Vain kaksi kertaa näin yhden M-miehen,

vaan eipä lähde mielestä. Oli jotenkin niin miehekäs ja turvallisen oloinen suomalainen mies, komea ja söpö ja ihana äänikin.
5218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Matti on hot. Bändikin ihka oma, jonka solistina. Tumma pitkä mies ja osaa soittaa bassoakin. Levityssopimuksia saanut. Nouseva tähti. Pian radiossakin soiva

Äänestä
  • Ei ollut Länsi-Suomesta enkä tummaksikaan sanoisi.

    Äänestä

  • Matti on kuuma radiotulokas. Kaikkien korvilla

    Äänestä

Kaikki sen tietää. Nekrut voittaa. Ne rotat selviää ydinsodastakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietinsua kirjoitti:

vaan eipä lähde mielestä. Oli jotenkin niin miehekäs ja turvallisen oloinen suomalainen mies, komea ja söpö ja ihana äänikin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu