http://teknavi.fi/autot/koeajo-jaguar-xf-ei-mikaan-kotikissa Miten on mahdollista että premiumejen mukaan haluava XF jaguar kärsii testin kuin testin mukaan heikosta viimeistelystä, laatuvaikutelmasta, ja kuten tässä sisustan muovisuudesta? Jaguarin olisi hyvä alkaa hinnoittelemaan näitä puolivalmisteita myös laadun mukaisesti. Esim XF olisi hyvä olla alkaen 39900e ja XE 29990 e. Näin ne olisi hinnoiteltu hyvin ja kilpailukykyisesti. Jopa paljon jaguaria laadukkaamman volvo S90 saa alk 45 tonnilla ja puhutaan kuitenkin täysin eri luokan autosta.
Ohjaamo muovinen testin mukaan. Uusi Jaguar XF
5
323
Vastaukset
- Jaguaronmuovia
Onhan ne toki muovisia jos saksalaisiin vertaa. Jos taas japanilaisiin vertaa niin jaguar on luxusta. Jaguar on tarkoitettu kilpailemaan toyotan ja kian kalleimpien mallejen kanssa.
- elämä_on_
Tämä poitsu se jaksaa täällä ittensä kanssa seurustella. Taitaa pojalla tehdä mieli Jaggee mutta ei kynnet kykene.
- Eikelpaajaguar
Saksalaisilla kun ajaa niin ei tee mieli vaihtaa alempaan luokkaan sitten mitenkään.
- Kjbvytf
Mitäs vikaa muovissa on ? Muovia käytetään jopa ihmisten varaosina puuta ja nahkaa ei. Hieno luonnontuote jota tehdään öljystä.
- Onsekummajuu
Joo mut miks jaguar lataa auton sisustan täyteen sitä halvinta mahdollista? Ja laatumerkit taas ei...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741