Onhan se ihmeellistäkin

että johonkin ihmiseen voi olla vahvoja rakkaudellisia tunteita ja sitten on se tai sellaisia, joiden kanssa olis ihana paneskella. Sehän on vielä parempi, jos vain sekstailla haluaa sellaisen miehen kanssa, joka on varattu, ei mieskään kuvittelisi yhtään enempää.
7515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Et siis halua paneskella tuon miehen kanssa jota kohtaan rakkaudellisia tunteita???

Äänestä

Enhän mä nyt niin sanonut. Toisaalta eikös se olis sitten rakastelua.

Äänestä
  • Vastaus siis ymmärsinköoikein.

    Äänestä

Entäpä sitten kun muatasukkaisuus tulee kuvioihin mukaan, ja se varmasti tulee tuolla menolla.

Äänestä
  • Mustasukkaisuus varatusta ihmisestä, jonka kanssa vain paneskelee? Siis tääääh.

    Äänestä

  • aloittajavastaa kirjoitti:

    Mustasukkaisuus varatusta ihmisestä, jonka kanssa vain paneskelee? Siis tääääh.

    Katsos niin meilläkin tapahtui. Ukko nussi toisen kanssa salaten. Kunnes rupesi vaatimaan eroa. Siitä se helvetti irti lähti. Olin se vaimo jolle ei kukaan kertonut ei edes petturi. Nautti täysin kaikista eduista. Toki olisi pitänyt älytä ne tilanteet
    Kun kiinni meinas jäädä jne. Oli kaikki mitä salasuhteessa pitää ollakin. Ylityöt työreissut Brebeid liittymiä toinen puhelin jne. Toinen tili jne. Pitihän se viihdyttää lorttoa välillä. Ravintola laskuja baari käyntejä kahviloissa käyntejä elokuvissa ym. Täysin kaksoiselämää. Tuo kakkonen tiesi täysin sen olevan naimisissa. En tiedä miksi rupesi vaatimaan eroa. Ei toteutunut. Ihan tiedoksi se mitä teki minulle joutui ukko suojelemaan. Kova oli kokemus mutta siitä selviydytty. Niin ymmärsin että piti olla pelkkä panoa eikä muuta. Taisi rakastua panoonsa.

    Äänestä

  • Oi voi, mutta jos tilanne on kuule sellanen että toinen ei halua kuin panna niin ainakaan tota edellistä kirjoittajaakaan ei se haittaisi yhtään. Kuka saa tyydytystä olemalla suhteessa jonkun ihmisen kanssa, joka ei häntä halua ja joka haluaisi olla jonkun toisen kanssa siis oikeesti. Sekö vaan tuntuu hyvältä, että rikkoo heidänkin välit, kun en minä saa rakastaa niin ei saa kukaan muukaan vai. Siis oikeesti, itsekin ansaitset parempaa! Se liitto voi hajota kuitenkin ja paljon ikävämmin kun toista pakolla siinä pidät, etkä voi teeskennellä ja loputtomiin itsellesi uskotella, että asia ei sinua haittaisi. Mutta upeaa tämä suomalainen avioliitto.
    Mutta mun aloitus koskikin tilannetta missä vaan tykkäisin toisesta ja haluaisin paneskella ja suurin osa varatuista miehistä on sellasia, että ne ei vaimoonsa jättäisi ja vaikka ne alkaisi tunteekin jotain niin mähän voin kylmän viileesti sanoo, että en mä mitään suhteita kaipaa. Mies vois sitten siinä ihan vapaasti tuntea minua kohtaan vaikka mitä, mutta minun takia ei eroa pidä ottaa. Ja vaikka sitten eroaisikin niin olisipahan hyvä opetus ettei suhteessa ollessa pidä ihastua muihin ja ite pitää asiansa hoitaa. Voihan ne syyt olla huono liitto, väkivaltaa tai ties mitä, mutta huono ihminen on sellainen joka varattuna mitään muuta haikailee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lämpimiätunteita kirjoitti:

että johonkin ihmiseen voi olla vahvoja rakkaudellisia tunteita ja sitten on se tai sellaisia, joiden kanssa olis ihana paneskella. Sehän on vielä parempi, jos vain sekstailla haluaa sellaisen miehen kanssa, joka on varattu, ei mieskään kuvittelisi yhtään enempää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu