Meluun ei voi olla reakoimatta siksikin että, se voimistuu aina yötä kohden. Huone on n.3.5m pitkä siellä, mittaan kolmesta kontaan melua, sänky on siinä keskellä huonetta. Näyttää että juurikin sängyn kohdalla, melu on kovenpaa kuin patterin tai wc.n puoleisella seinällä jossa on kaapit. Desibelit saattavat nousta reilussa tunnissa jopa 15.3db puolenyön aikoihin keskellä sänkyä. Melu on hyvin uuvuttavaa, siltä ei voi suojautua.
Kukaan ei tunnu yhtiössä tietävän mikä on melun lähde.!!!! Olohuoneessa patterin läheisyydessä on samansuuruisia db-lukuja kuin makuuhuoneen kaappiseinän vieressä. Kerrostalosta on kyse, kuulostaa että melu tulisi alhalta päin lattiasta. Arvatenkin se voi tulla kenties myös ylhältä.
tekninen melu vai joku muu kone
kukaostaa
1
145
Vastaukset
- siistipiha
No avaimella aukesi ovi huoneeseen jossa sijaitsee ilmanvaihtokone. Joka oli jotenkin rikki. Miten voi olla mitaan, missaan tassa taloyhtiossa ikina ainakaan kukaan muu ei kuule naa tai valita mistaan mihin tarvitsi tehda yhtaan mitaan. Kaikki on niin hyvin, kaikki meni niin hyvin. Taytyy ihan kiittaen kumartaa yhtionhallitusta kun on nain hienosti saannut kaiken (ainakin puheissa nayttamaan)niin onnistuneelta. Eika kenenkaan tarvitse valittaa. Surukseni nyt totean etta, ohi ei ole viela mikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso204241Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504059Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133236Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673056- 852662
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1512632Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282303- 321878
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1191597- 201535