SDP voittaa seuraavat eduskunta vaalit ylivoimaisesti ja kansaa kyykyttävät keskusta,kokoomus ja perusuomalaiset saavat rökäletappion! Kyllä kansa muistaa ja lähtölaskenta on alkanut hallitukselle!
Demarivoittoon
Demarijyrää
12144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä näin tulee käymään ja karvaasti saatanan tunarit!
Sitten voimme Halosen johdolla liittyä Neuvostoliittoon.
Valitettavasti myös sdp on saanut runsaasti mahdollisuuksia laittaa suomen asiat kuntoon, siinä kuitenkaan onnistumatta. Tuskin sitä on edes oikeasti haluttu.
Viimeinen hallitusvastuu sdp:lle lienee syynä heikkoon kannatukseen. Siitä kuitenkaan mitään oppimatta.
Alkaa työtätekevällä kansannosalla olemaan vaihtoehdot vähissä. Ei ihme että moni jättää äänestämättä.
Jos sdp haluaa oikeasti menestyä seuraavissa eduskuntavaaleissa, arvomaailman olisi muututtava.
Nimitys kansanedustaja, jo kertoo oleellisen. Pitäisi edustaa kansaa. Ei paria vahvaa ammattiyhdistystä, ei puoluetta, ei S&D.
Jonnekkin on vuosien varsilla hukkunut sosiaalisen demokratian tavoittelukin.
SDP:n pitäisi myös oppia syömään suu säkkiä myöten. Niinhän työtätekeväkin kansanosa tekee.
Jos ei ole varaa kustantaa omia ruokiaan, avustusta pitäisi anoa kelalta, ei esim. maakuntaliitolta. Se lisäisi arjen realismia myös sdp:hen. Jos ei rehellinen työ kiinnosta 3kk karenssia.
Toisaalta näyttää siltä että SDP:lle on hauskempaa vain nykyisen kaltainen puoluehupailu jossa, äänestäjät voidaan unohtaa heti vaalien jälkeen.
Odotan kiihkeästi vaaleja että pääsen äänestämää SDP.tä!!!
Minäkin olen kuullut teidän käyttävä LSD:tä.
RötösRinteestä ei ainakaan voi tulla pääministeriä. Pitäisi olla rehellinen ja nuhteeton
Me tytöt pidämme hauskaa ,eikä porvareita äänestetä! Kun uudet vaalit alkaa pistämme seksikäät sukkahousut jalkaan ja menemme demareita äänestämään ihanaa!!!
Hyvä näin sitä pitää! Suomen naiset pistävät lopun sipilälle ja sen kiky sopimuksille! Lomaraha leikkaukset muistetaan naisvaltaisilla hoitoaloilla ,joissa työskentelee tuhansia naisia ympäri suomea!
Suomen seuraava halltus kasataan SDP.n ja kokoomuksen ympärille.
Mukaan vielä sitten pääsevät Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP
Eläkeläistä pelottaa! Pääseekö Rinne leikkaamaan taas eläkkeitä?
Onneksi Antti Alamäki varmistaa että demarit pysyvät jatkossakin oppositiossa ja Suomen kansa saa ansaitsemansa hallituksen, joka oikeasti haihattelematta ajaa maan ja kansan etua. Kaikilla mittareilla mennään kohti parempaa tilanteesta, johon demarien hallituskaudet maan upotti.
Nykyinen vihreätkin vaikuttaa siihen nähden vastuulliselta puolueelta nyt kun Vilunki-Ville ei ole enää johdossa. Taantumuksen voimat, demarit persujen kanssa joutaakin painua unhojen yöhön.
Mutta jos äänestämme SDP:n valtaan, niin ihana 1970-luku palaa takaisin!