Toivottavasti Pieksämäen päättäjät ei mokaa tätäkin. Eli toivottavasti älyävät antaa Suur-Savolle yksinoikeuden Veturitorin ravintola toimintaan, saataisi ravintolalle toimiva pitäjä.
Veturitalln ravintola
Pieksämäeltä
642073
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 64
Vanhimmat
Jos asia menee kuten Pieksämäellä yleensä, päättäjät saavat tämänkin asian pilattua. Olen samaa mieltä, että yksinoikeus pitäisi antaa. Olisi isompi toimija hommaa pyörittämässä ja jatkuvuutta toiminnalle. Vaikka paikka olisi Rosso tai Amarillo tms. olisi se tyhjää huomattavasti parempi vaihtoehto.
Kävi juuri niin. Aivan tarkoituksellisesti estetään, vaikeutetaan tai ainakin hidastetaan kaikkea kehitystä Pieksämäellä. Sama ryhmä on jarruttanut kaikkia hankkeita kantakaupungin puolelle. Ehkä Naaran torin ja k-marketin laajennus menisi läpihuutojuttuna läpi. Sanoisiko toimintaa jopa myyräntyöksi.
Ei+ole+jonoa+ollut+veturitalleille+yrittäjistä.++Muutama+puuhastelijat+ja+tanssijat+siellä+nylkyttelee.+Tilojen+käyttöaste+on+ollut+alle+50+%.++Kuka+on+vastuussa+kaupungin+tiloihin+liittyvistä+sopimuksien+valmistelusta?++Kaupungin++omistamien+tiloihin+liittyvät+asiat+eivät+etene+edes+kouluhankkeen+osalta.+Päätöksien+teko+on+halvaantuneessa+tilassa.
Sinne olisi hyvä saada myös saman tasoinen kahvila, kuin mikä on Varkauden Prismassa. Ehdotin jo siellä, että tulkaa myös Pieksämäen uuteen Prismaan. Ja Subway olisi myös ok saada tänne.
Sehän meni niinkuin Pieksämäellä viime vuosina mennyt.
https://lansi-savo.fi/uutiset/lahella/073e6b28-9c34-4c2a-94ff-1ce851a9ba92
Joillekin vain tuntuu olevan vaikea ymmärtää että edes kilpailutus ei auta jos yrittäjä ei katso tuottavaksi. Ollaan kohta siinä pisteessä että nyt halukas tulija sanoo että antakaa sitten muille. Eli käy kuten kauppakeskuksen suunnittelun ja rakennutuksen alussa.
Siis minkälaista tarjouskilpailua nämä vuokrasopimuksen tyrmänneet mielivät, kun paikka ollut tyhjillään eikä halukkaita ole ollut ravintolaa pyörittämään.
- onko tarkoitus järjestää tarjouskilpailu, kenelle kaupunki joutuu maksamaan vähiten että pyörittää ravintolatoimintaa.
Pieksämäen päättäjistä kun kyse niin luultavasti valitaan joku jolla ei todellisuudessa resursseja ja annetaan vielä yksinoikeus.
Olisihan se ollut liian hyvä ollakseen totta että olisi saatu Veturitorille ja kauppakeskuksen ( siis Prisman) yhteyteen asiallinen ravintola mahdollisesti ravintola / kahvila kokonaisuus ( vrt esim. Stella Mikkelissä).
Pitäähän sinne saada joku räkälä joka kituuttelee.
Jos todella jollakin yksittäisellä yrittäjällä olisi ollut hinkua ko. toiminnan pyöritykseen siellä olisi jo ravintola.
Muuten kokouskutsussa ( luettavissa Pieksämäen sivuilla - päätöksen teko) mainittiin - halutaan nopeasti ravintola toiminta käyntiin ja vuokralainen. Tämä eilen 6.11. tehty päätös ei kyllä edes auta nopeaa vuokrausta ja toiminnan pyörittämisen aloitusta.
Pahimmassa tapauksessa S-ryhmä vetäytyy moisten päätösten takia ja ei saada yhtään asiallista tarjousta jossa toiminta pystytään takaamaan ja kehittämään.
Mutta jospa ravintoloitsija suvusta löytyisi vielä joku jolla luottotiedot siihen taitaa Pieksämäen päättäjät luottaa.
Täyttä asiaa
Äänestäkää vaan näitä vanhoja jääriä edelleen niin hyvä tulee eli loppu koko touhusta. Pieksämäen päättäjät osaa sössiä kaiken ja vielä perusteellisesti ja lopullisesti!! Eiköhän olisi aika äänestää seuraavissa vaaleissa nuorta ja ryvettymätöntä ehdokasta ?? Minun uskoni ainakin mennyt Pieksämäen päättäjiin ajat sitten. Näillä jäärillä on ihmissuhteet niin pahasti hakauksessa että on parempi lähteä eläkkeelle punomaan vaikka pärekoreja... jos osaavat...
Tai vaikka hevostalle paskan mättöön
Poliittisten koirien kusitolppa kirja kaikille pukinkonttiin:-)
Edes vähän järkeä näille Pieksämäen päättäjille ja taitoa katsoa muutakin kuin omaa napaa.
Suur-Savo ei aio osallistua kilpailutukseen ja vetäytyy Veturitallien ravintolahankkeesta uutisoi aamun lehti. Ei voi kun ihmetellä kaupunginhallituksen tekemisiä. Kaikki kehitys kaupungissa estetään aivan tarkoituksella. Nyt ei tiloihin saada ainakaan uskottavaa ja kestävää ravintolatoimintaa. Joku puuhastelija saattaa hetken yrittää.
Salon perustelut kielteiselle päätökselle ontuu. Kaikkien saatava mahdollisuus tarjoutua.... Mistä löytyy ne tarjokkaat ravintolan pitäjät kun tyhjillään kuukausia, jäi varmaan huomaamatta ja sekin että oliyritetty etsiä toimia tuloksetta.
Ei puutu kun Suur-savo laittaa koko hankkeen jäihin kun naapuri kaupunkeihin tulee /saatu alulle useita kauppojen hankkeita.
Nyt nämä jotka estivät ravintolatilojen vuokrauksen Suur-Savolle etsimään ja esittämään pikaisesti uskottavaa vakavaraista yrittäjä tiloihin joka maksaa vuokraa vähintäin saman kuin tarjouksen tehnyt taho olisi maksanut.
Kaupunginhallituksessa on liikaa yrittäjiä ja yrittäjäsidonnaisia jäseniä, joidenka korvaan yrittäjät kuiskuttelevat.
Tässä yritetään kampittaa kaupungin ulkopuolelta tuleva kilpailu ja uittaa aitiopaikka jollekin paikalliselle yrittäjälle mahdollisimman halvalla hinnalla.
Eihän aikoinaan kaikki paikalliset yrittäjät pitäneet ajatuksesta että jättimäinen Ideapark tulisi paikkakunnalle, koska se aiheuttaisi liikaa kilpailua paikallisille yrittäjille. Sama meno jatkuu vain!
Tällä kaupungilla ei ole vara valita parhaimpia päältä ja kivittää rumimpia pois. Tänne ei vain ole tulijoita jonoksi asti!
Turkkilaiset liikkeellä Vesterinen kanssa
Mutta tarvitaan ja oli tarjolla muutakin kuin pizzaa ja kebabia niitä on tarjolla jo ihan riittävästi.
Hehheh, olipa yllätys että tämäkin möhlittiin!
Onnea vaan taas päättäjille. Hävettää olla tässä kunnassa. Ryssitte ihan kaiken. Kaiken.
Kaupunginjohto lupasi että veturitalli investointi tuo rahat takaisin 15 vuodessa vuokratiloissa.
Ei taida yhden liikevaihtoon sidotun hieromalaitoksen vuokra siihen riittää.
Miksi kaupubgin johto valittaa. Kenen monumentti oli pesula, kene monumentti oli ideapark, kenen monumentti oli 65000m2 kauppakeskus, kenen monumentti oli veturitori, kenen monumentti silta raan yli jne jne.. Miksi koko Veturitori rakennettiin tyhjän päälle.
Ravintolatilojen kohtalo huolestuttaa
Mikäli Suur-Savo päätyy rakentamaan oman ravintolan uuden tavaratalon yhteyteen, toteutuu Pieksämäen kaupungin johdon pahin pelko.
— Olen todella huolestunut siitä, mitä Veturitorin tiloille siinä tapauksessa käy, totesi turhautuneen oloinen kaupunginjohtaja Tapio Turunen.
Ravintola Paalupaikka sulki ovensa viime heinäkuussa. Siitä asti 565 neliön suuruiset ravintolatilat ovat olleet tyhjillään.
— Olemme käyneet neuvotteluja useiden tahojen kanssa, mutta niissä ei ole tullut esiin yhden yhtä tiloista kiinnostunutta yrittäjää.
Pannukakkubaari, SubWay, Arnold, Varkauden Prisman kahvila-konditoria...Sitä tähän kaivattaisi. Ja miksipäs myös thai-ruokala ei voisi siellä toimia... Tai JR-grilli...
Mitäpä jospa hoitsupa tekisi välillä niitä lähihoitajan hommiaan eikä käyttäisi ihan kaikkea aikaansa utopististen ajatustensa esittelemiseen suoli24juorupalstalla. Ei kun sinähän olitkin siellä maapallon toisella puolella tuhlaamassa lottovoittoasi. Kovasti vain sinua tuntuu kiinnostavan kotikylän asiat sielläkin. Yksikään esille ottamistasi ravintoloista ei takuulla satsaa euron puolikastakaan perustaakseen uuden ravintolan pmäen veturitalleille. Haluavat satsaamilleen rahoille myös tuottoa. Ruokaravintolat eivät vaan menesty pmäellä...jos pmäellä syöt ulkona, joku puolituttu tai naapuri kyttää ikkunan takana tai tulee uteliaana kyselemään että mittee vaste sinä tiällä syöt, mustä saet rahhoo, miks et syö kotonas...pmöellä on synti ja virhe syödä ulkona. Keskikaljaräkälät siellä kyllä menestyvät.
Oliko oma kommenttisi jotenkin tärkeämpi kuin minun?
Sinä ankeitautopiota-nimimerkin takana lymyävä, ei siteeksikään ole asiaa kommentissasi. On kuin hevonen vetteen paskantasi - samanlaista lätinöö.
Ei voi olla totta, taas ne kusevat hommat. Aivan järkyttävää miten taas samat tyypit tunaroivat. Olisi kaikkien kuntalaisten etu että heidät erotettaisiin ja määrättäisiin isoihin rahallisiin korvauksiin. Ei tällälailla asioita hoideta kuin Pieksämäellä. Vetäkää yhtä köyttä, narua kaulaan:)
Rakentaja purkaa pomminsa.
Etsikää++sopimuksen+hylkäävät+nyt+maksava+vuokralainen+ja+vielä+sellainen+taho++jonka+kaikki+myynti+näkyy+kassassa+jos+meinaatte+liikevaihtoperusteista+vuokraa+eli+luotettava.++Ja+perimää+jatkossa+myös+Veturitorin+"+kertakäyttömuki"++tarjoilusta+se++menetetty+8+%+jota+niin+varjelitte.++Ja+luuleeko+tämä+porukka+todella+että+mikään+taho++investoi+ja+kehittää+toimintaa+jos+vuokrasopimus+tehdään+2-3+vuodeksi+kuten+Salo+lehdessä+mielii+verratessa+Olavinlinnaan+kun+oikeampi+vertailukohta+olisi+ehkä+Mikkelissä+Stellan+kahvila/+ravintola.
Osuuskauppa Suur-Savo haluaa olla varallisuutensa turvin ahne, vallanhimoinen yksinvaltias. Ei Osuuskauppa halua kilpailla kun ei halua antaa mahdollisuuksia muille yrittäjille. Osuuskauppa haluaa kaiken ja tappaa jo olevat kilpailijat. Osuuskauppa haluaa nöyryyttää Pieksämäen päättäjiä ja antaa opetuksen toimintatavoistaan tulevaisuutta ajatellen.
Katsokaapa Mikkeliä; Osuuskauppa omistaa lähes kokonaan autokaupan, ravintolat ja hiipii terveysbissnekseen. Osuuskauppa hoiteli parkkihallin niin, että Anttilan suuntaan ei tehty kulkuväylää vaan heidän omiin kauppoihinsa. Anttila loppui, seuraavaksi Osuuskauppa lopettaa MIkkelin torikaupan. ohjaamalla kulkuväylät suoraan omiile tiskeilleen. Siis meillä on jo Osuuskauppa Mikkeli ja tuloillaan on kiukutteleva Osuuskauppa Pieksämäki.
Nythän pelkosi on turha Pieksämäki kilpailuttaa ravintola toiminnan ja saa hyvän maksavan vuokralaisen tiloihin joka pyörittää ravintola toimintaa.
Ja S-ryhmä tekee Prisman sisään kahvila/ravintola toiminnot jotka sen mielestä järkevät. Näin saadaan sitä sinunkin kuuluttamaa kilpailua eikä ole kukaan "yksinoikeudella"
Satuitteko pmäkeläiset huomaamaan, Anttila loppui koko Suomesta. Ei sitä osuuskauppa Suur-Savo alas ajanut.
huomasittekohei- nimimerkki Luulen että muut ainakin suurin osa mutta nimimerkki "vallanhimoa " ei nähtävästi huomannut ainakin kirjoitus vaikuttaa siltä.
Mikkelissä aika paljon myös yksityistä tai muiden ketjujen ravintoloita. Ja kuten Länsi-savon keskustelussa mainitaan vastaavan lapsiin syytöksiin 10 Mikkelin parhaan ravintolan joukossa vain 1 S-ryhmän. Toriparkin ei tehty Anttilan puolelle kulkua kun kiinteistö jossa Anttila sijaitsi ei ollut halukas osallistumaan kustannuksiin kuten kauppakeskus Aleksin ja Stellan omistajat. Ja Mikkelin Anttilan loppuminen ei tainnut liittyä mitenkään paikallisiin toimijoihin vai etkö huomannut että koko Anttila kaatui ei vain Mikkelissä. Väität että Mikkelissä S-ryhmä omistaa melkein koko autokaupan, milloin olet käynyt Mikkeln autokaupoissa silmät auki jos tuollaista väität ja taitaa noita yksityisiä ja muiden ryhmittymien lääkäriasemia olla Mikkelissä enenmän kuin väittämälläsi ryhmällä.
Jos se S-ryhmän toiminta on noin vastenmielistä ja paikallista yritystoimintaa tappavaa miksi esim. prismaa itkusilmässä tänne haluttiin.
Ja näihin verorahoilla rakennettuihin tiloihin tarvitaan luotettavia, toimintaa kehittäviä toimijoita jotka maksavat vuokransa eikä vuoden pari kituuttavia joille joudutaan maksamaan siitä että saadaan yrittäjäksi.
Mikkelissä asuu ihmisiä, joilla on tapana sillointällöin syödä ulkona. pmäellä asuu savolaisjuntteja joilla on tapana syödä kotona Eu ruokakassin ryyneistä tehtyä kaurapuuroa tai joskus oikein törsätessään herkutella nauttimalla lLidlin halvinta lenkkiä kylmänä. Ruokajuomana omatekoinen kilju.
Kas, tietämättömiä lisää siellä. Valaisempa sinua vähäsen: jokaisella paikkakunnalla on leipäjonoja, huumeiden käyttäjiä, työttömiä, jne. Ei yksikään paikkakunta tämän maapallomme päällä ole sellainen, kuin uskottelet "mikkelisi" olevan. Siellä niitä vasta mm. narkomaaneja onkin ihan joka puskassa, samoin on monella tapaa avustettavia ihmisiä. "Enpä pitkällä tikullakaan koskisi mikkeliisi, on se niin hapatusta koko kaupunki." Viimeisin lauseeni siksi, että näkisit itsekin, millaiseen tyyliin olet asettunut elämässäsi ja kirjoituksessasi. Ihan huvikseni laitoin omaa tyylilajiasi vastaavan lauseen, jotta tuntisit olosi kotoisaksi.
Ei kukaan kehtaa mennä ulos syömään P-Mäellä!
Siellä on kuitenkin kytiksessä joukko paikallisia mulkeroita jotka mulkoilevat ja sitten juoruavat siitä kuka istui ravintolapöydässä ja kenen kanssa ja onkohan se mahdollisesti voittanut lotossa kun sillä on varaa mennä ravintolaan.
Ei tämmöisessä ympäristössä kehtaa kaupungilla julkisessa paikassa näyttäytyä.
Onko pitkään tuntunut tuolta? Kannattaa varata aika mielenterveystoimistosta?
Itse käyn Kuopiossa ostoksilla käydessäni ravintolassa. Siellä on useita hyviä ravintoloita joista valita ja saa hyvää palvelua ja ruokaa tunnelmallisemmassa ympäristössä.
Parasta on ettei kukaan ei tunne sinua! Ei ole mistä juoruilla kuten pikkukaupungeissa.
Ei se, että kaupungissa asuu jollakin tapaa avustettavia ihmusiä-köyhiä, rumua, lihavia, vammaisia, narkkareita, alkoholisteja -tee kaupunkia ikäväksi asua, Suomen ankeimmaksi. Mutta se tekee, jos kaupungissa asuu juoruilevia, pahantahtoisia, , kieroja, epärehellisiä, itseään NIIIIN viisaina pitäviä , itseriittoisia hölmöjä joiden täytyy NIIIIIN kovasti pönkittää omaa heikkoa egoaan lähimmäisten heikkouksilla ja epäonnistumisilla. se tekee kaupungista ahdistavan ja ankean tuppukylän. Ihan itse saat suuressa viisaudessasi päätellä, mistä kaupungista tuollaisia ankeuden tekijöitä runsaasti löytyy.
Oletko kenties mokannut jotain kun noin ajattelet?
Kun kuulee tarpeeksi monta juorua itsestään niin sitä alkaa ihan luonnostaan välttelemään tiettyjä paikkoja.
Onko jo kauan ollut ko. tuntemuksia?
Kovasti tyypillinen pmäkeläinen lähestymistapa asiaan...onkohan tuo naapuri kenties mokannut jotakin,, tehnyt isomman mokan kuin minä.
Ettei se nyt ole vaan sellainen tuntemus siellä omassa pikku päässä?
Onko tuntunut että sinua seurataan?
Mites se kilju tehtiin?
https://kilju-ohjeet.weebly.com/ohjeet.html köyhä neuvoo
Tartuuko veturitalleista vasemistolaisuus? Politiikka haisee ja kaupunki kuihtuu.
Ei voi muuta sanoa kuin sen, että noista negatiivisista kirjoituksista on Pieksämäki tunnettu, ja nimenomaan nuo purnaavat negatiiviset kirjoittajat sitä julkista kuvaa tästä kaupungista kurjistavat. Menkääs itteenne välillä valittajat. Ette elä sodan jaloissa, ehkä kykenette liikkumaan, näette, kuulette, ette ole kidutettuja, ette kuolemassa nälkään, jne. Lopettakaa itsesäälissänne rypeminen.
Jokohan Pinomaa ja muut vuokrasopimuksen kilpailutusta halajavat ovat edes yhden yrityksen saaneet tekemään tarjouksen. Ja vielä sellaisen ettei polje liiketilojen vuokrahintoja kuten Pinomaa lehdessä kuulutti.
Pinomaalta taisi jäädä huomiotta että jo nyt siellä toimivat yritykset ei taida maksaa niitä käypiä neliövuokria. Lisäksi niihin liiketilojen vuokriin taitaa vaikuttaa kysynnän ja tarjonnan "laki".
Mutta niin nyt kuin aiemminkin helppo huudella ja ohjeistaa milloin pohjoisesta milloin etelästä.
Kallis investointi. Käyttökuluja ei saada katettua ravintolatuotoilla. Vuokrattava alihintaan, kuten osuuskaupalle jo suunniteltiin . Kohtuuton tuki,
mutta virheinvestointi pitäisi jollain perustella. Tyhjänä hoitokulut kokonaan
kaupungin piikkiin.
Kenen idea alkujaan? Löytyykö vastuunkantajia?
Veturihallien todelliset myyntiarvot
Olisitte tarjonneet Osuuskaupalle ostettavaksi Veturitallit. Olisi tullut todella suuri kauppakeskus ravintoloineen.
Yritystoiminta ei kuuluu kaupungin perustehtäviin. Ähtärissä Pandahallin tukeminen kaatui hallinto-oikeudessa
Ei kaupunki ole perustamassa ravintolaa vaan vuokraamassa tiloja ravintola - tai muuhun liiketoimintaan. Kirjoituksesi logiikalla kaupungeilla ei voisi olla teollisuus tai muitakaan vuokrattavia tiloja yrityksille.
Pandahallin kohdalla tilanne taisi olla että toiminnan pyöritys olisi jäänyt kaupungin vastuulle. Jos ei sotkettuasi kaikkia asioita.
Tosin viisain olisi ollut yhdistää saman "nippuun" kauppakeskuksen rakentaminen ja veturitallien saneeraus samalle toimija taholle joka ei olisi ollut kaupunki
Kunnan rakentamista teollisuushalleista on perittävä käypä vuokra, jossa on usein myös kiinteistön lunastusvelvoitteet.
Kiinteistön vuokraus, jossa on useita vuokralaisia on yritystoimintaa, joka ei
kuulu kunnan toimivaltaan. Hommaa on kierretty perustamalla kiinteistöosakeyhtiö.
Olen ollut mukana pienosakkana sekä kunnallisessa että yksityisessä kiinteistöosayhtiössä. Päätelmä:kunnanvaltuutetut kunnan edustajina
ovat usein huonosti perehtyneet asioihin. Osakeyhtiölain tuntemus ja
verotusasiat? Jääviysongelma?
HEI SAI UUDEN CITTARIN UUDEN PRISMAN VIEREEN TAI UUSIA VAATEKAUPPOJA UUSIA KAHVIOTA UUDEN NUORISOPAIKAN
VETURITORIN TYHJÄLLE LIIKETILOIIN PITÄKSI SADAAN VAATEKAUPPA INTERSPORT TAI STADIUM OUTLET TOP SPORT TAI HULLU JUSSI NUORISOPAIKKOJA
Eläintarha veturitallien tyhjiin tiloihin, niin johan lapsiperheet löytää törsäämään Pieksämäelle!
Ps. Eläimillä en tarkoita kaupungin päättäjiä, ei kai heitä kukaan tulisi töllistelemään.
Hyvä Jepulis. Huumoria kehiin. Liikemiesäly ollut hukassa. Virkamiehillä
ei tietoa katelaskennasta.
Viina vie, mutta ei tuo mitään hyvää
Niinpä niin..Kyllä se Suur Savo ottaa itselleen sen ravintola homman,,Toivottavasti tulee edes tanssiravintola...
minä en ainakaan käy siinä ravintolasssa, ja taidan muuttaa Pieksämäeltä pois. Kyllä sitten sosiaalihuolto katuu kun lähden pois.
Mitään uutta ei ole siinä, että kirkkoveneen peräsimessä on akat ja ukot makaa juovuksissa kirkkoveneen pohjalla kotiin paluu matkalla. Mutta uutta on siinä, että isännällä oli jäädä kumiteräsaaappaat kotiin. Onneksi renki oli huomannut asian rantapolulla kirkkoreissulle lähtiessä. isäntä oli komentanut hakemaan saapaat kummallekkin talolle, jossa ementä teki lähtöä kirkolle piian kanssa samaan veneeseen. Renki saapui talolle ja tupaan päästyään sanoin, että pitää naida teidät kummatkin : isäntä oli sanonut. Emäntä ja piika empi ja katsoivat toisiaa. Silloin renki meni tuvan ulko-ovelle ja aukaisi sen ja huusi isännelle: Kummallekkinko? Isäntä huusi takaisin: Kummallekkin! Nyt on emännällä ja piialla mahat pystyssä ja rengillä paikka talossa.
Kahvila menestyy,jos siellä leivotaan itse pullat ja suolaiset piirakat ym. Ei pelkillä pakasteilla pärjätä. Jotain erilaista tarjontaa pitää löytyä kun kaljanhöyryä.
http://c-viihde.fi/
Veturitallit elikkä Kari Tapio Paalupaikka tanssittaa
tänään
La 25.11.2017 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma
https://www.youtube.com/watch?v=ssNdPpn4arU
Pst. Siellä ne vireet miehet on ...... ;)
Ai niin, hyvin nytkin se kahvio / anniskelu & muut kin palvelut paikassa toimii,
joten TERVEMENOA ILTAVIIHTEELLE !!!!
Ps. Mikkelistä tulee bussilasti todella hyviä tanssijoita parketille :)))
https://www.youtube.com/watch?v=X-yzKSgCyN8
TANSSIT LAUANTAISIN PIEKSÄMÄEN VETURITORILLA!
Järjestämme tansseja Suomen valovoimaisten tanssittajien kanssa upeissa tiloissa Pieksämäellä
Veturitorilla.
A-oikeudet tansseissamme sekä kahvia ja virvokkeita tanssijoille ja kuuntelijoille tarjoilee Ravintola UKKO Bistro & Deli.
Lauantaina 17.11.
Upea ääninen
https://youtu.be/VIXKhf8LnZA
TARJA LUNNAS & ROSSO
https://youtu.be/hhnKi5qRmYU