Pravdan päätoimittaja huippuvero Satakuntaan

Paikallaisen Pravdan päätoimittaja Uusi-Kilponen on 250000 euron tuloilla maan kallein päätoimittaja todistaa verotieto. Pärjää ei edes Helsingin sanomien päätoimittaja. Paikalliset KOKDem pojat haluavat palkinta luottonsa. 120000 euron verot PUK maksaa Satakuntaan koska ei asu HML.sa. Pravda kertoo totuuden tästäkin.
12177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Juu ja palkkamaltista saarnataan harva se päivä.

Äänestä

Jokaisen kokoomuslaisen kuuluukin puhua palkkamaltista, vaikka sitten joka päivä.
Ei sen kenellekään pitäisi yllätyksenä tulla.

Äänestä

Juu ei ole koskaan sitoutunut Hämeenlinnaan tämä rauman satamajätkän koulutuksella huseeraava päätoimittaja. Lähtee kuulemma joka torstai kiiruulla kohti Raumaa ja palaa vasta alkuviikosta. Kävi jätkällä todellinen tuuri kun pääsi Häsaan

Äänestä

Kako suojelee omiaan aamuin illoin päivin öin.
Pätevyysvaatimus vain , että kirjoittaa juttuja sini sten lasien läpi.
Liuhala ja Häkkinen samoja aivopestyjä.

Äänestä

Mikäs pradvaa vaivaa kun tänään kirjoitus tapahtumapuistosta ja sen käytöstä/käyttämättömyydestä? Pientä ivaa olin havaitsevani!

Äänestä

On kohtuutonta, että näivettyvän maakunnan ja sen pikkukaupungin paikallislehti maksaa 250000 euroa/a päätoimittajalle, joka ei edes asu eikä maksa verojaan lehtensä kaupunkiin. Lehden tilaus loppuu vuoden vaihteessa!!!

Äänestä
  • Suomen kallein päätoimittaja. Palkkaa tappiollisesta lehdestä.

    Äänestä

Nostaa näköjään jo eläkettäkin, hyvin näyttää pärjäilevän. Samalla vielä toimitusjohtaja kahdessa puljussa ja Forssan päätoimittaja myös.

Äänestä

Pikkulehti ja tuollainen palkka päätoimittajalla. Verot vielä muualle !

Äänestä

No ei tuo paljon neljästä hommmasta ole.

Äänestä

Mitä se kenellekkään kuuluu paljonko yksityinen yritys maksaa työntekijälleen?

Äänestä
  • Luki lehdessä joten vaikuttaa kuuluvan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keliruskea kirjoitti:

Paikallaisen Pravdan päätoimittaja Uusi-Kilponen on 250000 euron tuloilla maan kallein päätoimittaja todistaa verotieto. Pärjää ei edes Helsingin sanomien päätoimittaja. Paikalliset KOKDem pojat haluavat palkinta luottonsa. 120000 euron verot PUK maksaa Satakuntaan koska ei asu HML.sa. Pravda kertoo totuuden tästäkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu