enää".. Ei hyvää päivää mitä settiä.
Toivottavasti paranee pian! Eikös nyt jo edesmennyt Viikinki ollut hänen esikuvansa? Viikinkien oli sairaalassa, mutta silloin lehdet kirjoitteli päivittäin.
Halme sentään saavutti jotain positiivista elämänsä aikana.
Gansterista tuli vihannes. Paskamainen kohtalo.
Vielä teholla ainakin. Tieto että vihannes?
Eikohän perusterve ja vahva jässikkä kohta palaile kehiin.. ei ole luovuttajatyyppiä!
Buahhaaa vasikka sai mitä ansaitsi
kuka toi ees on?
Vaan on sillä komeat muskelit. Jos alan reenaamaan neljä kertaa viikossa pari tuntia kerralla niin montako vuotta menee että saa samanlaiset lihakset? Mitään douppia en vedä, korkeintaan hernekeittoa ja mustikkasoppaa.
Markosta tuli Schumin tiimikaveri?
Kompastuiko kotona ja löi päänsä? Vai mikä on homman nimi?
Niin paljon mömmöjä vetänyt, ettei elinten luovuttajaksi kelpaa.
Muualla verkossa spekuloidaan että Seiska uhkailtu hiljaiseksi?
Sama se onko uhkailtu, vai onko omaisilta tullut vaatimus. Ei sairaala anna tietoja ja jos painelee huoneeseen kameran kanssa ja kuva päätyy lehteen, niin se on rosiskeikka ja seiskassa tiedetään tämä.
Vakavalta vaikuttaa.
WTF! Mis tollasta lukee?
Reima: somessa vissiin joku vaan miettinyt että miksi Seiska vaiennut 25.10. jälkeen. Korostan että vaan jokin teoria millä ei mitään fakta pohjaa. Puhdasta spekulaatiota!
Aika pitkään on asiasta tietävät olleet hiljaa. Kyllä joku mätä omena sieltä kohta kertoo päivän voinnin.
Kyseessä varmaan jokin viaton tapaturma mikä ei liity hänen kirjoittamaansa kirjaan tai järjestäytyneeseen rikollisuuteen millään tavalla. Että olkaas hiljaa nyt vaan!
Jos kotiin on tilattu mediheli, niin vaihtoehdot on sydäri, aivoinfarkti, tai tapaturma/onnettomuus, joka vaatii kiireellistä sairaalahoitoa.
Jos olisi jotain muuta, niin paikalla olisi ollut lisäksi tusina poliisiautoja.
Jep. Onnettomuus tuskin lienee..Sydäri tai aivoinfrakti on melkein aina kuolinsyy hormooneja vuosikausia käyttäneille. Ei kahta sana..tiedän miten ihminen kehityy ilman tai hormonien kanssa ja tietää sen jokainen muukin kovaa treenava
Entäs ne paloautot? Palomestari ei halunnut kommentoida. Marko oli remontoinut taloa. Palonalku? Häkä? Itse aiheutettu vai tapaturma, vahinko? Joku ulkopuolinen? - Kummallisen hiljaista on.
Palokuntaa tarvitaan ottamaan noita leukakiikusta alas.
Ai pääsiäisnoita?
Tai lavastettu itsariksi kun on kuitenkin vasikka
Palomiehet (miehistönkuljetusauto) tulleet antamaan siirto-apua ambulanssihenkilökunnalle.
Kuka siirrettiin, mistä siirrettiin ja mihin siirrettiin?
Miten niin Marco on vasikka? Sillähän oli se vasikoille päähän fb-ryhmäkin, eli Marco jos joku viha vasikoita. Kirjassaankin kertoi asioita melko maltillisesti.
Vasikka on..kaikki on vasikoinutr kirjassa.
Onko Marko toipumassa?
On kyllä hiljaista! Kertokaa nyt joku jotain! Huoli on kova!
Kuka on Marko Lönkvist??
Ja onkohan sukua Katariina Lönnqvistille? Sille insuliinimurhaajalle.
Katariina Lönqvist oli ennen naimisiin menoaan sukunimeltään Pantila.
Sisaruksia
Sisaruksia, kyllä.
Heillä on myös yhteinen avioliiton ulkopuolella syntynyt ns. lehtolapsi
Elä sie kuule valehtele!
Ja Namasta päätellen Anneli Auer äiree, sen verran saman näköisiä. Karman laki sivalsi rikollista kovalla kädellä ja se oli ihan oikein.
Karman laki? Eihän sitä tiedä mitä kävi. Huhupuheet kertoo, että Marko on nähty sairaalan kahvilassa ja odottelee jo puntilla pääsyä.
???
mitäköhän tietoa nämä poistetut viestit ovat pitäneet sisällään?
Totuuksia..kuola valuu leuoista ja letkuissa on. Pumppu ei kestänyt kun hyppäsi saunasta järveen ja nyt aivokuollut hapenpuutteesta
Surullinen juttu, jos näin on tapahtunut.
Tilanne on että kaikki Seiskaan viittaavat kommentit poistetaan.
Raportoinee myöhemmin yksinoikeudella.
toivotaan että avopuoliso on turvassa kun noista entisistä miekkahotelin asukeista ei tiedä
Olihan siellä jo poliisit käynyt "perheriidan" takia kerran..
Eipähän tuo pariskunta edes oikeasti eronnut mut keräsivät kuitenkin 400€ vinkkipalkkion seiskalta kun myivät sinne eronsa. "Eron" jälkeisenä viikonloppuna taas onnellisesti yhdessä nordic fitness messuilla lompakko turvoksissa.
Olikos se nainen siellä talossa tapahtumahetkellä?
Toivottavasti kaikki ok
Onkohan steroidit potkaisseet takaisin?
Toipuu kuulemma? Mistä nää vihannesjutut?
Ihmiset spekuloivat, kun eivät tiedä. Onhan Marko kuitenkin julkisuuden henkilö.
Ei toivu. RIP Marko Lönnqvist.
Muistakaa ihmiset tehdä se elvytyskielto/hoitotoive ettei tarvitse kitua loppuelämää. Ei oo kivaa opetella kommunikoimaan silmien liikkeillä.
Toivottavasti paranee
Toivottavasti ei
Älkää nuoret alkako vetämään niitä hormoneita, niiden mukana tulee kaikkea muutakin huonoa ympärillenne.
Tietääkö kukaan oikeasti mikä on tilanne?
Marko saatettiin haudan lepoon sunnuntaina.
Tuleeko Seiskalta ylihuomisessa numerossa reportaasia? Yksinoikeudella, totta kai!
Kaverilta, joka täyttää elukoita ammatikseen, oli kysyty mitä maksas Lönnqvistin täyttäminen. Oli tarkotus laittaa Heurekan vitriiniin.
Lopettakaa raukkamainen herjaaminen. Kukaan ei tiedä, milloin itse päätyy mihinkin, vaikka olis ollut ja elänyt virheettömästi moitteettomasti, sekä täydellisesti.
Totta turiset, vaatii suuria ponnistuksia päätyä Seiskan kanteen.
Minä en ainakaan lopeta. Kyseessä on erittäin ylimielinen ja vastenmieleinen persoona, rikollinen, ihnnoi kaikkea rikollisuutta. Vainoharhainen..poliisit ovat mörköjä jotka kiusii häntä. Kerran kriminaali, aina kriminaali..alimman naistenhakkaajajengin jäsen ollut. Perheriidoissa pooliisit paikalle..tönii heiveröisiä teinipoikia mäkin jonossa..sairas tyyppi. toivottavasti kärsii letkuissa koko ikänsä.
Onko kirjoituksesi sitä kuuluissa "vihapuhetta"? Oli tai ei, niin siitä huolimatta peukutan kirjotustasi!
Lieneekö läppäri vaan mennyt epäkuntoon ja kirjastokortti hukassa?
Jaa ja sitä kirjastokorttia etsitään helikopterillaja paloautoilla? Älä jaksa.
Ironiaa ei kaikki ymmärrä vaikka se olisi miten selkeää. Melkoisia torvia täällä D
Onko huomisessa Seiskassa isot jutut Markosta?
Tämä moniakin kiinnostaa
Onko mitään uutta tiedotettavaa?
No niin missä mennään? Oliko Seiskassa juttua, eikö se torstaisin ilmesty?
Missä on Marko? Lauloi Vesku aikoinaan:
https://m.youtube.com/watch?v=AlEP8b3Edek
Klamydiakin lauloi
https://www.youtube.com/watch?v=AlEP8b3Edek
Aller omistaa seiskan ja suomi24:n. Onko syy viestien poistoon se, että seiska ja siis Aller murhasivat Markon, jos on kuollut? Ja jos on aivokuollut, aivomurhasivat.
Se mitään kuollut ole, kohta tulee iso juttu Seiskaan , kuinka kävi kuoleman porteilla ...
"Haittavaikutukset: mielialahäiriöt
Testosteronilla ja anabolisilla steroideilla on myös vaikutuksia keskushermostoon. Niiden vaikutuskohdat aivoissa ovat läheisessä yhteydessä mielialaa, seksuaalisuutta ja aggressiivisuutta sääteleviin keskuksiin.
Ylisuuria annoksia testosteronia ja anabolisia steroideja käyttävistä henkilöistä 20–30 prosentilla ilmenee steroidijakson aikana selviä psykiatrisen tautiluokituksen kriteerit täyttäviä mielialahäiriöitä, kuten masentuneisuutta, ahdistuneisuutta, psykoottisia reaktioita aistiharhoineen, hypomaniaa sekä kognitiivisen suoritustason heikkenemistä.
Noin 30 prosentilla anabolisia steroideja yliannoksin käyttävistä henkilöistä ilmenee käytön aikana aggressiivisuutta, vihamielisyyttä ja ärtyvyyttä. Useiden tapausselostusten perusteella hormonit heikentävät impulssikontrollia. Lääketieteellisessä kirjallisuudessa on kuvattu muun muassa tapauksia, joissa aiemmin psyykkisesti tasapainoiset henkilöt ovat hormonikuurin aloitettuaan tulleet väkivaltaisiksi ja tehneet ennalta harkitsemattoman tapon.
Suomalaisen väestöpohjaisen tutkimuksen mukaan anabolisten steroidien ja testosteronin väärinkäyttäjien riski kuolla ennenaikaisesti on 4,6-kertainen verrokkiryhmään verrattuna."
https://www.paihdelinkki.fi/fi/tietopankki/tietoiskut/paihteet-ja-terveys/testosteronin-ja-anabolisten-steroidien-haitat
mitään uutta??
Tuskin uutta tulee vähään aikaan, jos ketjussa esitetyissä arvioissa on todenperää.
On ollut yli kuukauden ilmeisesti sairaalassa ja ilmeisesti elintoimintoja auttavien koneiden varassa. Jos näin on, niin turha venata uutisia. Hyvin pienellä todennäköisyydellä toipuu jonkinlaiseen kuntoon, kun aikaa menee, jos siis esitetyt arviot pitävät paikkansa.
Tajuissaan ja on puhunut
Niin sehän tiedetään, että on vasikka
Tuollaista se on kaappihomoilla.
Onko mitään uutta tietoa Markosta?
Taisivat olla pikkulinnut oikeassa. Nyt on kuukausi mennyt eikä mitään tiedoteta.
Vahva epäilys tulee että nyt ei kaikki ole kunnossa Marakolla.
Eiköhän kuntoutuksen jälkeen palaile treenaamaan.
Tuskin. Jos hengissä selviää kannattaisi suunnata elämänsä johonkin muuhun kuin itsensä ihailuun. Mutta olisi tosiaan mielenkiintoista tietää mikä on tilanne?
Oliko tänään uudessa Seiskassa mitään uutta tietoa tästä?
No?? jokos herra on back in business?
Taas ajankohtaista kysellä onko uusia kuulumisia?
Ei varmaan kuulu mitään, jos Marko, tai omaiset/läheiset eivät halua tuoda tilannetta julkisuuteen. Voisi kuvitella, että herrasta olisi kuva peukku pystyssä, jos vointi sen sallisi.
Samaa ajattelin, tekihän eräs taiteilijakin paluun Seiskan sivuille heti, kun se oli mahdollista. Hyvää jatkoa ja toipumista niin hänelle kuin Markollekin!
Nykäsen Mattiako tarkoitat? mies tosiaan oli vielä rullatuolissa mutta muuten hyvinvoivan oloinen viime seiskan kannessa.
Marko lönnqvististä ei tosin voi puhua samana päivänäkään nykäsen kanssa. Nykänen on pohjimmiltaan aito julkkis, lönnqvist parhaimmillaankin vain roskaa yhteiskunnan rattaissa.
Kirjoitin "eräskin taiteilija," joten en todellakaan tarkoita Nykästä. Et ilmeisesti seuraa julkkisjuoruja. Vinkki: Fingerpori-sarjakuvahahmolla on tavallaan hänen nimensä.
Eli Marko on Schumi 2.0?
Sitäkö vihjailet?
Jos on haettu medihelillä ja kriittinen tila jatkunut viikkoja (nyt pari kuukautta), kuten seiskassa oli, niin on jo toipunut suhteelliseen hyvään kuntoon, tai sitten tilanne on hyvin heikko.
Murhainfo.fi -> Rikosten maailma -> Järjestäytynyt rikollisuus -> Cannonball MC -> Sivut 155->
Olikos noissa kuvissa kuulanreikään työnnetty tavallinen tamppooni?
Vauvassa asiallista keskustelua tähänkin ketjuun liittyvästä aiheesta. https://www.vauva.fi/keskustelu/2862461/uusi-miesystava-kayttaa-steroideja
Ampui itseään päähän, vegetatiivisessa tilassa ja ei tule toipumaan.
Spekulointia: https://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=6&t=846&start=2325
Toivottavasti ne eivät pidä paikkaansa.
Vai että Schumin tallikaverina, pitääkö paikkansa, selittäisi hiljaisuuden? Muuten olisi jo ollut Seiskassa kertomassa kuulumiset.
Miksi muutes murha.infossa oli tämä uutinen? Liittyykö jotenkin?
"Syyttäjä vaatii entiselle Cannonball-liivijengin johtohahmolle kuuden vuoden vankeutta
Yli miljoonan euron epäillyssä talousrikosvyyhdissä on syytettynä noin 50 ihmistä.
Iso osa syytetyistä on syyttäjän mukaan Cannonball-liivijengin jäseniä tai jengiä lähellä olevia henkilöitä. Kuva: Kimmo Mäntylä/Lehtikuva
Syyttäjä vaatii kuuden vuoden vankeusrangaistusta entiselle Cannonball-liivijengin johtohahmolle muun muassa useista epäillyistä törkeistä veropetoksista.
Laajassa talousrikosjutussa on syytettynä yhteensä noin 50 ihmistä. Syytekohtia on yli 40. Pääosa epäillyistä rikoksista on törkeitä veropetoksia.
Rangaistusvaatimukset vaihtelevat alle kahden vuoden vankeustuomioista kuuden vuoden vankeuteen. Suurimmalle osalle syytetyistä vaaditaan alle kahden vuoden tuomioita.
Törkeissä veropetoksissa käytettiin syyttäjän mukaan toimimattomia pöytälaatikkoyhtiöitä perusteettomien arvonlisäveropalautusten hakemista varten. Syyttäjän mukaan verottajan palauttamat rahat on nopeasti nostettu automaateista, ja kun virheellinen palautus on huomattu, ovat rahat jo kadonneet. Suurin osa epäillyistä rikoksista ajoittuu vuosille 2015–2016.
– Rikoshyötyä epäillään saadun yhteensä yli miljoona euroa. Syytetyt tosin eivät ole paljon puhuneet vedoten esimerkiksi omaan turvallisuuteensa, joten on vaikea sanoa missä määrin syytetyt ovat tienneet muiden tekemistä rikoksista, Helsingin kihlakunnansyyttäjä Perttu Könönen kertoo STT:lle.
– Päätekijäksi epäiltyä syytetään paristakymmenestä syytekohdasta. Useilla henkilöillä on vain yksi tai kaksi syytekohtaa, Könönen sanoo.
Iso osa syytetyistä on syyttäjän mukaan Cannonball-liivijengin jäseniä tai jengiä lähellä olevia henkilöitä.
– Ainakin niille henkilöille, joilla on tietojemme mukaan asema jengissä, vaaditaan kovempaa rangaistusta sillä perusteella, että rikoksia olisi tehty osana järjestäytyneen rikollisryhmän toimintaa, Könönen sanoo."
Tuosta saa sen kuvan että ei ole halunnut vankilaan ja sitten tapahtunut tämä "tapaturma"?
Katos nuo vuodet tarkkaan tosta jutusta ja jos olet yhtää kärryillä niin eiköhän nää o nacci makkaran juttuja
lue ilmestyskirjaa siinä on todellista voimaa 8)
ei napeille.
Bcff
Marko on edelleen teholla. Mc nacit kävivät kiittämässä kirjasta. Vaimo oli tekohetkellä muualla mutta palattuaan kotiin soitti apua.
Markoa tuskin kannattaa enää odotella salille
Älä jauha paskaa vaan tuu sanomaan päin naamaan tämä asia.valheilla ei pitkälle pötki.älkää työntäkö mitään paskaa.kerhoa ei dissata tai Markoa...en hyväksy sitä.enkä hyväksy että puhelet täällä minun puolesta kun et ole ollut paikalla.hävetkää ihan oikeasti.käytöstavat voisitte opetella.hyvin rottamaista käytöstä.niin ja milloin kerettiin naimisiin meneen kun enpä muista tai en ole huomannut asiaa!!elämänsisällön hankkimista suosittelen kaikille.huomaa hyvin näistä teksteistä millaisia ihmisiä olette.asianlaidasta vielä painotan sen verran että se ei kuulu teille spekuloitavaksi..joo Marko on julkkis eli entäs sitten?!?! Yksityiselämä o avainsana!
Tule laulaa naaman eteen asiasi
Markosta ei ehkä koskaan enää tule niin voimakasta kuin oli...silti on voimakkaampi kuin moni muu.Turha spekuloida koska ette tiedä mistä kysymys. hauis kääntyy vielä hyvin ketterästi ja ojentajissa on voimaa.Jos ei uskalla muuta tehdä kuin huudella täällä niin olette mammanpoikia.Tervetuloa katsotaan ja sanomaan naamatuste ettei markolla ole enää lihaksia.pitkä sairaallassaolo vie voimat keneltä tahansa.Mutta kyllä kun kooma hellittää niin salee nousee rauta penkistä.Antakaa toipumisrauha ja olkaa hiljaa ja eläkää omaa elämäänne.
Koomassa mutta hauis kääntyy ?
Vaikee uskoa että ex-gangsterin avokki puolustais jengiä mistä kaveri on aikanaan lähtenyt pyssyt paukkuen. Joku keksiny hyvän vitsin kirjotella toisen nimissä mitä sattuu. Pistä kuvan kanssa seiskaan tarina niin joku voi uskoakkin. Siihen asti saa kuka vaan spekuloida niin paljon kun lystää.
Make rupes käymää keravan powerilla ja pumppu levis heti. Sieltähän saa mitä vaan
Kyllä se käy pumpun päälle kun Keravan värisuoran vetäsee.
Moni on yrittänyt, harvempi selvinnyt. Mutta jos vielä sairaalasta tolpilleen pääsee niin pokeksi vaan!
Keravalla pitkien perinteitten mukaan kaikki poket on horkkaa vetäviä, väkivaltaisia
punttiapinoita. Aivosolujen määrä korreloi ÄO:n kanssa.
Koskaan tiedä millon ne käy ilman syytä päälle.
Kukahan sitä Keravan kaikkein isointa hormonibisnestä pyörittää? Joku poliisin vasikka niinku monissa muissakin kaupungeissa?
ei kannata käyä Keravan saleilla
Nimimerkki RIPML, kirjoitit yllä, että vaimo oli "tekohetkellä" muualla. Onko marko siis vahingoittanut tahallisesti itseään? Muutenhan kyse ei ole "tekohetkestä"... kuulostat, että tiedät asian todellisen laidan, ja kuulostaa ettei kyse ole pumpun pettämisestä.
Miten Marko juhlisti itsenäisyyspäivän iltaa?
elääkö vielä
Olis mukava tietää mikä on tilanne oikeesti? kukaan ei kerro mitää...
https://www.youtube.com/watch?v=SaBht8Z6LbI
.
Voi v×××× mitä juttuja 😂
Malttakaahan pieni tovi, vielä leuat loksahtaa louskuttajilta...
Mikäs robocoppi sieltä on tulossa :D
MC Breinded
Pääsyvaatimuksina aivovaurio, alhainen älykkyys, pienet kivekset ja hormoonien käyttö
onhan se ainakin jotenkin taas aktivoitunut instassa ja fb:ssä.
Nähty salilla eilen. Painoista ei tarkempaa.
Kusipäivitys on ollut instassa ennenkin
Mikä on miehen vointi?
On kuulemma tööt tööt kunnossa.
Marko päivittelee instaan vaan vanhoja, jo aiemmin julkastuja, juttuja. Luulen et joku toinen päivittää niitä markon nimissä ettei jengi tajuu et ei se ei oo siinä kunnos ite, et pystyis.
Jos se avopuoliso joka täälläkin kävi huutelemassa on löytänyt jostain markon tunnarit ja salasanat?
Tuskin on ainakaan tämän ketjun ”avopuolisolla” tunnarit ja salasanat... =D =D =D Älkää nyt olko urpoja!
Kyllä se on ihan oikeasti markon avopuoliso joka nuo kommentit on käynyt kirjoittamassa. Kyseistä tapausta jos on joskus nähnyt tai kuullut niin ei ole mitään epäselvää sen suhteen kuka noita juttuja kirjoittelee.
Kyllä. Hyvin hankala lukea tekstiä, kun on täynnä kirjoitus- ja kielioppivirheitä.
Mutta ei voi kauhalla vaatia , kun on lusikalla annettu.
Et sä HÖNÖ muuksi muutu, vaikka nikkiä vaihdat.
No nyt on todistusaineisto vedenpitävä...
Kumma kun ei oo "afrikkalainen prinsessa" vielä uhannu ketään kirjottelijaa turpaanvedoilla =D Varokaa ettei ala lätty lätisee kun soitatte suuta =D=D=D
Käy tsekkaa facesta ja kato seiskan haastattelu ni pääset jyvälle.
Ei viitti taas käräjillä istuskella tämmöisten mitättömien ihmisten takia😂
Jotkut ihannoi perusjannuista ja sit vähä isommista tai vähä laihemmista ni mä oon aina ihannoinu isoista. Massamaisista. Ja sitte miettii että ite diggaa noista massiivisista koirista ja marko diggaa pikkukoirista ni se ny jotenki sointu hyvi yhtee.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ex-gangsteri-Marko-Lonnqvist-ja-Elziera-rakas-Nama-asiat-saavat-syttymaan/1122085
Markon Daamilla taitaa eurot käydä vähiin. No mitään ei saa jos ei yritä. Vastenmielinen tapaus.
Milläs tyylillä tällä kertaa kerää kolikoita?
Kerroppas mullekkin sit asianlaitaa tarkemmin että mitä yrität selittää tai siis tuleppas ihan naamatusten kertoon mun rahatilanne!!!hei ihan oikeasti!!!vai kerrotko eka sun rahatilanteesta kun ei näytä hyvin menevän..enpä oo aikasemmin tavannut näin alhaisia likaisia rottia kellä ei oo sitä omaa elämää!!!keharilla taitaa olla katkeruutta ku perättömiä juttuja tuo esiin tänne..
Eikö se rahatilanne ole aika yleisessä tiedossa jos o ite itkeny pitkin kyliä rahanpuutetta ja melkosen kyseenalasilla keinoilla koittanu rahaa hankkia?
Millä kyseenalaisilla keinoilla? Kuka tää avovaimo oikeen on ja mitä se tekee noin niinkun työkseen/ elämässään? "Hieman" omituista käytöstä, et huutelee ja uhkailee porukkaa täällä noin niinkun julkisesti omalla ns.nimellään. Suomessa kun on sanavapaus ja hänen ukkonsa ei tod.ole se pidetyin, reiluin, fiksuin tai täysjärkisin.
Siivoaa ja kasvattaa/myy sekarotusia koiria?
Vau!!ai pitkin kyliä!!sori nyt idiootit kun mun elämän sisältö on ollut nämä muutamat kk päivittäin käydä sairaalassa ja hoitaa perhe,talous ja koirat ihan yksin!!!sori kun en käy kylillä pyörimässä kun ainoastaan ruokakaupassa..sori kun en tarvitse kenenkään apua minkään suhteen ja sori kun en jalosta näitä sukurutsattuja rotuja mitä o suomi tarjolla kun Suomessahan se on sallittua rotukoirissa...harmillista kun teillä ei ole sitä omaa elämää mitä voisitte elää..katkerat ihmiset aiheuttaa vaan itselleen mielipahaa sanoillaan ja teoillaan eli kaikkea hyvää teille ja elätkää onnellisena loppuun asti sitä mitä ehkä ansaitsette😂🤦♀️
Voi v** kun oot varmaan AINOA ihminen koko maalimassa joka IHAN YKSIN hoitaa kaiken? Veikkaan et on aika monia muitakin jotka hoitaa enemmän ku sä ja käy vielä töissäkin! Toiset ei vaan nosta itteään jalustalle ja jeesustele jossain suomi24 keskustelupalstalla kun ne keskittyy siihen ikiomaan elämään.
Ja sinähän omalla kokemuksella olet käynyt tällästä läpi..hei jos täällä ruvetaan jauhaan sontaan ja pompii silmillä niin käsittäen mulla on myös sananvaltaa puolustaa itseäni ja nauraa teille kun olette niin säälittäviä olentoja😂😂niin täydellisen pinnallisia ihmisiä😂😈päiväni alkoi täydellisesti,kiitos!nyt voi hyvin mielin lähtee puuhommiin..
muidu joka jakelee hanurikuvia netissä väittää olevansa malli ja sanoo et muut on pinnallisia =D
täältä saa aina päivän naurut =D
Näin Markon eilen Orimattilan Lidlissä ja hitusen on kaveri laihtunut siitä mitä on ollut mutta muuten kunnossa ja juttu luistaa kohtuullisesti. Eli hengissä on ja rahka maistuu. Mitä sitten kävi sitä en tiedä enkä kysynyt koska eiköhän hän kerro itse jos tahtoo. Mutta laihtunut on kyllä koska sairaalajakso kuihdutti kaverin aika huolella
Ai näit vai? Eikö pitänyt muuttaa takaisin Espooseen. Ja miksei itse anna mitään elonmerkkejä sos.mediassa..
Muka nähty siellä täällä ja tuolla mut ei mitään uusia kuvia tai faktaa missään, ei edes seiskassa.
Instan sisältökin pelkkää vanhaa ja #poliisitontyhmiä kamaa. Taitaa olla avopuolison hallinnassa markon tilit.
Eipä oo mun tapasta urkkia ukon tilejä niin kuin Tääl näyttäs olevan joillakin tapana tehdä😂
Tänä aamuna nähty Keravalla salilla.
Otti värisuoran, teki täyden sarjan. Kaikki on kuin ennen vanhaan
Taitaa olla teholla vieläkin.
Ken käy kattomassa markon viimesimmän insta päivityksen huomaa ettei ole sen oma kirjottama.. Ei ole noin surkea englannissa.. ei ole sen oma kirjottama, ei.
Surullisia tapauksia molemmat.
No itseasiass tyyppihän on täysin vähänjärkinen tollo. Nyt on järkevimmillään kun makaa aivokuolleena letkuissa.
Onko mitään lisätietoa?
Itseasiassa Marko ei ole enää sairaalassa vaan todellakin jalkeilla. Ja on laihtunut kyllä mutta muuten näyttäisi olevan kunnossa. Seiska kirjoittaa mitä kirjoittaa,onhan markolla useampi paikka missä oleskella. Ehkäpä haluaa olla rauhakseen hetken poissa mediamyllerryksestä.
Miettikääpä nyt asiaa omalle kohdallenne kun media seuraa koko ajan tekemisiänne niin ei olisi varmaankaan kovin mukavaa kun jotakin ikävää sattuu niin olla vastailemassa jatkuvasti. Mutta ei ole enää sairaalassa,vaan on todellakin nähty liikenteessä. Pitää hiljaiseloa vain hetken aikaa.
Ja jos teitä asia noin mietityttää niin miksi ette kysy asiaa suoraan häneltä vaan arvuuttelette asiaa täällä palstoilla. T: Kanavahti
Ja ne kuvat? Ainakaan mä en alennu niin alas että alan kuvaamaan ketään missään ja ripittäydy seiskalle muutaman killingin toivossa etenkään kun kaveri tahtoo olla hetken rauhakseen.
Oli miten oli, monikaan ei varmaan murehdi, jos ylimielinen makkkarapää joutui oman hölmöilyn vuoksi vähän "jäähylle".
No vähäsen vaikea se on uskoa että haluaa olla pois parrasvaloista kun järjestää tollasen shown että pitää ambulanssit palokunta ja pelastushelikopterit tilata paikalle. Vai oliko markolla niin kova kiire johonkin että ei olisi autolla kerennyt.
Itsehän mies on tunkenut itseään joka mediaan. Kanavahti on siis väärässä.
Samaa mieltä. Itse halunnut julkisuuteen ja olla näkyvillä. Nyt ei mitään missään, ei lehtien ei omalta taholta. Voihan sitä rauhaa haluta mutta kolmas kuukausi ettei mitään kuulunut. Mitä lie sitten tapahtunut kun näin pimennossa haluaa olla.
Hienoa on tässä nähdä kun niin kiinostaa kaikkia tilanne ja asia..mutta kun tietoa ei ole tulossa vaikka kuinka spekuloitte..keksitte kaikenlaista mikä ei pidä paikkaansa..olette aika moni hyvin katkeria ihmisiä jotka tuomitsette toisianne ja miksi?oletteko koskaan laittaneet riparin jälkeen 10 käskyä muistiinne?onko teillä edes nykyään milläänlailla mitään elämän periaatteita?minun silmään näyttäisi siltä että ei ole mitään asioita elämässä mitkä vie eteenpäin että osaisitte elää sitä..
Öööh, nimimerkillä "periaatekunnioitus", sä kuulostat ihan "avovaimolta". Samat fraasit, sama tapa ilmasussa. Se oot sä, avovaimo.
Avopuolisohan se vasta älykästä juttua heittää. Ensin uhoaa ja haukkuu kaikki ja sit alkaa höpisemään jumalasta ja käskyistä joita ei ite noudata tai ymmärrä... Jos ei ite kunnioita ketään tai mitään ni turha messuta eri nikin takaa.
Joo, ei voi erehtyä tuosta ”kirjoitustaidosta” .
Lueppas viestiketju alusta loppuun ja mieti tarkkaan että missä lukee uhkailut..jotenkin tuntuu että täällä on yksi hyvin kateellinen ihminen joka o täynnä katkeruutta ja sit päätyy täälläkin itkee omaa huonoa elämää😂
Onko sisälukutaito sinulla hukassa "nimimerkki shillälailla68"? Uhoaminen ja uhkaaminen on eriasia.
Jos ei yksinkertaisesti ymmärrä sanojen merkitystä tai niiden eroa? Näyttää olevan kaikki kirjoittajat (jotka ei ylistä ja puolusta markoa) olevan katkeria kateellisia rottia "avopuolison" mielestä. Huono miesvalinta tollanen semijulkkis jos ei hermo kestä ihmisten "spekulointia" ja shittiä. Ps. Onks tää se sama muija josta on ollu seiskassa juttu vai joku eri?
Sama josta seiskassa tarinaa.
Vau😂😂jatkakaa😂😂
monikysyy että okno silmät tallella ja onko päivässä kaikki kunnossa. ja sanon että voimaa onkin ja päässä on kaikkikunnossa.pientä kuntotutusta jahausivääntöä sekä kyykkyä ja alkaa verikiertämään. Sitten onvoimaa ja kisatkin lähellä.Facebook ja ig jatkan postia uusi kirja tulossa jossa juttu elämästä ja selviyämisestä.Vaimo mukana ja mennään naimisiin settä on kunnossa perintö ja rojaltyet ulee oikeaan paikkaanjoka on perhe. Perhe on paras ja loyalty.#finnishgirls #power #kyykky #voima #notkeus
Hyvä marko ettei käyny pahasti ja juttu taas luistaa. Jee ja tsemiä! Kirjaa odotellessa (y)
Mitä neroutta! "Kirjakaan" ei ollut noin huonosti kirjoitettu!
Kuin suoraan MTV3:n tekstitelevision 893 -894 sivuilta.
Uskoo ken tahtoo et "markoofficial" kommentin takana on Marko. Jätkän pitäs olla kirjailija ja teksti on täysin lukukelvotonta... sama tekstityyli kun "avovaimolla" ..mut oishan se outoo jos se itestään noita naimisiinmeno juttuja kirjotteis. Oishan? Jos menevät naimisiin niin sehän on hieno homma, mut jos vaan sanoo näin toisen nimissä (ja puhuu rahasta ja rojalteosta) niin huhhuh.
"Loyalty" sentään löytyy. Se rimmaa hienosti "royaltyn" kanssa.
Anteeksi niin kauheasti siitä et kun ei jaksa pilkkua hinkata.ootte niin täydellisiä ihmisiä ja teissä ei ole mitään vikaa..teillä on oikeus dissata toisia menen tullen kun ei teillä ole käynyt mitään.silloin kun on ihminen heikoimmillaan niin kannattaa sitä lisää latistaa..hyvää tulevaa vuotta kaikille❤️👍🤡🤦♀️
Kiitos jo etukäteen, onhan vuoteen 2019 on vielä aikaa. Vastahan vuosi vaihtui, mutta tämä jo kuluva vuosi ei voi enää olla tuleva vuosi.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Ex-gangsteri-Marko-Lonnqvist-lyyhistyi-kotonaan-kuukausi-koomassa-kaksi-sydankohtausta-ja
Shokkiuutinen
Tarkoittaako tämä sitä ettei marko enää muista eronneensa avopuolisostaan? Vai syttyikö rakkaus uudestaan kun toinen makasi koomassa?
https://www.seiska.fi/Uutiset/Raivokas-eroriita-ex-gangsteri-Marko-Lonnqvistin-ja-Elziera-rakkaan-suhde-paattyi-poliisit
tarkoittaako tämä että tipahdit jo ny kärryiltä😂
Ei vaan se tarkoittaa sitä että rakkaus syttyi uudelleen siinä vaiheessa kun avopuoliso antoi tekohengitystä ja hyppi ja pomppi rintakehän päällä sydänhierontaa antaen. Kun Marko kävi tuonelan rajamailla ja näki ns putken hän myös kuuli sen kaikkein korkeimman äänen joka sanoi: Marko, sinun tehtäväsi maan päällä ei ole päättynyt. Sinulla on kaksi tehtävää. Rakastaa Elzieraa loppuun saakka ja selventää gansterislangia rikospaikka-ohjelmassa. Tämän jälkeen Marko avasi silmänsä ja loppu on historiaa.
Ei kuulemma muista slaagia edeltävästä kuukaudesta mitään, joten onhan siinä pari juttua voinut unohtuakin?
Ei nuo kaksi mihinkään eronnut mut saivat silläkin rahaa ynnä muuta kivaa kieroiltua. Jonkun verran vaatii pokeria myydä oma leikkiero seiskaan ja nostaa hynät tililtä.
Pikapikaa naimisiin ettei vain jää avopuoliso ilman perintörahoja..
Steroidit pitäisi luokitella huumeiksi, ovat yhtä vaaralllisia ja liian suosittuja bodareiden keskuudessa vaikka lopputuloksena on lähes aina lihasten kutistuminen ja voimien häviäminen. http://kukkahattu.com/2015/11/22/doping-kehonrakennuksessa-vaiettu-salaisuus/
Laiskojen luusereiden ainetta joilla ei ilman niitä ole miehisyyttä.
Suoraselkäistä meininkiä ettei seiska hylännyt omaansa vaan
kirjoittaa asioista. Löngvist on kuitenkin Karalahden ohella Suomen kovin jätkä.
Kamalahti ja Lönkvist, heidän pitää saada oma tv-show, siitä tulisi suurmenestys!
Kysymys teille arvuuttelijoille? Moniko teistä tienaa 10000€ koomassa maatessaan (en laske seiskan juttuja tähän) Kiitos Ellulle tuesta täälläkin, vaikka tulikin pelkkää paskaa. Im back niinku iso Arska! Tulkaa jutulle jos näätte! Te ketkä kelaatte jotain paskaa rapahtuneen, ikävä tuottaa oettymys, elän ja voin hyvin kolmekymmentä kiloa lähti kropasta ja sama tullut pian tilille takas.
Terveisin Marko
Tervejärkisiä ihmisiä ei ehkä niinkään kiinnosta paljonko tienaat koomassa vaan minkälaista moraalia tuot ns. semijulkkisena esiin. Voit olla varma, että tästä maasta löytyy sinulle kengittäjiä, mutta eivät alennu 15-vuotiaan koulukoviksen tasolle.
Tuo itsestään täydellisen pellen tehnyt kaveri oli kävelemässä kengittäjää päin mutta sitten kuin kohtalon ivana kengittäjäksi löytyi veritulppa. Ja nyt sitä kengittäjää ei tarvi. Ukko köpöttelee rollaattorilla eikä meinaa pysyä pystyssä edes tuulessa. Osoittaa täydellistä järjen köyhyyttä ja lapsellisuutta tulla pullistelemaan rollaattoriin nojaten jonnekin suomi24 palstalle. Talousrikollinen totta tosiaan, pelkkä rahaa nostanut bulvaani ja työkaluvaras, ei mitään tekemistä talousrikosten kanssa. Lisäksi raskaana olevien äitien kiristäjä. Silloin kun on fyrkat loppu ja tarvii piriä niin lönnqvist toimii tällä tavalla https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000318433.html
tulkaa jutulle jos näätte... LOL kuka tuon juttusille haluaisi??? LOOOOOL
oliko panohommat menossa kun seiskan kuvassa kalsarit puolitangossa? vai nykikö ensihoitajat pakarat esiin?
Naisen oma valinta mennä naimisiin rikollisen kanssa. Sitä saa mitä tilaa, niin makaa kuin petaa.
Lönkka on Kuralhden ohella Suomen ämmein mies. Uho on, mutta siihen se jää. karman laki sivasi taas. Onko uusi vaippamajuri syntynyt.
Täysin samaa mieltä. On uho ja on kuulemma lapsena käynyt taekwondokerhossa. Wau. Pelottaa. Perseaukinen kaveri joka siirtyi Keravan kuntosalille siksi että sai sieltä lainata hienoja autoja jotka on niin tärkeitä tälle voimamiehelle.
Vähän rankempaa huumoria ilman huumoria mut aihe näyttäis olevan sama? https://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=6&t=846&start=2370
tietyti pelottaa muuten olisit täällä omalla nimellä
Eikö muhkeat lihakset ollutkaan kovan treenaamisen, hernekeiton ja pannukakun ansiota, doupinkia käytetty niin paljon että tuli sairaalareissu?!
Miks tällaisesta jonnin joutavasta piripäästä edes keskustellaan näin paljon ?? Perus elämänkoululainen.
haukkujille tiedoksi suomi24 ja seiska kuuluvat Aller mediaan. Marko tekee bisnestä seiskan kanssa. Aller skannaa haukkujien ip osotteet ja pian pääsette puhumaan naamaatusten....
Aller tuskin selvittää tai jakaa markolle yhdenkään kirjoittajan tietoja, ainakaan jos on nuo lakiasiat hanskassa. Oliko tarkoitus pelotella ihmiset hiljaisiksi vai mikä idea?
Karseeta luettavaa tämä mitä tänne on kirjoitettu. Ihmisillä ei ole omaa elämää.. Se mitä tapahtui Markolle,se tapahtui ja piste.Olkoon se esimerkkinä muille jotka ovat ehkä samalla tiellä ja tajuaisivat asioita tästä..Annetaan miehen toipua ja kuntoutua rauhassa.
Ei mitään henkilökohtaista Markoa vastaan , mutta hemmon saavutukset on samaa luokkaa kuin bimbo naisilla jotka pääsevät pyllistämään seiska lehteen.
Täysin meriititön pelle. annetaan toipua rauhassa DD No meinaatko että täällä kirjoitetut haittaa toipumista? Parempi on yhteiskunnalle ettei toivu.
Parempi ettet toivu itse
Ylilaudan kehonrakennus osiossa hyvä kommentti, toivottavasti Marko näkee tuon ja lopettaa hormonien käytön ennen kuin on liian myöhäistä.
https://ylilauta.org/kuntosali/76551039
"Jos Marko ei tuosta nyt viisastu ja lopeta roinaamista vaan alkaa kovalla piikittämisellä hankkimaan kuntoansa takasin niin seuraavaksi saattaa olla ruumisauto ovella."
5 lasta taloudessa ja kaveri käyttää aineita jotka voi aiheuttaa psykoosin tai hengenlähdön? Hyvää esimerkkiä näytetään jälkikasvulle...
Kyllähän se tuulipukukansa (köyhiä) ärsyttää kun Markolla kahisee muukin kuin se Tokmannin tuulipuku.
Moniko teistä James Bondin lisäksi raahautuu Aston Martin DB9:iin?
Ei monikaan, Cheek:kin vain laulaa siitä. Ja kertoo myös, että vihaajat viha Marko vaan takas vilkuttaa, ei vois vähempää kiinnostaa.
Ja hyvinhän mies liikkuu, rollaattoria taitaa vaan käyttää raskaampien rahasäkkien työntämiseen ettei syke nouse yli sadan( lääkäri kielsi Astonilla ajamisen, koska nostattaa pulssia liikaa se kuuden (6.0) litran V12 moottori).
Marko nauttii elämästään.
Ei tartte lapsille kertoa kuinka raahautui seiskaks duuniin osamaksu Toyotalla. Voi kertoo et eli unelmaansa, menestyksen ja menetyksen erottaa yksi s:ssä.
Moni varmasti meistä kokee sydänkohtauksen, mutta moniko ajaa Aston Martinilla?
Onnea ja Luojan laupeutta.
Kyllähän se tuulipukukansaa (köyhiä) ärsyttää kun Markolla kahisee muukin kuin se Tokmannin tuulipuku.
Moniko teistä James Bondin lisäksi raahautuu Aston Martin DB9:iin?
Ei monikaan, Cheek:kin vain laulaa siitä. Ja kertoo myös, että vihaajat viha Marko vaan takas vilkuttaa, ei vois vähempää kiinnostaa.
Ja hyvinhän mies liikkuu, rollaattoria taitaa vaan käyttää raskaampien rahasäkkien työntämiseen ettei syke nouse yli sadan( lääkäri kielsi Astonilla ajamisen, koska nostattaa pulssia liikaa se kuuden (6.0) litran V12 moottori).
Marko nauttii elämästään.
Ei tartte lapsille kertoa kuinka raahautui seiskaks duuniin osamaksu Toyotalla. Voi kertoo et eli unelmaansa, menestyksen ja menetyksen erottaa yksi s:ssä.
Moni varmasti meistä kokee sydänkohtauksen, mutta moniko ajaa Aston Martinilla?
Onnea ja Luojan laupeutta.
Kyllähän se tuulipukukansaa (köyhiä) ärsyttää kun Markolla kahisee muukin kuin se Tokmannin tuulipuku.
Moniko teistä James Bondin lisäksi raahautuu Aston Martin DB9:iin?
Ei monikaan, Cheek:kin vain laulaa siitä. Ja kertoo myös, että vihaajat viha Marko vaan takas vilkuttaa, ei vois vähempää kiinnostaa.
Ja hyvinhän mies liikkuu, rollaattoria taitaa vaan käyttää raskaampien rahasäkkien työntämiseen ettei syke nouse yli sadan( lääkäri kielsi Astonilla ajamisen, koska nostattaa pulssia liikaa se kuuden (6.0) litran V12 moottori).
Marko nauttii elämästään.
Ei tartte lapsille kertoa kuinka raahautui seiskaks duuniin osamaksu Toyotalla. Voi kertoo et eli unelmaansa, menestyksen ja menetyksen erottaa yksi s:ssä.
Moni varmasti meistä kokee sydänkohtauksen, mutta moniko ajaa Aston Martinilla?
Onnea ja Luojan laupeutta.
Vesku Loiri sen sanoi, kyllä Suomessa tietää onnistuneensa oikein jos naapuria vituttaa, ja tässähän on nyt saatu se duunariporukka aivan raivon partaalle.
Oon kateellinen. Haluaisin itekkin olla nelikymppisenä toinen jalka haudassa.
Lainatulla Aston Martinilla ajaminen ja miljoonan ulosottovelat, siinä onkin tuulipukukansalle kateuden aihetta.
Loppu tuli, jäiköhän velat maksamatta?
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kirjailija-ja-ex-gangsteri-Marko-Lonnqvist-on-kuollut-41-vuotiaana/1130415
Olikin jo hyvä aika päästää kylmä pieru 😀😀😀
Sullq varmaan se toinen jalka on haudassa asuntolainan ja auton osarin myötä. Näin Markon eilen ravintolassa 3n lapsensa, joita ei viittä ole ellei jollain sutturalla ole jotain tunnustettavaa? Näytti nauttivan Goodvinin kalleinta sisäfilettä ja maksoi mustikan värisellä setelillä tasarahan. Ostitko itse punalappusia tuotteita?
Ei tällä vaikuta jaikki "muumit olevan laaksossa", vaikka kuinka hypetätte tämän pellen perään. Kävi jo tuonelan porteilla ja siihen ei tasapainoinen ihminen 40-vuotiaana joudu.
5 lasta taloudessa. Missä kohdassa sanottiin että kaikki on Markon omia?
Vieläkö nauttii kalliita fileitä???? 😀😀😀
Rahaahan voi olla ihmisellä paljon vaikka ei koskaan olisi tehnyt mitään. Kysykää vaikka Abigail Disneyltä tai Lisa - Marie Presleyltä.
Jani Lindenin ulostukset tohtotori ristintien välityksellä oli omaa luokkaansa. Kiitoksia! Paljastitte justiinsa Paavalin uhriopin valheellisuuden muillekkin. Ei muuta kuin Sinervä ja Ali Niemelä Vantaan hautausmaille nyyhkyttämään Johanssonin puolesta.
Ruotsin laivalla oli jonku fitnespimunkaa. Mikä nois pahoispojis viehättää nuoria gimmoja
Voi tätä kateuden määrää. Suurimman osan ikäänsä kriminaali ja linnanhörhö. Hetken aikaa vapaalla ja pumppaa hormooneilla itsensä aivovammaiseksi. Voi tätä kateuden määrää.
Tyyppi on täysi nolla, ei mitään meriittejä. Jokainen duunari on tuhat kertaa arvokkaampi kuin tämä yhteiskunnan elätti joka on maksanut miljoonia veronmaksajille.
Olisi kiva tietää kuolinsyy.
Oli kuulemma nielassut fentanyyli-laastarin. Niitä myyntiin Siilitiellä, metroasemalla.
Tosi on, varmasta lähteestä kuulin saman.
R.I.P Tarinan iskijä on poissa, kepeät mullat.
Sikäli erittäin surullinen uutinen, että steroidit varmastikin olivat syynä ennenaikaiseen kuolemaan. Bodareita on kuollut ennen aikojaan jo aivan liikaa. Jokohan iltapäivälehdet nyt lopettaisivat sen kehuvan uutisoinnin niistä bodareista jotka hormoneita runsaasti käyttävät tai ovat käyttäneet ja silti esiintyvät jonain terveysasiantuntijoina.
Ei roinaavia bodareita ole kuollut yhtään liikaa ennenaikaisesti, Paremminkin liian vähän, kun niitä on vielä elossa.
Kyllä niitä roinaavia naisiakin löytyy, ja ihan fitness-piireistäkin..sen näkee ja kuulee.
Siilarin puliukko pieksi Lönkan pahanpäiväisesti ja siksi veti överit kipulääkettä koska henkilä oli hyvin arka pienillekkin kivuille.
Marko kerkis kirjottaa hyvän kirjan