MIESPUOLISET ESCORTIT OULUSSA

Mistä löytää Oulun miesseuralaisten tarjonnan?
Onko eri hintaisia ja millainen laatu?
50836
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 50

Vanhimmat

Esim. firman pikkujouluihin haluaisin palkata näyttävän, hyväkäytöksisen herrasmiehen kavaljeerikseni, ettei tarvitsisi tanssia kaikkien firman rasvavatsaisten miesten kanssa pakkotangoa.
Lisäksi jatkossa palkkaisin konsertti- ja teatteriseuraa.
Ei jatkoja.
- kansainvälistä toimintaa Ouluunkin -

Äänestä
  • Normaali nainen löytää miesseuraa maksamattakin. Oopppa siinä sitten kansainvälinen. Paappa pipo. Tai ota se edes pois päästä. Sisällä...

    Äänestä

Onhan Oulussakin arabeja runsaasti viimeisen kansainvaelluksen jäljiltä.

Äänestä
  • Mikäli lestadiolainen tyttö olet, niin katsokin, ettet aviotonta lasta synnytä maahanmuuttajalle, etkä kenellekään muullekaan, koska joudut tulimereen niin toimiessasi ja se on peruuttamatonta.

    Äänestä

  • Haettiin tasokasta suomalaista miesseuraa, ymmärsit varmaan, joten älä ala halventamaan lapsellisuuksissasi.

    Äänestä

  • Moni on saanut ullatusseksiä aivan ilmaiseksi, ei ole tarvinnut maksaa mitään.

    Äänestä

  • RakoValkea- kirjoitti:

    Moni on saanut ullatusseksiä aivan ilmaiseksi, ei ole tarvinnut maksaa mitään.

    Eihän tässä seksiä haettu ollenkaan, sehän tuli selväksi: "kumpikin omaan kotiin ja ei jatkoja"

    Äänestä

Oritkarista löytää miesseuraa. Peräkontti auki ja tunkki katolle. Jo vain kohta löytyy herrasmiestä.

Äänestä

Kannattaa katsoa joskus peiliin naisenkin jos ei ns normaalisti livenä miestä löydä. Niin miehiä kuin naisiakin käy päivittäin kaupoissa ostoksilla eli vaikka kaupan kassajonossa alkaa tekemään tuttavuutta mieleiselleen. "Escort palveluja" pyhh

Äänestä
  • Toiseen ihmiseen tutustuminen ei ole lainkaan vaikeaa jos tuntuu siltä. Jokainen ihminen on syntynyt kahden toisen ihmisen kautta.

    Äänestä

  • miekii aina kuppojen kasajonoisa käyn pelekätboxerit jalasa vaikka ois jo topahousukelit että joku läheinenhenkilösukupuolimuu kävisi perseeseen kiini ja sais suhteen alotettua ite en uskalla tarrata kenenköä persiisee ku siitä joutuu putkaan kassajonosai pölisevä t ottaa aivoon muita n jonotajia ja saa viela lähestymiskielon koko kaupaan ja rskaussyyteen

    Äänestä

  • Aloituksesta sain käsityksen, että hyvinkin laadukas ja näyttävä nainen hakee laatuseuraa, joten ei ilmeisesti ole siitä kiinni, ettei uskaltaisi peiliin vilkaista peilin särkymisen pelossa.
    Olisin jo ilmoittautunut, jos olisi joku kassiska seuraa hakenut ja luvannut kustantaa oluet.
    Ei kai kukaan köyhä nainen voi tuollaista ilmoitusta jättää?

    Äänestä

  • enSousittele kirjoitti:

    miekii aina kuppojen kasajonoisa käyn pelekätboxerit jalasa vaikka ois jo topahousukelit että joku läheinenhenkilösukupuolimuu kävisi perseeseen kiini ja sais suhteen alotettua ite en uskalla tarrata kenenköä persiisee ku siitä joutuu putkaan kassajonosai pölisevä t ottaa aivoon muita n jonotajia ja saa viela lähestymiskielon koko kaupaan ja rskaussyyteen

    Onko sulla leopardikuvioiset tarzan-boxerit?
    Niillä saa puumia parhaiten.

    Äänestä

  • enSousittele kirjoitti:

    miekii aina kuppojen kasajonoisa käyn pelekätboxerit jalasa vaikka ois jo topahousukelit että joku läheinenhenkilösukupuolimuu kävisi perseeseen kiini ja sais suhteen alotettua ite en uskalla tarrata kenenköä persiisee ku siitä joutuu putkaan kassajonosai pölisevä t ottaa aivoon muita n jonotajia ja saa viela lähestymiskielon koko kaupaan ja rskaussyyteen

    Ai RASKAUSSYYTTEEN?
    Kumpi sen raskaussyytteen saa, kauppajonossa tuttavuutta hieronut vai hierotuksi tullut?
    Vai tarkoititko kenties raiskaussyytettä?
    Missä kohti vartaloa se tuttavuus sijaitsee?

    Äänestä

  • Ramarama1 kirjoitti:

    Toiseen ihmiseen tutustuminen ei ole lainkaan vaikeaa jos tuntuu siltä. Jokainen ihminen on syntynyt kahden toisen ihmisen kautta.

    Kyllä musta tuntuu...

    Äänestä

Minä en lähtisi mielipuolisen escortin mukaan.

Äänestä

Hirven komee mikkoleppilammennäköinen nuori escortti täälä ilmotautuu 150 e/tunti joka paikkaan

Äänestä
  • onko omat hampaat kans?

    Äänestä

  • ETTÄ OIKEIN HIRVEN KOMEE, KATO KU EI SENTÄS PORON KOMEE! :D

    Äänestä

  • molemmilla kirjoitti:

    onko omat hampaat kans?

    ee mulla muta kalevilla on

    Äänestä

  • saaLainata kirjoitti:

    ee mulla muta kalevilla on

    Mikäs se sellainen muta-kalevi on?

    Äänestä

  • Se on lestojen äijien salainen homofantasia.

    Äänestä

Olen hieman ylipainoinen (122 Kg), tanssitaidoton, hitusen alkoholisoitunut varttunut, eli kypsä lemmen leikit oppinut 62v. villi luonteinen (kaksi kertaa istunut). Poltan piippua (en savukkeita).
Etsin seuraa iltojen iloksi. Toivoisin vaaleita pitkiä hiuksia. Ikä olisi hyvä olla 20-22. Pituus min. 175cm. Toivon että olet terveellisen ruuan ystävä kuten minäkin. Oletan että painosi on naiselle sopiva, eli alle 70 Kg (mies painaa enemmän kun meissä on enemmän lihaksia).
Minä olen työtön, mutta jos sinä käyt töissä, se ei ole ongelma.
Oletan että naisena hallitset perusasiat; pyykki, siivous ja ruoka. Olisipa hienoa ekstraa jos osaisit hieroa, mlnä kun niin tykkään siitä.

Nyt rohkeasti yhteyttä postilla: Keijo Raappana, Nevanperäntie 467, 56300 Kälviä.

Huom! Laita paljon kuvia mukaan. Näin sinulla on paremmat mahdollisuudet tulla valituksi.

Huom! Olin ajatellut niin että olisimme nyt ensin muutaman vuoden avoliitossa tai sen tapaisessa. Uskon että sovellut ko. tehtävään ja voimme sitten myöhemmin keskustella eri vaihtoehdoista.

Ps.
Olisi hyvä jos sinulla olisi auto ja nimen omaa farmari. Pyörätuolini on limpattava ja menee kätevästi tuonne taakse.

Äänestä

Jos et kauhean ruma ja vanha ole, niin voin jörnäistä sinua parilla tonnilla? Kikki on aika iso 15cm pitkä.

Äänestä

30 vuotta sitten lähdin seuralaiseksi ja neiti varasi heti. Joten nyt en ole käytettävissäsi kavaljeerina

Äänestä

taitaa olla niitä p.rvon sorttisia alotuksia
=/

Äänestä

No niin meni asiallinen aloitus pilalle nanosekunnissa.

Itse olen olen toiminut seuralaisena eräälle n. 40v naiselelle nimenomaan työnsä vaatimissa julissa. Ajauduin siihen vähän sattumalta, mutta en ole katunut pätkääkään. Päädyin hänelle seuralaiseksi, kun tapasin hänet juhlissa ja päädyimme juttelemaan pitkän tovin. Illan päätteeksi hän kysyi suoraan minulta, haluaisinko lähteä hänen edustaman firman juhliin hänen aveciksi pientä korvausta vastaan, ilmeisesti koska olin hänen mielestään edustava ja mukavaa juttuseuraa. Olin vähän yllättynyt kutsusta, mutta miksipä ei. Olen ollut sen jälkeen useasti seuralaisena pikkujouluissa yms. ja ymmärän täysin miksi. Yksin olevana naisena juhlissa on känniääliöiden kohteena välittömästi ja vaikea on juhlista nauttia jos kokoajan joku sikaleva äijä on kerjäämässä tai selittämässä huonoa avioliittoaan. Olen ystävystynyt ko. naisen kanssa tämän homman kautta ja nykyään nautin hänen seurastaan täysin rinnoin ja ennenkuin irvailu alkaa, ihan vain ystävänä. Olen hänen kauttaan käynyt myös muutaman muun naisen seuralaisena tilaisuuksissa ja kivaahan se on.

Luulen, että en ole ainoa Oulussa, mutta kyllä ehdottomasti pitää olla siisti, hallita pukukoodi ja etiketti sekä sujuva smalltalk. Muuten ei tule mitään. Illat voivat venyä pitkäksikin ja ei auta alkaa murjottamaan jos ei kiinosta. Toisaalta oman pienen kokemuspohjan perusteella, mies-seuralaisia itselleen hankkivat naiset ovat olleet älykkäitä, itsevarmoja ja mahtavaa seuraa ja ikinä ei ole ollut tilannetta, että pitäisi hammasta purra. En ymmärrä miksi tämä ei ole yleisempi käytäntö Suomessa. Muualla maailmassa näyttäisi olevan miltei arkipäivää.
Täällä heti Pera ja Make tulee hutelemaan asiallisen kysymyksen päälle omia juttujaan mamuista ja prostituutiosta. Ja sen jälkeen vielä ihmetellään miksi ei seura kelpaa. Ei kyllä varmasti ole kiinni siitä, ettei sitä seuraa löytyisi. Kaikkia ei vain Pera ja Make kiinosta, eikä varsinkaan edustamassa käsivarressa tilaisuuksissa.

Äänestä
  • Haluan vielä lisätä sen, että toinen yleinen harhaluulo tuntuu olevan, että escort on jonkin sortin seksiorja tjms. Ei ole. Ollaan sitten pikkujouluissa tai teaterissa, olen seuralaisena. Ystävänä, juttukaverina yleisesti seurana. Toiset haluavat mennä elokuviin ja saada jonkun joka pitää kädestä kiinni. Toiset haluavat keskustella teatterinäytöksen jälkeen lasin ääressä näytöksestä. Toiset haluavat ravintolaan kaverin joka tarjoaa kokemusken mitä ei normaalisti kotoa saa. Kohteliaan ja hyvätapaisen miehen sen sijaan, että virtsaisi heti ulospäästyään ravintolan nurkalle ja kaatuu omaan liemeen. Mahdollisuuksia on monia.

    En ole pallo suussa ruoskittavana kellaissa, enkä tarjoa maksullista seksiä. En tanssi pöydillä rahasta, vaan olen ystävä, herrasmies ja seuralainen.

    Äänestä

  • seuralaisista kirjoitti:

    Haluan vielä lisätä sen, että toinen yleinen harhaluulo tuntuu olevan, että escort on jonkin sortin seksiorja tjms. Ei ole. Ollaan sitten pikkujouluissa tai teaterissa, olen seuralaisena. Ystävänä, juttukaverina yleisesti seurana. Toiset haluavat mennä elokuviin ja saada jonkun joka pitää kädestä kiinni. Toiset haluavat keskustella teatterinäytöksen jälkeen lasin ääressä näytöksestä. Toiset haluavat ravintolaan kaverin joka tarjoaa kokemusken mitä ei normaalisti kotoa saa. Kohteliaan ja hyvätapaisen miehen sen sijaan, että virtsaisi heti ulospäästyään ravintolan nurkalle ja kaatuu omaan liemeen. Mahdollisuuksia on monia.

    En ole pallo suussa ruoskittavana kellaissa, enkä tarjoa maksullista seksiä. En tanssi pöydillä rahasta, vaan olen ystävä, herrasmies ja seuralainen.

    Taidat olla suklaapoika tai sitten kirjoitus oli naisen kirjoittama provo.
    "Toiset haluavat keskustella teatterinäytöksen jälkeen lasin ääressä näytöksestä" - Taitaa ollakin nuo näytökset suunniteltu keski-ikäisille narsisti rouville uusien vatteiden esittelyä varten?

    Äänestä

  • Niin. Tämähän oikeastaan tiivistää kaiken kirjoittamani. Jos pidät kulttuurista keskustelemista homona, tekstiä naisen kirjoittamana ja vielä provona, sekä yleensäkin kulttuuria muotinäytöksenä, en yhtään ihmettele, että vaimonne haluava silloin tällöin sivistyneen ihmisen kulkemaan rinnalaan julkisesti. En ole provo vaikka tiedän, että kovasti toivoisit asian olevan niin. Totuus on tarua ihmeelisempää ja myöskin se mitä kaikkea vaimot selkänne takana joutuu tekemään, koska oma ylpeytenne ei anna periksi lähteä homoteatteriin, pistää homovaatteetpäälle, juoda homoviiniä ja puhua vielä kaikenmaailman homojuttuja. Huoh.

    Äänestä

  • Aika heikko on kuitenkin tuo kirjoitustaitosi. Olet ilmeisesti peräkammarissa viihtyvä aikamiespoika joka pitää äidilleen seuraa.

    Äänestä

  • Vaikka niin jos se saa olosi paremmaksi. Sen sijaan, että jäädään oikolukemaan toistemme tekstejä, voisimme palata ketjun aiheeseen.

    Äänestä

  • Ja kaikille jotka osaa etsiä kirjoitusvitheet, muttei lukea, ketjun aihe oli m-seuralaiset Oulussa. Ei mamut, äidinkieli, peräkammarissa viihtyvien aikamiespoikien seksuaalinen suuntautuminen tai heidän seuranpito äideilleen.

    Äänestä

  • Seuralaisista kirjoitti:

    Ja kaikille jotka osaa etsiä kirjoitusvitheet, muttei lukea, ketjun aihe oli m-seuralaiset Oulussa. Ei mamut, äidinkieli, peräkammarissa viihtyvien aikamiespoikien seksuaalinen suuntautuminen tai heidän seuranpito äideilleen.

    Paskat sun vitheistäsi. Jos puheesi on yhtä epäselvää kuin kirjoituksesi, luulen sinulla olevan tekarit. Olepa siinä sitten escortina, heh.

    Äänestä

  • FordEskortti kirjoitti:

    Paskat sun vitheistäsi. Jos puheesi on yhtä epäselvää kuin kirjoituksesi, luulen sinulla olevan tekarit. Olepa siinä sitten escortina, heh.

    FordEskortti, kylläpä typerän kommentit kirjoitit.

    Äänestä

  • kiitos ainoasta järkevästä kommentista

    Äänestä

Haha :D burn!! Trollaajathan melkein aina ovat keski ikäisiä piilo agressiivisia miehiä joten ymmärrän miksi ketju sapettaa joitain niin pahasti että pakko yrittää kääntää puheenaihe. Itse ketjun aiheeseen niin itse olen käyttänyt seuralaisena kaverini aviomiestä. Itse kun olen sinkku mutta juurikin edellä mainitusta syistä en halua mennä pikkujouluihin yksin. Ällöttää keski ikäiset kaljamahat jotkä ällöttävällä kaljahönkäyksellä tulee vonkaamaan. Siitä vain rohkeasti kysymään kaveriltanne josko saisitte hänen aviomiestään "lainaan". En tiedä miten onnistuu keski ikäisiltä kun eivät yleensä saa yhtä ravintolareissua onnistumaan ilman tappelua tai jotain muuta mustasukkaisuus katastrofia mutta nuoremmat on ainakin valmiita auttamaan naista mäessä :). Saa matkaan komean hyväkäytöksisen miehen ja ei ole pelkoa että taksimatkalla kotiin yrittää työntää hanskaa mekkoon tai toisinpäin.

Äänestä
  • Fantasioitaan nettiin puskevat ovat juuri näitä kirjoitustaidottomia örvelöitä joilla sosiaaliset kontaktit korvautuvat "escorteilla" eli tietokoneen näppäimistöillä. Yritäppa taas tunnistaa vaikkapa yhdyssanat!

    Äänestä

  • Heikkoaon kirjoitti:

    Fantasioitaan nettiin puskevat ovat juuri näitä kirjoitustaidottomia örvelöitä joilla sosiaaliset kontaktit korvautuvat "escorteilla" eli tietokoneen näppäimistöillä. Yritäppa taas tunnistaa vaikkapa yhdyssanat!

    Kirjoitustaidosta? Joilla- sanan eteen olisi pitänyt laittaa pilkku. Yritit ilmeisesti kirjoittaa sanan "yritäpä." Yrittäppa?

    Äänestä

Siinäpä sosiaalista kontaktia kerrakseen, kun täällä keskustelupalstalla kiertelee kyttäämässä kirjoitusvirheitä. Voe elämä tai sen puute sanon minä.

Äänestä
  • No minkätähen nää oot palstalla?

    Äänestä

  • Miksi pitää olla eskortti? Monteo olisi nuorempi ja isompi kalu.

    Äänestä

  • Olipa originaali ja uskomattoman hauska letkautus. Miten kukaan ei tuota keksinyt aiemmin ja vielä sananmuunnos nimenä! Oulun hauskin titteli jaetaan epädemonraattisesti vähemmistöäänillä Lallinkumautukselle.

    !!Ketju peruttu koska yhdyssanat, viivat ja pilkut on päin helvettiä ja Lallinkumautus murjasi niin rajun vitsin, että joulu on peruttu, koska kukaan ei pysty hiljentymään eikä vakavoitumaan.!!

    Äänestä

  • Sincityroller kirjoitti:

    Olipa originaali ja uskomattoman hauska letkautus. Miten kukaan ei tuota keksinyt aiemmin ja vielä sananmuunnos nimenä! Oulun hauskin titteli jaetaan epädemonraattisesti vähemmistöäänillä Lallinkumautukselle.

    !!Ketju peruttu koska yhdyssanat, viivat ja pilkut on päin helvettiä ja Lallinkumautus murjasi niin rajun vitsin, että joulu on peruttu, koska kukaan ei pysty hiljentymään eikä vakavoitumaan.!!

    Eikö tuo ole aika epädemonraattista? Eläkä uskovaisena ihimisenä kirroile! Et pääse TAIVAASEEN. Etes sieltä Neulansilimän portista, kusta kamelit koittaa kulukia.

    Äänestä

  • Eikös siinä lukenut että demokratia heitettiin romukoppaan. Oulu on lamaantunut Lallin seurauksista piittaamattoman murjautuksen seurauksena. Minun penkkivaraus taivaaseen meni jo 16-vuotiaana.

    Äänestä

  • Sincityroller kirjoitti:

    Eikös siinä lukenut että demokratia heitettiin romukoppaan. Oulu on lamaantunut Lallin seurauksista piittaamattoman murjautuksen seurauksena. Minun penkkivaraus taivaaseen meni jo 16-vuotiaana.

    Paikkavarautesi on vanhentunut.

    Äänestä

huoh

Äänestä
  • Aloittaja ei hakenut huohottajaa.

    Äänestä

miten nää yhet lahkolaiset pääsee juurikin naimalla taivaaseen ja sit ei lahkoon kuuluvat joutuvat samanlaisesta toiminnasta eli naimisesta helvettiin?

Äänestä

KYLLÄ kyr*ä ja pill*kin kelpaavat kaikille, kaikki haluaa sitä yhtä ainoaa.
tässä ketjussa kylläkään ei haettu edellä mainittuja elimiä vaan tasokasta seuralaista kulttuuririentoihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


naiselleSeuralainen kirjoitti:

Mistä löytää Oulun miesseuralaisten tarjonnan?
Onko eri hintaisia ja millainen laatu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu