Vanhasen "sairastuminen" tuli taas täysin samaan tapaan kuin aikoinaan pääministerinäkin. Kun Vanhanen pääministerinä ei uskaltanut mennä vaalikeskusteluun, hän aina "sairastui" sopivasti.
Vanhanen pelkää nyt vaalipaneeleja
kahden.prosentin.kammo
679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voipa hän sitten aikanaan presidentinvaalien onnetonta henkilökohtaista tulostaan selittää sillä, ettei kyennyt osallistumaan vaalikeskusteluihin. Muutenhan hän olisikin voittanut ilman muuta:)
hermoheikkoutta muun lisäksi?
Vanhasen kenttäkelpoisuus on heikko. Viimeksi joutui jättämään myös hommansa puolitiehen kun kipeän polven vuoksi joutui leikkaukseen. Eiku aprilliä, menikin Anne Bernerin johtamaan Pienyritysten liittoon duuniin ja unohti jalkakivut.
Sittemin suomalaiset saivat vastapalveluksena Anne Bernerin järkeistämään Suomen liikenneasiat. Eiku aprilliä, järjestelikin vain kepulaiselle Jorma Ollilalle selvitystehtäviä verovaroin. Kohta varmaan Jorma Ollila on tarjolla kepuministeriksi!
Ollilan selvitykset lienevät järkevämpiä kun Katainen/Himanen fantastinen utopiaselvitys
Vanhanen+on+jo+kehäraakki+ja+sekä+henkiseltä+että+fyysiseltä+kunnoltaan+täysin+sopimaton+presidentiksi.+Sen+kansalaisetkin+ovat+tajunneet+ja+siksi+Vanhasen+kannatus+on+vaivaiset+2+%.
Änkyttävä Vanhanen ei pärjää vaalipaneeleissa. Lisäksi hänen asiaosaamisensa on todella heikoissa kantimissa.