Venäjää koulukiusataan, valtiovalta tukee

Meidän ja maailman pienimmän puolueen Jussi Niinistö pistää Venäjän vastaiset sotaharjoitukset pystyyn, tulevako Hitleri !?
9136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

On se natsin näkönen ja uhoo samallalaiila..

Äänestä

Putin kiusaa Venäjän kansaa ja pienempiä naapureitaan. Lopettaisi ensin kiusaamisen ja keskittyisi kehittämään maansa taloutta. Venäjällä on potentiaalia kehittyä vaikka miten merkittäväksi huipputeknologian tuottajaksi. Nykyisten johtajien aikana se ei kuitenkaan tule toteutumaan, koska he keskittyvät vain kasvattamaan omaa omaisuuttaan, kansan kustannuksella. Nyt Venäjä on täysin yhdellä jalalla seisova mammutti.
Kun öljyn kysyntä hiipuu jää Venäjä pahasti muiden jalkoihin. Putinin lähtö on silloin lähellä ja ainoa keino kiinnittää huomio pois itsestä on sota naapureiden kanssa.
Tähän meidän on varauduttava ja siksi nuo satoharjoitukset. Kyllä tämä tiedetään Venäjällä.

Äänestä
  • Olipa taas baltiantiltulla pitkä satu?

    Äänestä

Siksikö Suomen oikeisto vieläkin haikailee Keisarin ja Kerenskin valtaa Mannerheimin tavoin, eikä itsenäisyydest kiitä Leniniä ja Otto Ville Kuusisen esityötä !?

Äänestä
  • aabrahammin pienessä päässä ovat taas asiat menneet pahasti sekaisin, raukkaparka.

    Leniniä kiiteltiin aikanaan itsenäisyydestä, vielä 1970-luvulla. Sitten ei enää tarvinnut kun Brezhnev kuoli. Kuusinen oli roisto ja maanpetturi eikä tehnyt mitään Suomen hyväksi. Hän luuli että Stalin valloittaa Suomen ja että hänestä itsestään todella tehtäisiin uusi pääministeri kun edellinen hallitus olisi likvidoitu. O.V.Kuusinen ei ole koskaan saanut mitään arvostusta Suomessa eikä tule koskaan saamaan ja siihen ovat pätevät syyt.

    Äänestä

  • Siinä taas yksi Suomen tyhmistä esimerkki, tosin natsikoulujemme syytä !?
    Jos Kuusinen olisi ollut oikeistolainen, sen patsas olisi Eduskunnan edessä, ainoana isänmaallisena !?

    Äänestä

  • Abrahamm kirjoitti:

    Siinä taas yksi Suomen tyhmistä esimerkki, tosin natsikoulujemme syytä !?
    Jos Kuusinen olisi ollut oikeistolainen, sen patsas olisi Eduskunnan edessä, ainoana isänmaallisena !?

    Taas tuli kirjoitettua silkkaa sontaa ja anteeksipyynnön paikka.

    Äänestä

Oikeiston historia on kirjoitettu väkivallalla ja epädemokraattistem meidioiden siunaamana !?
Ilmankos ei voida avoimesti käsitellä edes itsenäisyytemme syntyä !?

Äänestä

Nyt on typerä suuntaus...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

Meidän ja maailman pienimmän puolueen Jussi Niinistö pistää Venäjän vastaiset sotaharjoitukset pystyyn, tulevako Hitleri !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu