Miksi alikersantti Soinilla on aina kolme turvamiestä ympärillään? Pelkääkö Soini kettutyttöjä vai mistä on kysymys?
Miksi Soinilla aina kolme turvamiestä?
kentällä-ihmetellään
14139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ne yrittää pitää läski soinin takkia päällä kun hihat on jo tuuli vienyt ja ettei eksy raviradoilta kun kaulahuivi jo kiristää.....ja talvi tulossa (tintit tarvii rasvaa talvikuukausiksi)
Soini on ministeri, heillä on pakosta turvamiehet. Isänmaan etu.
Hommafoorumijohtajat Halla-aho ja Turkkila tarvisivat myös turvamiehiä. Ei isänmaan edun vuoksi, vaan omaksi parhaakseen.
Säätiökonjakit sen verran vahvoja, että tarvitaan kolme miestä pitämään Timppaa pystyssä? Vai pelkääkö Timppa sittenkin, että kulman takaa ilmestyy keppiheppatyttöjä jotka sanoo "Buuu!"??
Taitaa huono omatunto riivata,vai onko sitä ollenkaan.Pelkää,on niin pettänyt väkensä,puhunut kuorman paskaa.
Ottakaapa pojut selvää ministerien turvallisuuskäytännöistä.
Arhinmäkikin tarvitsi kokonaisen jääkiekkojoukkueen turvakseen konttausmatkoillaan.
Korvaamaton ministeri on jo tietysti vainoharhainen, tuossa kohtaa koulutusta?
Ei Arhis enää tarvitse koulutusta!
Miksi vain Soinilla pitää olla turvamieslauma ympärillään, kun muut ovat parjänneet kautta-aikojen ilman turvamiehiä? Näkeekö Soini pikku-ukkoja?
No juuri sinunlaisten idioottien takia!!
Soinin sinimustien mielestä vasurit saa räyhätä vain Halla-aholle?
aikaisemmin Suomessa rikos oli sitä kun kaksi ryyppäävää kaveria alkoi tapella ja toinen kuoli ja toinen katui
nyt tuntematon tapetaan ja jihadistit juhlivat ja suvakit naureskelevat
väkivallan luonne on muuttunut, ei voi ennakoida, vaikka ei olisi ryyppyseurueissa voi kuolla turun torilla kun on ostamassa kalaa
Neuvosto-Tallinna on ollut myös vaarallinen
Matu-Malmö on toiseksi vaarallisin
neuvost ja matu ovat matuja eli juurettomia muualta tulleita törkijöitä
http://blog.zaramis.se/2017/02/20/mordfrekvensen-i-malmo-ar-hogst-i-norden/
Mordfrekvens är ett mått på antalet fall av dödligt våld per 100 000 invånare. i Sverige som helhet brukar det ligga kring 1. 2014 var den 0,9. 2015 lite högre. År 2016 hade Malmö en mordfrekvens på 3,4 vilket kan jämföras med Köpenhamns 1,1 år 2012 eller Tallinns 5,5 samma år (Estland som helhet hade 3,1 år 2014 medan Finland som helhet hade 1,6 samma år).
Joka ministerillä on monta turvaaja ja kaksoisolentoa.
Soinin kaksoisolento kun hän matkustaa afrikkaan
http://www.saawu.org.za/u-khan.jpg
zoltan balczo päivystää Soinin puolesta Unkarissa
http://www.eurofora.net/images/mep_balczo_01.jpg
google
soinin kaksoisolennot
Nakkimukit Soini sentään tyhjentää napaansa ihan itse, turvamiehille jää vai xo tuhnut?