http://www.scc.fi/vaihtoautot/vaihtoauton-tietosivu/Jaguar/xf/30d-portfolio-aut--led-ajovalot--navigointi--keyless--imuovet--meridian-sound-system--1-omisteinen/LNK662/ Siinä esimerkkiä. Auto maksanu reilusti yli 100 tonnia...25 ajettu ja 64800e:))) noita vasta kannattaa ostella juu.
Jaguarin arvo suli 35 tonnia samantien
18
1608
Vastaukset
- PersaukisilleOnKallista
Mutta kun rahaa tulee enemmän tilille, kuin Jaguar menettää arvoansa vuodessa, niin en näe tässä mitään ongelmaa.
- maavaraa
Namu peli mutta tuohon hintaan sais olla nelivetokin, miljönäärille?
- eiliiankallista
ei tuossa mitään ongelmaa olekaan se on vain pelkästään tyhmää=)
- PersaukisilleOnKallista
Näin persaukisen mielestä.
- tuovarmaanhaalarimies
PersaukisilleOnKallista kirjoitti:
Näin persaukisen mielestä.
tuolla logiikalla sinusta ei tule ikinä miljonääriä vaikka tulosi olisivat kuinka suuret.
- 53654654
Saman hintainen mersu tai bemari menettää yhtälailla arvoaan. Kyse on siitä että ostajia on vähän.
Kalliit autot on myös pahuksen kalliita ylläpitää erikoisemman tekniikan vuoksi.
Esimerkiksi Audi A8 jo pelkkä tuntiveloitus pajan puolella on kalliimpi kuin A6 vaikka huoltaja vain vaihtaisi palaneen polttimon.
Jos haluaa hyvin arvoaan pitävän auton niin sitten ostaa Golfin tai Corollan peruskoneella ja karvalakkina.- Anonyymi
"Jos haluaa hyvin arvoaan pitävän auton niin sitten ostaa Golfin tai Corollan peruskoneella ja karvalakkina."
Totta puhut! Siksi aina yksi perheemme autoista on jompikumpi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Jos haluaa hyvin arvoaan pitävän auton niin sitten ostaa Golfin tai Corollan peruskoneella ja karvalakkina."
Totta puhut! Siksi aina yksi perheemme autoista on jompikumpi.Että sitten lauot itsestäänselvyyksiä vuosia vanhaan hölmöön ketjuun, hyvin sä vedät.
- vainKöyhänOngelma
Sitä on taas amispoika kuolannut autoilmoituksia, ymmärtämättä ja ilman kokemusta autokaupasta ja hintojen muodostumisesta.
- Ootteterikkaita
Ylläpä taas on miljonäärejä palstalla, kun 35 000 euroa on vain pikkuraha.
Mutta asiaan. Jos kerran 35 tE on pikkuraha, niin miksipä kukaan haluaisi istua toisen pieremälle nahkapenkille. Ostaa tietysti tuliterän, kun hinnalla ei ole mitään väliä.
Siis vaikea myydä muille kuin wanna-be- miljonääreille.- MenotTulojenMukaiseksi
Jaguaarin ostamiseen ei tarvitse miljoonia. Ei siis tarvitse olla miljonääri Jaguaarin hankkiakseen. Riittää, että omaa tulot, millä menot voi kattaa. Aika yksinkertaista talousoppia, mutta sosiaaliturvalla elävälle tietysti täysin outo, jopa mahdoton ajatus.
- Niiimmpää
Mersun kun ostat niin se 100 tonnin mersu ei ole 65 pyynniltään ekan vuoden jälkeen. Jaguaria ei moni halua tai uskalla hankkia juuri sen heikon jälleenmyyntiarvon takia. Tuokin jaguar on vuoden päädtä enää korkeintaan 40 hintanen eikä siltikään meinaa mennä kaupaksi. Neliveto pitäisi tosiaan olla tuommosessa, järjetöntä hankkia 300 heppasta autoa ilman neliveto. Viime keväänä koitin samaisella koneella tuota jaggea SCC tiksissä, hieno kone kieltämättä ja vääntö on mahtava. Ongelma varsinkin talvirenkailla/nastoilla oli se että ne sutivat todella herkästi eikä voima välity tiehen edes kuivalla kovin hyvin. Lisäksi XF jagen penkki on todella ikävän epämukava ja vaimo valitti heti selkäänsä. On tosiaan valtava ero sisustan laadussa myös saksalaisten hyväksi. Rahamies ostaa varmadti jotain muuta kun jaguarin ellei ole oikeen kamala jaggefani?.
- nmimki
Nimenomaan kannattaa ostaa, käytettynä :) Parin kolmen vuoden jälkeen arvon alennus tasaantuu aika lailla samaan kuin muilla merkeillä..
- Anonyymi
Käytettyä ei voi ostaa, ellei joku ensin osta uutta.
Paitsi tietysti Ladana, se on jo uutenakin käytetty... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käytettyä ei voi ostaa, ellei joku ensin osta uutta.
Paitsi tietysti Ladana, se on jo uutenakin käytetty...Älä sinä lättähattu ala Ladaa pilkkaamaan. -Sitäpaitsi Ladamiehet on tosi äijiä ja varsinaisia "konumiehiä". Ne ei tarvihe mitään munan jatkeita vaan saavat pimperoo aina sitä halutessaan ja välillä vaikkei niin haluttaisikaan. -Lippalakki poitsut sensijaan kiertelee kartsalla niillä jumputusvehkeillään eivätkä edes näytä huomaavan että naiset ja jopa Kuopion koiratkin niille vaan säälivästi nauravat. No nämä sällithän joutuvat tyytymään sitten iltojen ratoksi siihen kuuluisaan oman käden oikeuteen. -Ei saa heikko ego arvostusta Jakkella, BMW:llä, Mesellä, Audilla eikä muillakaan vastaavilla, eikä sillä typerällä basson paukkeella, millä saa vain pysyvän kuulon aleneman ja jatkuvan tinnituksen. Ei pesää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä sinä lättähattu ala Ladaa pilkkaamaan. -Sitäpaitsi Ladamiehet on tosi äijiä ja varsinaisia "konumiehiä". Ne ei tarvihe mitään munan jatkeita vaan saavat pimperoo aina sitä halutessaan ja välillä vaikkei niin haluttaisikaan. -Lippalakki poitsut sensijaan kiertelee kartsalla niillä jumputusvehkeillään eivätkä edes näytä huomaavan että naiset ja jopa Kuopion koiratkin niille vaan säälivästi nauravat. No nämä sällithän joutuvat tyytymään sitten iltojen ratoksi siihen kuuluisaan oman käden oikeuteen. -Ei saa heikko ego arvostusta Jakkella, BMW:llä, Mesellä, Audilla eikä muillakaan vastaavilla, eikä sillä typerällä basson paukkeella, millä saa vain pysyvän kuulon aleneman ja jatkuvan tinnituksen. Ei pesää.
Nyt oli aika luokaton provo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt oli aika luokaton provo.
Höh! Ihan täyttä asiaa pikemminkin.
- Anonyymi
Yksittäinen tapaus ei kerro mitään. Auto voi olla mällätty, omistajalla ns. pakkomyyynti äkkiä jne....
Kateushan tämänkin aloituksen motiivina on jälleen kerran, noloa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061