asiakaspalveluako

asiakasminäkin

Juankosken r-kioskilla henkilökunnalla tupakalla olo tärkeämpää kuin asiakkaiden palvelu!

9

957

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peilii

      Kaikkian riippuu minkälainen asiakas...

      • Asiakasminäkin

        Hyvää palvelua olen minäkin ärrällä saanut. Harvoin tosin tarvitsen asioida, mutta ne kerrat, kun käynyt, niin ei valittamista.


    • Hermoromahdus

      Tähämpä samaiseen tilanteeseen törmäsin viime viikolla siellä asioidessani. Vaaleatukkainen myyjä tupakalla ollessaan vastasi tympeästi "oota poltan tän tupakan" kun pyysin häntä hirveässä kiireessä tulemaan palvelemaan. Pyysin toisen kerran, ei vaikutusta. Kolmannen kerran jo äänensävyä muuttaen ja sitten viitsi laahustaa sisälle sen näköisenä kun ei voisi työt vähempää kiinnostaa. Annoin henkilökohtaisesti hälle palautetta, johon vain naureskeli niinkuin se olis ollu hauskaa. Muutama päivä tämän jälkeen törmäsin kiskan nykyiseen omistajaan jolle kyllä annoin samaisen palautteen.
      Kyllä on menny tämäkin paikka pilalle omistajan vaihdoksen jälkeen. Ennen se oli sellainen paikka jossa varmasti törmäsit tuttuun ja sait kahvikaverin, nykyään kynsin ja hampain yrittää ko. Paikkaa karttaa. Ellei sitten satu huushollin ainoa järkevä ns. Alkuperäinen työntekijä olemaan töissä. Tällöin siellä käykin ihan mielellään.

      • Kiitoskiitoskiitos

        Taidat kirjoittaa soopaa, minua palvellaan kuin kuningasta siellä, sinä itse olet käytökselläni tehnyt jotain ettei sinua haluta palvella. Olet nähtävästi ilkeä.
        Niinkuin koko sinun suku.


      • Ettämitenkämeni
        Kiitoskiitoskiitos kirjoitti:

        Taidat kirjoittaa soopaa, minua palvellaan kuin kuningasta siellä, sinä itse olet käytökselläni tehnyt jotain ettei sinua haluta palvella. Olet nähtävästi ilkeä.
        Niinkuin koko sinun suku.

        ei pitäis henkilökohtasuuksia olla. Oliskohan kyse kuitenkin siitä että ärrällä on pari sellaista ihmistä töissä joille ei asiakaspalveluammatti sovi. Palveluhan riippuu ihan siitä että kenen myyjän aikaan siellä käy.
        Kertoohan ne huhut jotain jo kioskin nyky meiningistä jos siellä taivastellaan ääneen vanhuksille mahtaako heidän setelit olla aitoja tai myyjä kyselee että ootko koskaan ajatellu että poltat aika paljon kun meet kartongin tupakkaa kerralla ostamaan. Tai entäs se jos myyjä väittää ettei postia voi lähettää kun tiettyihin maihin ja posti ite onkin sitten ihan äimänkäkenä että miksei vois? Opettelisivat tekemään veikkauksen pelitkin niin että ne on oikein tehty.
        Saatan toki ollakkin veemäinen asiakas jos en saa palvelua sen takia että tupakanpolttonon tärkeempää kun kassalla jonottavat asiakkaat. Tai jos tuputetaan sytkäreitä ja suklaapatukoita vielä kun oot ulko-ovella menossa pihalle. Ostan mitä haluan ja mitä en nii en osta. Kerta kysymys riittää ja jokaisen kieltävää vastausta pitäis kunnioittaa.


    • katkeravinoilija

      Olipa hyvä kirjoitus entiseltä kioskin pitäjältä, vai pitäisikö sanoa katkeraa vinoilua.

    • koskenjuva

      tuo tuputus minuakin ärsytti aluksi, mutta eipä sitä enää juurikaan ole ja päivittäin asioin. aina iloinen palvelu ja kaikki muutenkin kohdallaan

    • olinasiakas

      Se vanhempi nainen mikä siellä nykyään myös on, pakko lähtee jonosta pois kun kestää valituksien kera.

      • Hittosoikoon

        Joo ei oo kyllä kovin asiakaspalveluhenkinen tyyppi hän..


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2224
    2. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      922
    3. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      904
    4. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      23
      874
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      863
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      51
      821
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      117
      816
    8. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      743
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      733
    Aihe