Kun tulot romahti. . .
Kyllä nyt hävettää
Edellisvuodesta
8177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei hävetä kun eioo tuloja vaan valtion lakemia menoja.
Mitä häpeemistä siinä on jos se ei ole oma syy. Vähemmälläkin pärjää jos vaatimukset ei ole liian suuria. Ei tule sijoitusongelmia ;)
eikä minua hävetä ollenkaan. Kukaan ei onneksi ole koskaan kysynyt ammattiani. Silloin olisi ehkä noloa kertoa olevansa pitkäaikaistyötön.
Mulla romahti jo tulot vuosia sitten kun muija päätti jäädä kotiin, eikä mene töihin. Istuu vaan päiväkaudet kotona ja kirjoittelee keksittyjä tarinoita vauva palstalle. Kissat, hevoset ja koirat on tärkeimpiä kuin perhe.
siksi rakkaita, koska ne eivät valita kaikesta, vaan rakastavat pyyteettömästi.
Eläimiltä saa pyyteetöntä rakkautta, mutta silti mielummmin olen ihmisen kanssa.
Mää saa eläkett ja asumistukee iha vähä yli 1000€/kk.
Mää saa veronpalautust.Mut mää lahjotan ne veronpalautus rahat Joulun lapsi keräyksee.
Köyhät lapset tarvitsee niit enemmä ko mää.
Niin monenlaista. Ihmiset voivat asua omassa asunnossa, mutta silti voivat olla varattomia laittamaan joulua. Toinen voi olla työtön tai sairas.