Laitoin juuri postiin Väyrysen kannattajakortin

Väykkä-on-äijä

Lauantaina Tampereen torilla tuli mieshenkilö pyytämään Paavo Väyrysen kannattajakortin täyttämistä. Mies anoi olevansa eläkkeellä oleva kapiainen, eikä ole koskaan kuulunut Keskustapuolueeseen eikä muihinkaan puolueisiin.

Sanoi kuitenkin että Väyrysen ajama linja kaikista ehdokkaista sellainen linja jonka tuntee itselleen parhaimmaksi. Nimenomaan Suomen säilyttäminen suvereenina valtiona. Eikä sallita vähitellen tapahtuvaa, yhä suurempaa ja suurempaa vallan riistoa ja siirtoa Brysseliin.

Tämä kapiaisheppu sanoi että hänen kaverinsa on Pirkanmaalta kerännyt jo 1.000 kannattajakorttia Väyryselle, ja sanoi myös itse pääsevänsä ainakin tuon rajan ylitse.

Sanoin että olen kyllä samaa mieltä juuri noista asioista, mutta täytän kannattajakortin mieluummin netissä. Heppu neuvoi että Väyrysen kannattajakortin voi palauttaa "Postimaksu maksettu" kuoressa tällaisessa osoitteessa.
http://www.paavopresidentiksi.fi/File/kannattajakortit.pdf

Eilen laitoin postiin sekä oman että sukulaisrouvan kannattajakortin. Tuo rouva tykkää Väyrysestä kyllä muutenkin, sillä oli joskus 30 v. sitten keskustellut tämän kanssa jossain tilaisuudessa.

Nyt meikäläinen, entinen kokoomuksen ja entinen persujen kannattaja, nyt laitoin kannattajakortin Väyryselle, jota olen Kepun lailla inhonnut reilusti yli puolet elmästäni.

Mutta oma järki sanoi, että tämä valinta on nyt paras valinta. Siis Suomen ja suomalaisuuden nykyiseen ahdinkotilanteeseen.

9

237

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ma-lennän-ma-lennän

      Väyrysen kampanja sen kuin heittää lisää kierroksia myllyynsä. Nyt jokainen kannattajakortin lähettänyt osallistuu arvontaan jolla voi voittaa kuumailmapallolentomatkan.
      https://yle.fi/uutiset/3-9913718

      Toivottavasti täältä tulleet kaksi kanattajakorttiakin pääsevät mukaan tähän arvontaan. Kiva lennellä pa,llolokyydissä Etelä-Suomen taivaalla, vaikka joskus ensi toukokuulla.

    • senttaaja

      Tästä kuumailmapallomatkasta kuullaan tarkemmin seuraavassa Pitkässä Marssissa, eiköhän kuvaussuhteerikin on siihen mennessä päässyt Kupittaalta pois.

    • Muki-postissa
    • kelvä

      Väyrysmuki on Olvin yöpöydällä, siinä säilytetään rapsutuslastaa, siitä lasta on sihteerikön kätevä napata käteen.

    • ikipietulainen

      Kauhustuisi rouva Väyrynen, jos tietäisi millaiseen irstailuun turkulaiset miehet kaunista mukia käyttävät.

    • hyyry

      Ei ole ihmeteltävää, jos entisen äänikuninkaan kannatus romahti kun nuita edellisiä viestejä lukkee.

    • kelvä

      Olvissa on senverran vihreää, että sihteerikkö joutui Tokmannilta hakemaan puisen munien rapsutuslastan muovisen sijaan

    • Työntekijä

      Väyrysellä meni mahdollisuudet kun Olli alkoi tukea. Ei voi Väyrynen enää esittää maahanmuuttokriittistä kun Orpon sylikoirakin häntä kannattaa.

    • Satopää

      Ihan sama mitä Mäenpää kannattaa, luotto on mennyt, kuntavaaleissa nähtiin.
      Nyty katkerana horisee netissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1285
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      664
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      545
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      460
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      438
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    17. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      427
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe