Torvalds oli ehdottomasti ensimmäisen presidenttitentin valopilkku. Torvalds otti selkeästi ja räväkästi kantaa ja osoitti myös sanallista nokkeluutta.
Torvalds haastoi avoimella Nato-myönteisyydellään kaikki muut ehdokkaat. Torvalds myös korosti Nato-keskustelun arvoa ja näpäytti myös Niinistöä tästä teemasta.
Haaviston jälkeen Torvalds sai tentin toiset spontaanit aplodit vastaamalla Huhtasaaren jälkaväkimiinakysymykseen varusmieskersantin arvovallalla, että paras pelote eivät ole jalkaväkimiinat vaan liittyminen Natoon.
Valopilkku
4
74
Vastaukset 4
- nejnej
Huhtasaari en stor besvikelse.
- följdemed
Huhtisaari klarar sig fint när hon får komma fram med sina välinlärda fraser, ifråga om spontana svar på frågor löper det inte lika bra.
- TodellinenTurvallisuus
Turvallisinta Suomelle on pitää mahdollisimman hyviä suhteita ainoan suurvaltanaapurimme kanssa!
Sen tajusivat entiset fiksut ja isänmaalliset johtajamme, kuten Mannerheim, Paasikivi, Kekkonen ja Koivisto.
Mutta nykyinen svekokratiamme keskittyykin enemmän Ruotsin kuin Suomen turvallisuuden vaalimiseen! -Torvalds myös korosti Nato-keskustelun arvoa ja näpäytti myös Niinistöä tästä teemasta.
Ketään ei NATOkeskustelu kiinnista.
paitsi 1% puliveivaria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S671101- 381021
- 109879
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125866- 38753
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei2711Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77672- 51656
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.36655Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66641- 42639
Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee29594Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev128590- 53554
- 49528
- 95511
- 60484
- 45456
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?16446- 35437