Pääministerin puheiden ristiriitaisuudesta paljastuu jatkuvasti uutta: http://www.iltalehti.fi/politiikka/201711112200526326_pi.shtml
Jokohan olisi oikeudellisten toimien aika?:
Ja nyt ei siis ole kyse mistään "Vai että Samuli takakontissa-heh heh-saammeko Tieliikennelain rikkomisesta peräti sakot?" -syytteistä, vaan suorasta valehtelusta eduskunnalle ja salajuonittelusta puoluedemokratiaa halveksien.
Kepulaista Omertaa: Vaikenemisen valli murtuu!
5
107
Vastaukset
Ei se ole valehtelua, se on sitä surullisen kuuluisaa muunnellun totuuden puhumista, jota politikot pitävät oikeutenaan puhua.
- kenen.sanat
"Keskustalaista viekkautta, joka muuten on sallittua".
:D - pol_tutkija
Mielenkiintoista on myös seurata, kun Kokoomus on ottanut koko ajan etäisyyttä Sipilään.
- klax
Ihan hyvästä syystä, koska kokoomuksesta tulee seuraava pääministeri. Kepulaiset haluavat, että Helsinki, Vantaa ja Espoo yhdistyvät metron myötä yhdeksi metropoliksi.
klax kirjoitti:
Ihan hyvästä syystä, koska kokoomuksesta tulee seuraava pääministeri. Kepulaiset haluavat, että Helsinki, Vantaa ja Espoo yhdistyvät metron myötä yhdeksi metropoliksi.
Se ei kyllä Suomen asiaa paranna, eikä kansan. Kokoomuksen hallituskauden jälkeen Suomi on aina ollut selvitystilassa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2027364Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611922Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611867- 191819
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841807Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 731449