Matti Nykänen löi miestä lihaveitsellä selkään

Matti on ymmärtänyt lihaveitsen käyttötarkoituksen väärin. Voi olla, että vuosikymmeniä kestänyt alkoholismi on sumentanut Matin muutenkin matalaa ÄO:ää lisää eikä hän tajua olevansa vaaraksi normaaleille ihmisille.

Matti ja vankila ne yhteen soppii.
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Matti on kaikkien janoisten sankari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuresti.naurattaa kirjoitti:

Matti on ymmärtänyt lihaveitsen käyttötarkoituksen väärin. Voi olla, että vuosikymmeniä kestänyt alkoholismi on sumentanut Matin muutenkin matalaa ÄO:ää lisää eikä hän tajua olevansa vaaraksi normaaleille ihmisille.

Matti ja vankila ne yhteen soppii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu