Hyvää pääsiäistä

Ajelin viikonloppuna Kouvolassa.Vastaan tuli pari mämmilaatikon näköistä taksia,maalattu osittain keltaiseksi.Kyljissäkin luki jotain.Taisivat toivottaa hyvää pääsiäistä jo nyt.
11240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oliko muuta älykästä pääsi sisällä?

Äänestä
  • Haluatko tietää KAIKKI.

    Äänestä

  • Haluan, ei se kestä kuin ehkä puoli minuuttia.

    Äänestä

  • ProvoileLisää kirjoitti:

    Haluan, ei se kestä kuin ehkä puoli minuuttia.

    Ei siinä ajassa lueta palvelusopimuksen kiemuroita.

    Äänestä

Kymenlaakson kaikki taksit on pakotettu teipattavaksi kusen keltaiseksi. Parista sadasta autoilijasta noin kymmenen kannatti moista pelleilyä. Noh onneksi vielä suomalainen taksikuski.

Äänestä
  • Siellähän toimii" demokratia" tosi hyvin, niin kuin yleensäkin taksialalla.Tehdään niinkuin jotkut määräilee.

    Äänestä

  • Ei ne muuten määräilis mut niil on ne kelakyydit.Ne yrittää monopolia niiden avulla.

    Äänestä

  • Niinhän ne yrittää,mut ei onnistu.Vapaa kilpailu nääs.

    Äänestä

  • Niitä on jo kotkassakin.Hurjan näkoisiä.Kopioitu jostain tietokonepelistä.

    Äänestä

  • Totta puhut GTA 5.Räiskintäpeli.

    Äänestä

  • Kohta kuskien on kuulemma pakko pukeutua nokisutarin asuihinkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikaansaedellä kirjoitti:

Ajelin viikonloppuna Kouvolassa.Vastaan tuli pari mämmilaatikon näköistä taksia,maalattu osittain keltaiseksi.Kyljissäkin luki jotain.Taisivat toivottaa hyvää pääsiäistä jo nyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu