siis sielä pohjan pinnalla toisella puolella kun yläpuolella olemme me
onko ihan vaan avaruusolot ja kiveä
vai onko siellä toinen lättämaa.
paratiisi vai manala
sieltä tulee uhvot ja kummitukset välillä läpi tänne
ja sinne pääsee ku delaa jos uskoo jummalaa joka lättänän luonut
vai mitä sielä on???????????????????
mitä on lättämaan alapuolella
13
138
Vastaukset
- Tyhmäkysymys
Siellä on se kilpikonna.
http://i.imgur.com/dSAs5OZ.jpg - oldldldkkdjjdj
Emme koskaan saa vastausta aloittajan kysymykseen.
Emme myöskään koskaan pysty läpäisemään taivaan kantta. - bzjdkdlld
totuus on kerrottu viron tv:n aamutv:n tunnarissa. littumaan pohjasta lähtee kallioinen "tappi" meren syvyyksiin. seuraavassa kuvassa meri lainehtii kahvikupissa. mutta hyvä kun tästäkin totuus selvisi.
Mahdoton sanoa koska maan sisälle on porattu vain 12 km.
- OnkoKuvia
Kuinka paksu on Litta?
- MenivätköLätynLäpi
Venäläiset porasivat 14 km:iin ja sitten lopettivat.
Syytä ei kerrottu mutta se ei ollut tekninen. - lornahdus
Maapallon rakenteen virallinen selitys on aika merkillinen. Sitä ei kuitenkaan kyseenalaisteta koska siitä saa hullun maineen.
Tätä keinoa käytetään muidenkin suurien valheiden peittelyissä.
Pallo jonka sisus palaa tuhansien asteiden lämmöllä ilman happea miljardeja (?) vuosia kuulostaa kuitenkin käsittämättömältä.- palloviski
Ei kukaan ole väittänyt että Maan sisuksissa olisi käynnissä palamisprosessi. Sinne vaan on jäänyt maailmankaikkeuden syntyaikojen jäljiltä niin paljon kuumaa metallia että se ei ole vielä kylmentynyt vaikka se jäähtyykin. Jäähtymistä hidastaa seassa olevien radioaktiivisten aineiden hajoaminen.
- Vissiihelevetist
Mistäs se laava sitten tulee?
- cccccccccccccccccc
Jep, ja kumma kun ne sadattuhannet salaiitossa olevat pallomaan (ja avaruuden) tukijat eivät osaa lopettaa:
https://www.hs.fi/tiede/art-2000005442341.html - piarahduskos
Älkää nyt vain helvetissä lukeko HS:n tai Tiede- lehtien valheita ja satuja!
- adddddddddddddd
Ai niin, unohdin, että kaikki toimittajat vihitään tähän salaisuuteen jo koulussa: kirjoitatte sitten juttujanne niinkuin avaruus olisi olemassa ja maa olis pallo. Mutta älkää ikinä kertoko kenellekään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4119021Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893560- 202013
- 811246
- 271095
- 751090
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641051Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791045- 551013
- 65950