Sipilä ei valehdellut

Patkoi

Hah haa, Iltalehti veti vesiperän! Sipilä ei valehdellut persujen hajoamisesta. Lukekaa tämän päivän uutisista mitä todella tapahtui. Tosin Iltalehti ei niitä kerro, mutta Yle ym. uutiset kertoo totuuden.

20

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hah hah haaa - hienoa. Kyllä meillä on taas ylepeyteen kun meijän mies lyö faktaa pöytään :)

    • todentottahansesitten

      Ei kai nyt sentään lestalahkolainen valehtelisi.

      • eitolkkua

        Ei silti uskaltanut käsi raamatulla vakuuttaa puhuneensa totta.


    • kusetuskos

      Lesto ja politiikko jo siinä on tuplavalehtelija. Jokos se terrafame tuo tuloja pojille?

    • ihmekaartelua

      Sipilä siirtää vain vastuun sivuraiteille...."Soinin valtiosihteerin sullominen takakonttiin oli virka-auton kuljettajan idea"

      homman pihvihän on että lähetetty valtisihteeri oli Sipilää informoimassa puolueen hajoittavan persukokouksen seuraamuksista!

    • Paapii

      toimittajat voivat kirjoittaa aivan mitä tahansa puppua, mutta eivät joudu siitä vastuuseen.

    • äitykkä

      Kieroja ovat siis uuspersut ja kepulit,hehän ovat tunnetusti aina olleet kieroja.Siinä ei "uskovaisuus"paina mitään!Nyt äänestäjät vaihdetaan hallitusta parempaan.Hihulit oppositioon .

    • oliko_neuvotteluja

      Sipilää vain informoitiin. Eikö hän lähettänyt Virtasen mukana minkäänlaisia terveisiä? Vaihdettiinko asiakirjoja?

      • äitykkä

        Varmasti on jonkun viestin pistänyt Virtasen mukaan,esim.saatte pitää ministerinsalkut!


    • Patkoi

      Informoitiin sunnuntaina sen jälkeen kun oli äänestystulos edellisenä päivänä selvinnyt.

    • Patkoi

      Trollit tällä palstalla valehtelee. Jatkuvasti perättömiä juttuja pidetään yllä Sipilästä. Sipilä ei valehdellut, ei tiennyt, että persuista lähtee niin paljon väkeä että perustavat oman ryhmän.

    • KauKes_

      No mikä on ?

    • laitonhallitus

      Sääliksi käy niitä jotka sokeasti uskovat Sipilän vakuutteluja. Tai Orpon tai Soinin. Tottakai Sipilällä , Orpolla ja Soinilla oli selvä suunnitelma mitä tehdä jos Halla-Aho valitaan. Eiväthän Sipilä ja Orpo halunneet hallitukseen muita sotkemaan asioita näiden "kaikki käy" ministerien tilalle. Ja Soinilaiset eivät halua mistään hinnasta luopua asemastaan. Se on heille tärkeintä maailmassa. Mutta koska nämä äänestäjien petturit erosivat puolueesta, niin heillä ei ole mitään laillista mandaattia olla kansanedustajia tai ministereitä. Hallitus on laiton.

      • Halla-aho

        Minä poika nylkytän jalkavaimoani ja sitten pakenen Brysseliin.


      • oliko.ihan.uutta.sinulle

        Opettelisit persutollo edes alkeet hallituksesta, sen tarvitsee vain nauttia eduskunnan luottamusta, vähemmistöhallituskin on laillinen.


    • lähti_omin_jaloin

      Sipilän mukaan Virtanen lähti Kesärannan kokoustilasta. Viittaa neuvotteluluontoiseen tapahtumaan. Tiedotus eli informaatiotilathan ovat erikseen.

      • S24uomlaineN

        Milloin Antti Rinne on lähtenyt tilauksista omin jaloin? Ei koskaan jos viina on ollut tarjolla.


    • Sääliä

      Sääliksi käy niitä jotka uskovat palstan typeriä trolleja jotka levittävät valheita Sipilästä.

    • käsikirjoitus

      Käsikirjoitusta ei ollut ennen viikonloppua. Se on avainasia-

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      42
      3880
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      39
      3466
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      70
      3078
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2920
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      85
      1914
    6. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1908
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1749
    8. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      32
      1693
    9. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      29
      1691
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1644
    Aihe