Keskustan ihminen kyllä tajuaa selvästi,että meitä on erilaisia. Hän ei saa omaa egoansa eheämmäksi muita halveeraamalla.
Tsadin vanhus ei sitä seikkaa ole tajunnut. Tajuaako paljon muutakaan?
Keskusta, eheämpiä ihmisiä
7
131
Vastaukset
- tpb
Kahdella viimeisellä lauseella kumoat kahden ensimmäisen lauseesi väitteen
- Tiedä.sitten.eheästä
Kuuluko tämän alla olevan viisauden, ja kymmeniä samankalstaisia palstalle spämmäävä omituinen tyyppi, siihen "eheään keskustalaisuuteen?"
- MaissiAnalAUJomppeJOHTO
Ihmisen eheys ilmenee monella tavalla ja siihen minulla on valtavan kokemuksen myötä kehittynyt mahtava näkökyky.
Se ilmenee mm siten, että kun katsomme Haluatko Miljonääriksi ohjelmaa niin pystyn melkoisella varmuudella näkemäni perusteella havaisemaan kuka on karsinnan paras.- AnaaliMaissiAUJompeJOHT
Ei säily ihminen eheänä kasa-asumisessa. Se on täälläkin nähty.
Ja ehdottomasti eniten vankeustuomioita ja presidenttiehdokas on syytesuojan saanut emärosvo Matti Vanhanen.
- etoolan.erkki
Suurimmat ja vakavimmat seuraukset on aiheuttanut Suomelle kummityttönsä naija Niinistö.
- AnaaalimaissiAUJompeJOHT
etoolan.erkki kirjoitti:
Suurimmat ja vakavimmat seuraukset on aiheuttanut Suomelle kummityttönsä naija Niinistö.
Typeryys syvenee jos Niinistö valitaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419