, saakohan ressukka edes korkoja, lyhennyksistä puhumattakaan !?
Kiina naimisissa Yhdysvaltai 20tril. velankanssa
11
150
Vastaukset
- vladputin
Poika, poika, sinulla on kaikki triljoonat ja biljoonat yhtä sekaisin kuin itsekin olet.
Lopeta jo ennen kuin sinut hoidetaan valtion toimesta. Tiedät hyvin minkä valtion.- Abrahamm
Kauppaa vaan omias ,yhteiskunnanelätti, et taida tietää tästä järjestelmästä ja kirjoittamattomist säännöistä mitään !?
Totuuksia ainakin pelkäät !?
- nadrovodjits
Kuhan Kiina ois erehtyny rakentelemaan pilivenpiirtäjiä sen perulta ,että Amerikka maksais velkansa takaisin?
- Abrahamm
Suuri velka on yksi Yhdysvaltain ase, tässä talous-ja valuuttasodassa !?
Yhdysvallat ja Iraeil on ainoita, joilla oikeus rosvota maita ja valuuttoja, yk vain ummistaissa silmänsä !? (Sama päti ydinkokeita Ranskan säestyksellä !?) - AbrahammEiVaanTajua
Kylläpä ahkera putinin persnuoliainen trolli Abrahamm on taasen sekoilemassa.
Tarkoitatko, että Kiina olisi myöntänyt USAlle lainoja, jos se ei uskoisi saavansa niitä takaisin? Ehei, vaan luotto USAn vahvaan talouteen on Kiinassa kova.
Lainaahan saa ne valtiot, joihin luotetaan. Ja juuri tämä on tärkein syy, miksi Venäjälle ei kukaan anna lainaa, jotta se kykenisi kehittymään raaka-ainetuottajasta moderniksi ja kehittyneeksi valtioksi. Lainat ovat edellytys, mutta ei tietenkään takaa kehittymistä.
Venäjällähän lähes kaikki resurssit menevät sotavälineisiin ja hyökkäysarmeijan varustamisiin ja kouluttamiseen. Sellaiseen on vaikea saada kansainvälistä rahoitusta muutenkaan, jos vaikka Venäjän luottokelpoisuus olisikin edes kohtuullinen nykyisen roskaluottoluokituksen sijasta. - Talousneroton
Kiina on sijoittanut rahaa Usa:n liikkellelaskemiin velkakirjoihin.
Usa ei ole lainannut rahaa Kiinalta. - vippivippi
Meilläkin täytys velat jättää huomiotta tyhmähän se on ,joka velaksi antaa otammpa opinksi Trumppi ei vippeä maksa takas minä ainakin mieleni pahoittasin.
- Abrahamm
Tiedoksi vaan hakkerille, että jos kiina olisi velkaa samanverran Yhdysvalloille, niin Suomenkin perslävet medioissa huutais täyttä kurkkua, häpeänä !?
- Voivoivoitaas
Tämä oli ainoa vastineesi ja kommenttisi, johon lopultakin kykenit itse aloittamassasi keskustelussa?
Ei silti, että olisin yllättynyt....
- Abrahamm
Trumpillakaan ei ole aikomustakaan maksaa Kiinalle velkaa, on kuin Ukraina joka sen kieltänyt oikein lailla !?
- Abrahamm
Yhdysvallat kateudessaan Kiinalle, ei hyväksy yhtälaisia elämänehtoja, eikä siihen YK:kaan uskalla puuttua kun pelkuri pääsihteerikin siellä on !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482473
- 1761694
- 921588
- 691543
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6895- 68861
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152755