Sipilän teatteri

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005427850.html

"Esikunta kiistää hallituskriisin olleen näytelmää: Sipilä yritti välttää lentokuvat ajamalla kahville huoltamolle"


Kyllähän tämä on selvää teatteria. Sipilä joko voisit tunnustaa? Kyllä se totuus joskus tulee paljastumaan.
14155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lentäminen Turkuun ja taxin otto
oli suunniteltua näytelnää.
Miksei Faxilla ilmoitettu hallituksen erosta ?

Äänestä
  • Jäätteenmäen kikka !

    Äänestä

Joko Sipilä on tullut hupimatkalta Boliviasta vastamaan tekosistaan?

Äänestä

Minkälainen teatterinäytös oli eropaperin polttaminen saunan pesässä? Onko siitä kärikirjoitus tallella? Haluaisin nähdä sen huippunäyttelijöiden esittämänä televisiossa.

Äänestä
  • se oli Sipilän teatterin osa 1

    Äänestä

Nyt nyljyttää. Lähden nussimaan työkaverin muijaa.

Äänestä
  • Sipilä valhetteli enemmän kuin Jäätteenmäki.
    Vaihtopenkille Mars Mars.
    Ja Berner myrkyttää ilmastoa, kuin paksu Paula .

    Äänestä

  • ja Orpo rahastaa sairaillaköyhillä.

    Äänestä

  • JoutuvatOppositioon kirjoitti:

    Sipilä valhetteli enemmän kuin Jäätteenmäki.
    Vaihtopenkille Mars Mars.
    Ja Berner myrkyttää ilmastoa, kuin paksu Paula .

    Antti Rinne on kavaltanut useamman kerran.

    Äänestä

  • Hiilidioksidin määrä oli noussut vain 0.25 prosenttia
    viime vuoden aikana verrattuna edellisvuoteen.
    Jälleen tilasto huijattiin törkeästi.

    Äänestä

  • fakta.on kirjoitti:

    Antti Rinne on kavaltanut useamman kerran.

    Vedä sinä ..ttu korvillesi pankkomajuri.

    Äänestä

  • Vedä sinä taas ..ttu korvillesi pankkomajuri.

    Äänestä

Koska SIPILÄ palaa pakomatkaltan Boliviasta?

Äänestä
  • Kepan ilmasto-oikeudenmukaisuusasiantuntija Tuuli Hietaniemi kritisoi tätä.

    ”Päästökaupparaha menee nyt pääasiassa suurille yrityksille, jotka eivät näitä rahoja tarvitse. Kukaan ei myöskään valvo, mihin nämä yritykset rahan käyttävät.”

    ”Päästökaupan ajatuksena on saada saastuttajat maksamaan tuottamistaan päästöistä. Nyt Suomi sen sijaan maksaa saastuttajille.”

    Hietaniemi lisää, että yrityksillä ei ole velvoitteita suunnata rahoja esimerkiksi energiatehokkuuden parantamiseen.

    ”Ei ole myöskään osoitettu, että yritykset ylipäätään menettäisivät tulojaan. Mitään kompensoitavaa ei siis välttämättä ole.”

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ecxec kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005427850.html

"Esikunta kiistää hallituskriisin olleen näytelmää: Sipilä yritti välttää lentokuvat ajamalla kahville huoltamolle"


Kyllähän tämä on selvää teatteria. Sipilä joko voisit tunnustaa? Kyllä se totuus joskus tulee paljastumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu