Hei Cherrykirsikka.
Täällä elämässä etsin itseäni, voimiani, ymmärrystä. Toivon mielenrauhan joskus löytäväni.. Rukoilen Jumalan johdatusta ja vapautusta ahdistavasta pelosta.
Muutamia asioita tekee mieli Sinulta kysyä. Mennyt Rakkaus, voimakas Rakkaus, menikö tämä mies lopullisesti pois, vai olisiko vielä mahdollisuus, tuleeko vielä jokin yhteys, että selvittäisimme toisillemme todelliset ajatuksemme? Tosiaan tuntisimme toisemme? Yritän olla hänen lähtemisensä takia realistinen, mutta toivo on sitkas - odotanko ja toivonko turhaan? Onko vaikeneminen lopullista välillämme?
Ja on toinen ihminen,läheinen ystävä, tukenaan koetan vaikeuksissa olla ja hän minun. Sinulle hänet mainitsen ettei menisi nämä kaksi sekaisin jos jotakin tietoa on tulossa.
Tärkeän kysymykseni jos näet, kiitän, ja jos jopa jotain muutakin, esim aiemmista elämistä tms, olen Kiitollinen Sinulle.
Etsijä22
Cherrykirsikka
3
246
Vastaukset
- cherry
nissan
Hei ja anteeksi että vastaukseni on viipynyt, en ole aikoihin ehtinyt koneelle :(
En valitettavasti näe teidän enää palaavan yhteen, yhteinen taipaleenne tässä elämässä lienee nyt kuljettu loppuun, mutta seuraavassa tapaat hänet jälleen mitä todennäköisimmin. Hän on yksi niistä sieluista, jotka seuraavat Sinua elämästä toiseen. Edellisessä elämässä, 1930-luvun Tsekkoslovakiassa tai Unkarissa, näin teidät yhdessä rakastavaisina maata kiertävällä mustalaisleirillä. Kaipuu hänen seuraansa ja tunteiden palo on siis peräisin jo sieltä saakka eikä ole ihme, ettei se hetkessä hiivu. Tässä elämässä hänen tunteensa eivät kuitenkaan näyttäytyneet yhtä palavina, pysyvästi, ja läksy, jota hän tuli tällä kertaa oppimaan ja opettamaan, lienee läpikäyty. Taidatte olla edelleenkin tummia kumpikin, vai kuinka?
Tämän hetken tärkein läksysi ja tehtäväsi on oppia rakastamaan itseäsi, tosissaan ja olosuhteista piittaamatta. Sano joka päivä ainakin kerran peilin edessä itseäsi silmiin katsoen: Minä rakastan Sinua,... (nimesi) ja rutista vaikka samalla itseäsi oikein lujasti. Tulet hämmästymään minkä vaikutuksen tämä saa aikaan itsessäsi ja ympäristössäsi. Aurinkoista lopputalvea Sinulle!- Etsijä22
Hei
Lämpimät kiitokset Cherrykirsikka vastauksestasi, joka tuli aivan oikeaan aikaan, todella. Olisin kyllä ymmärtänyt jos et olisi ehtinyt vastaamaan, kysyjiä on paljon. Voimia vastailuun.. :)
Tämän hetken opetus on todella paikallaan. Otan sanasi läksykseni, päätehtäväkseni, yritän kovasti opiskella itsestäni välittämään.
Hän on tumma, minä vaaleampi. Ikävä on ollut kova, toivo yhteenpaluusta voimakas. Ennen kuin olit viestiini vastannut, tuli eilen kuitenkin tunne että voi ehkä niin käydäkin ettemme enää tapaa. :( Vielä en osaa sanoa osaanko luopua.. Elämä kuljettakoon eteenpäin kuten Luoja on parhaaksi katsonut..
Mielenkiintoinen ja ajatuksia herättävä oli tämä vastaus.
Kiitoksin Etsijä22
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 984224
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783477Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723094SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822556Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52366Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2082171Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302091- 41880
- 74819
- 52786