Hän kertoo olevansa superihminen. Niin kiireinen. Urheilija. Yrittäjä. Lapsia. Hän kertoo olevansa esikuva. Martina, oletko harhainen? Olet koko ajan lomalla. Juuri tälläkin hetkellä. Sinulla ei ole mitään ihmeempiä töitä. Päiväsi kuluvat kuntoilemalla (et ole urheilija), shoppailemalla, laitat kuvia Instaan. Et ole opiskellut yhtikäs mitään. Yrityksesi ei tuota. Tulosi ovat about normikeskituloisen vuositulot. Sinulla on jatkuvia rahavaikeuksia. Vaikka et tee oikeastaan mitään olet silti palkannut siivoojan ja lastenhoitajan. Vain kaksi lasta joista toinen paljon isällään. Olet laiska kuin mikä. Syötkin suurimmaksi osaksi ulkona. Toivottavasti siivoojasi tekisi edes lapsille ruokaa. Olet laiska, et omaa mitään sivistystä, pelkän peruskoulun plus huuhaa-kursseja käynyt kohujulkkis. Sinua ei kukaan pidä esikuvanaan. Koita nyt taas selviytyä vaikka kahdesta pahoinpitelysyytteestä. Etkö juuri ollut syytettynä rattijuoppoudesta? Ja petit Stefua Hanneksen kanssa. Olet ällöttävä. Kaiken jälkeen ryntäät Stefun perään koska et pysty elämään ilman hänen rahojaan.
Martinan käsittämätön blogikirjoitus
Oksettavaaa
694461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Hanki poju oma elämä.
Menikö tunteisiin?
Ällö.
Tekoja odotellessa.
Narskulla keulii taas ja pahasti. Yleensä tämä kertoo lähestyvästä katastrofista, korkealta tullaan alas ja lujaa. Asiat eivät ole ollenkaan niin hyvällä mallilla mitä antaa ymmärtää. Pahoinpitelykäräjät tulossa, ja veikkaan ettei erokaan ole kaukana.
Tuo kaikki pistää rakastetun juontajamme hysteerisesti tolkuttamaan omaa erinomaisuuttaan.
Kyllä taas tuli tuubaa tuutin täydeltä , jos ton oiken tarkasti luki , huomasi kyllä , että täältäkin oli haettu teemoja.Työnteosta ja sen tekemättömyydestä tota on arvosteltu jo kauan , ei tosta edelleenkään selvinnyt mitä se niin hehkuttaa raskaaks ja vaativaks . Firman omistus ei ketään kiinnosta ,onhan selvää että väliaikaiseks keulakuvaks piti ottaa joku muu pahoinpitely kohun takia , ettei sponsorit liikaa hermostuis. Työmoraalia toi ei ole mistään oppinut ,siksipä on kätevää työllistää itse itsensä , kunnianhimoks en sitä nimittäis.Trathlon tuntuu olevan sille pakkomielle , ainoatakaan matkaa ei ole silti suorittanut , mutta kovasti haluais , ei hyvältä silti näytä , satunnaiset valokuvatut pyrähdykset ei vain riitä tavoitteelliseks treeniks. Arveluttavin osa tekstiä on tää pohjaton , katteeton itsekehu ja esikuvaks asettuminen -- luulis ,että moninkertaista salapano , pahoinpitelijä , rattijuoppoa edes vähän hävettäis päästää suustaan moista sontaa. Lapsia mä lähinnä sääiln kun ainoa äiti on noin harhainen
Hyvin kirjoitettu!
Asiaa.
Mikä?
Totuus maalaislutkan "ansioista"
Ansiot = rikosrekisteri ja rivot tatuoinnit.
Asiaa!
Aloittajan kateus Martinaa kohtaan on todella säälittävää.
Uskokaa nyt lopultakin --kateudesta ei ole kyse ton naisen arvostelussa !!!!
Toihan on täysin harhainen ja tosielämästä vieraantunut kriminaali.
Vain se itse kehtaa asettaa itsensä ESIKUVAKS- nyt kyllä meni jo kuppi nurin .
Tuleva oikeudenkäynti ja edelleen hutera parisuhde saa sen suoltamaan jo ihan uskomattoman röyhkeää ja totuudenvastaista legendaa--tota on jo vaikea ylittää
Martina voisi olla sinulle esikuva esim. siinä, että tekee töitä. Miloin sinä aiot mennä töihin?
Mistähän toi kuvitelma ettei tänne Martinasta kirjoittavat käy töissä oikein johtuu? Itse uskon , että tilanne on päinvastainen kyllä tavallista työssäkäyvää ja asiansa hoitavaa ihmistä ärsyttää toi nainen enemmän kuin siihen samaistuvia sossun pummeja . Toi nainenhan nimenomaan omalla toiminnallaan opettaa , että kouluttautuminen on ihan turhaa ,valehteleminen on ok , pahoinpitely hyvästä syystä käy kyllä, ulosotot voi maksattaa mutsillaan , rattijuoppous on vain pikku hairahdus , toisen naisen miehen voi vampata tosta vaan jne,jne.--missä sä tossa mainitussa näet esikuvan aineksia? Horiset jotain työnteosta--siitäkään eli todellisesta työnteosta tää nainen ei tiedä hevon humppaa
Vanha mätisäkki on tuomittu rikollinen, jolta löytyy entisyyttä ja väkivalta taustaa. Tällainen varttihullu ei voi missään tapauksessa nsiityä nuorten tyttöjen ja naisten esikuvana.
"Sofia Belórfia murjoneella Martina Aitolehdellä aiempi tuomio pahoinpitelystä - repi julkkiskaunottaren hiuslisäkkeitä ja potki! "
https://www.seiska.fi/Uutiset/Sofia-Belorfia-murjoneella-Martina-Aitolehdella-aiempi-tuomio-pahoinpitelysta-repi/1122345
Toivottavasti myös yhteistyökumppanit suhtautuvat asiaan vakavasti ja ymmärtävät tämän. Ei millään yrityksellä ole varaa itsetuhoisuuteen ja negatiiviseen julkisuuskuvaan.
Todella hyvä aloitus,olen samaa mieltä!
Oikein kunnon puupää tämä Martina. Hän nimittää itseään menestyneeksi? Väittää harrastavansa triathlonia? A) Hän ei ole menestynyt millään muulla mittarilla kuin kalun imemisen mestarina Levin vessassa, B) Hän ei harrasta triathlonia eikä ole milloinkaan harrastanut. Hän harrastaa kuntoilua ja ns. 1/6 triathlonia missä matkat on kuudenneksen oikeista matkoista.
Harmittaako kun sinun katkaravusta ei ole kukaan nainen kiinnostunut?
olla kiinnostus "moniongelmikkoa" kohtaa ihan yhtä leveällä pohjalla. Muutama moittii ja naurustaeituleloppua puolustelee. Aika turhaa molemmin puolin. Mimmi,,, kuinkas vanha hän muutoin oikeastaan on?,,, jonka koulutustaustat taitavat olla oman ilmoittelun varassa, urheilusuoritukset edelleen tekemättä ja tai treenitasolla, talous-osaaminen ulosottoviranomaisten hoivassa ja agressionhallintakyky ehkä hieman heikoissa kantimissa, ei luultavasti kuitenkaan ole se kaikkien arvostama asiansa hoitava kansalainen. Saahan hällekin nauraa?
Tapausta sen paremmin tuntematta, etänä vaikuttaa ihmiselle joka aloittaa monta juttua ilman, että olisi saattanut edellisiäkään loppuun. Pohja on ehkä "hieman" hutera, mutta hieman botoxia lisää ja siitä se jäykistyy.
Nih , ainakin hän elää just niinkuin ne hyvin koulutetut ihmiset !
Ap. on totuude ytimessä. Näin se menee. Tuon kurpan paskapuheita ei kukaan ota enää vakavasti.
Totta, luulisi yksinkertaisimmankin fanin tajunneen oleellisen.
Pelottavan narsistinen täysin tosielämäänsä vastaamaton tuo Martinan kirjoitus. Tuntuu, ettå hullummaksi vaan menee mitä enemmän ikää. Suosittelen Martinalle psykiatrin vastaanottoa
Martina A, Sofia B, Jutta G, Tiina J monet muut bimbojulkkikset saattavat vielä pudota rytinällä maihin jos uskaltavat hetkeksi pysähtyä tutkimaan itseään ja toimintatapojaan sekä moraaliaan. On helpompi jatkaa vauhdilla eteenpäin kuin ihan oikeasti pysähtyä miettimään asioita syvemmältä.
Jos tarkoitat Jutta G:llä Jutta Gustafsbergia (entinen Jussila) niin hän ei ole mikään bimbojulkkis. Julkkis kyllä, mutta ei bimbo. Et taida tietää hänen taustoistaan mitään. Jutta on alun perin ollut ammatiltaan poliisi. Vuosia sitten tämä bisnesnainen jätti poliisin työn, ja loi yhdessä edesmenneen miehensä kanssa menestyneen ternimaitobisneksen, ja sillä muhkean omaisuuden. Kovalla työllä on menestys tullut. Ja kovia on myös varmasti joutunut elämässään kokemaan, kun jäi leskeksi miehensä kuoltua äkillisesti alle nelikymppisenä. Fiksu nainen, ei ole mikään bimbo.
Oli kuva Jutasta ja Martinasta muutama kuukausi sitten lehdessä. Ei ihme, ettei Martinaa kuvassa juuri naurattanut, vaan enemmän kait harmitti. Sillä Jutasta hehkui elämä ja kropasta sekä ryhdistä todella näki, että on tullut harrastettua liikuntaa. Martina siinä vieressä kyllä kalpeni pahanpäiväisesti. Ei Aitolehti vaikuttanut erityisen aidolta..
Jussila on täydellinen skoijari. Martina säälittävä wannabe-jutta. Eli surkea lutikka.
Komppaan aloittajaa täysillä. Voiko edes Martina sanoa tosissaan itsestään, että on esikuva hyville asioille. Jos näin on, on kuva itsestään ja todellisuudesta vakavasti häiriintynyt.
Martinan instaseuraajat kehuvat "idoliaan" päivät pitkät, Martina poistaa ikävät tai vähääkään kriittiset kommentit, joten lopputulemana on vain ylistävät kommentit. Ja Martina muistaa vain ne imartelevat ainoana totuutena ja taitaa reppana uskoa niihin ihan tosissaan.
Totta. Rattijuoppo-riehuja on tosiaankin poistanut kaikki realistiset kommentit. Väkivalta ongelmainen kurppa ei halua myöntää totuutta edes itselleen. Kaikki mitä se sepittää on täysin ristiriidassa todellisuden kanssa.
Tuo ihminen ei voi olla esikuvana kenellekkään. Ei tuolla menneisyydellä, eikä kyseenalaisella maineella!
"Keisarinnan uudet vaatteet"-satu.
Tää blogi tuntuu saaneen arvoisensa vataanoton , oiskohan nyt viimeinkin tän ikääntyvän salapanon syytä pitää turpansa pienemmällä , kun ei vakuuta noilla höpinöillään yhtään ketään , mikä saa sen luulemaan ,että joku pitää sitä esikuvanaan-harhojahan toi näkee jos niin luulee
Aina kehua retostaa miten hyvin on kasvatettu ja miten hyvin kasvattaa omia tyttäriään työtä pelkäämättömiksi jne.. Kasvatettu toisten suhteiden rikkojaksi,pettäjäksi,toisen fyysistä koskemattomuutta epäkunnioittavaksi,toisten kustannuksella loisijaksi,laista piittaamattomaksi,raha asiansa sössiväksi..Ja miten taas omalla äidillä menikään,yhdestä tuli narkkari,tästä toisesta väkivaltainen rattijuoppo ja kolmannesta muusikon retku.
SuPer ihminen = SuurPerseinen vosu.
Ei sillä sentään niin ISO perse ole kuin sinulla.
Noin valtavaa räystäspersettä kun sulla, ei lödy keneltäkään muulta. Voitit perseen mitalla!
xD
miten teitä voi kiinnostaa noin hemmetin paljon jonkun Martinan elämä? Antaa hänen tehdä omia juttujaan, tehkää niin tekin!
Eiköhän meillä kaikilla joku luuranko kolise kaapissa.
Minulla ei kolise rattijuoppous-pahoinpitelyt kaapissa. Saati aviorikokset.
Kysymys kuuluu :"miten toi salapano kuvittelee ,että on uskottavaa asettua esikuvaksi"? ihmiset seuraa tota kävelevää katastrofia just sen takia , että se onnistuu kerta toisensa jälkeen sössimään kaikki julkitulonsa blogissaan ja kirjoittaa taas niin uskomatonta diipadaapaa ,ettei siihen voi olla puuttumatta , ei tää nainen kenenkään elämänsisältö ole vaan kevyt välipala työn ohessa
pahoinpitely oikeuden käynti tulossa. siellä ei enää pärjää valheilla. kaksi pahoinpitely syytettä. niistä on vastattava. ollut monesti jo raastuvassa syytettyjen penkillä, joten on tuttu paikka.
Joko hän on saanut haasteen? Vastahan juttua tutkitaan.
Tutkinta on vielä kesken. Kunhan se valmistuu, tekee syyttäjä syyttämispäätöksen. Tämä on helppo keissi. Martina on julkisesti myöntänyt kantavanssa kaiken vastuun tapahtuneesta. Eihän syytön/ viaton ihminen menisi julkisesti tuollaista sanomaan.
"Martina Aitolehti IS:lle vip-teltan käsirysystä: "Otan tekemisistäni kaiken vastuun""
http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201707032200242144_vd.shtml
Täällähän jo käydään silti käräjiä, vaikka vielä ei ole tehty edes syyttämispäätöstä.
Unohtuiko mun aikaisemmassa viestissä mainita, että... Tutkinta on vielä kesken!!??!!
Luetun ymmärtäminen on taitolaji. Nyt tarkkana siellä!
Martinakin suunnittelee häämatkakohdetta, vaikkei ole edes päässyt naimisiin.
Ei edes kihloihin!
Ja ylläri. Jumppa-ale jatkuu. Perfact.
Stefun nuoruuden rakkaus kuvan kaunis Saara P. (nykyään Moss) purjehti avioliiton onnelliseen satamaan viikonloppuna.Tämä sama nainen jota tuli pettäneeksi Levin vessassa vedonlyönnin seurauksena salarakkaan kanssa ja jonka perään itki pitkään.Onko Stefusta masentuneen oloisia kuvia viikonlopulta instassa?Minut on bannattu,en pääse katsomaan.
Minutkin on bannattu. Kritiikki ei sovi kv-staran imagoon.
Kas kummaa, minkähän takia?
Jaa-a. Totuus sattuu munakoisopäähän. Perfact fife hän on kuitenkin.
Älä enempää kompuroi.
Puhu Martinallesi suoraan äläkä palstan kautta.
Uusimmassa kuvassa silmistä näkee ettei ole onnellinen, tuskainen ja tyhjä katse.
Yhdessäkään Martinan julkaisemassa kuvassa ei näytä onnelliselta, tai edes siltä että haluaisi olla kuvassa/kuvaajan seurassa.
Onnea vaan kauniille Saaralle. On opiskellut paljon, niin Maran vastakohta vähän kaikessa.
Saara P. oli varmastikin unelmaminiä Thermannien sukuun, mutta toisin kävi. Nyt on itseään sokeasti ihaileva ja täysin todellisuudesta kadonnut vanhempi ex-rouva tyrkyllä. Ja vielä toisesta lapsesta haaveilee pikku-Stefun kanssa. Lycka till bara1
Ei voi kuin ihmetellä, miksi Stefan viihtyy Martinan kanssa näinkin monta vuotta ja jatkoa seurannee. Joku salainen voima Marassa täytyy olla. Yhteinen lapsi ei pidättele nykyaikana ketään, se ei voi olla syy. Onko se palava, sokea rakkaus??
Kiristystä ?
AhAhaaaa... saara naimisiin. ihmettelin stefun kuvaa kun melkein itkua vääntää. hanneskin muuten löysi uuden maran tilalle. paljon timmimpi nuorempi ja kauniimpi nainen
Saara olisi ollut fiksu,kaunis ja ennenkaikkea hyvämaineinen miniä Thermannin sukuun.Uskon että jos riitainen salarakkaus ei olisi tullut väliin olisi hääkellot soineet jo aikoja sitten Stefanille ja Saaralle.Mutta Saarapa ei jäänytkään roikkumaan pettäjään rahan takia säilyttäen arvokkuutensa ja fiksu nainen pärjää aina ilmankin rikasta elättäjää.❤Martina ei taida saada edes kihlasormusta.😂
Alma sai kutsun Linnan juhliin.
Kaiken muun paskan lisäks Martti on gummihuuli peeniksenlutkuttaja
Kuulemma Riihimäen ala-asteen ykkönen tässäkin asiassa.
Martinan itsekehu yltyy omiin sfääreihinsä ennen tuomion lukua väkivaltaisuudesta. Yksinkertaisiin faneihin tämä hehkutus tietysti uppoaa kuten kuuma veitsi voihin. Täytyy kaikin keinoin korostaa omaa hyvyyttään juuri ennen pahoinpitelytuomiota.
Millaisen tuomion saa käräjäoikeudessa torstaina?
Aloittajalle tiedoksi, että Maran hatara korttitalo särkynee heti, kun ero astuu voimaan. Sen jälkeen hän pitänee siirtyä oikeisiin töihin, joilla maksaa itse vuokrat ja laskut.
Elämä on!
Eli Anne maksaa kaiken.