Oletko käynyt tehostetun palveluasumisen yksikössä

Tulin juuri iltavuorosta. Ajattelin kysyä, kuinka hyvin tiedätte ko yksikön arjesta? Palautetta, olkaa hyvä!
1456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Korjaus. Siis tarkoitan yleensä kyseessä olevia yksiköitä, en mitään erityistä. Muista vaitiolovelvollisuus, se on fiksua. Ei mitään yksikön/asukkaiden nimiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työssä62v kirjoitti:

Tulin juuri iltavuorosta. Ajattelin kysyä, kuinka hyvin tiedätte ko yksikön arjesta? Palautetta, olkaa hyvä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu