Yli. Ei sitten millään. Auttakee...
Enpääsevuodesta 2008
Omavalta
16355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Se vuosi oli päätösvuosi En vittu sua siihen tilannu. Thänks.
Mikä päätösvuosi se oli? Omalla kohdallani kaikki alkoi silloin tai oli alkanut. Minun tietooni kaikki se tuli vasta vuosien jälkeen eikä loppua näy. En ole saanut esm elää rauhassa omassa, omistamassani asunnosa, tämä on huom! Pienimpiä haittoja tässä koko prosessissa!? Perusoikeus kai sen pitäisi olla.
Nyt on jo 2017. Herää..!
Juutuin joskus vastaavasti vuoteen 2003 (trauman seurauksena?), oon vaan vähän ollu todellisuudessa sen jlk. Itken usein
Hei tosta tulee kohta jo 10 vuotta kuluneeksi, olisiko aika päästä yli...?
Olisi varmaan ihan hyväksi sulle terveytesi kannalta.
Mikä sen tekee vaikeaksi?
Ajattele, mitä silloin tapahtuikaan, että se on osa elämää.
Monet ihmiset tekevät mitä vaan että saavat muistoja elämäänsä.
Matkustelevat, kävelevät käsillään ja juoksevat poliisiautoa päin vaikka.
Viimeinen ehdotus ei ehkä ole hyvä, mutta mistä sitä tietää, jos joku semmoista tekee kokemuksia saadakseen??
Mitä siis tapahtui 2008?
Olitko silloin ... rakastunut vai tuliko kovat veromätkyt?
No se on sen verran kova juttu, että ei sovi tälle foorumille, vaikka osia siitä täällä bilisee tuon tuostakin, vääristeltyjä tosin. Mutta asianomainen kyllä tunnistaa.
Mikähän tää mätkyjuttukin taas on. Olen kerran eläissäni saanut todella isot mätkyt, ja ihan kunniallisesta työstä saaduista palkkioista. Ja maksanut ne ihan asianmukaisesti, niillä ansioillani, joista ei ole mitään epäselvää.
No eihän sitten ole mitään muuta ongelmaa, kun että mansikoita ei ole nyt mansikkamaalla. Pakastemansikoita voi kai jostain saada.
Vuonna 2018 mansikoita taas tulee kesällä, joten siihen asti peukalot pystyyn ja kengät kiiltäviksi!
Oletko varma? Lyön vetoa, että on, ja paljon. Niitä mansikoita mansikkamailla, jopa Suomessa. Minua joskus ärsyttää se, että ihmiset puhuvat löerösti vähän niin kuin sinäkin nosta mansikoista. ---- hahaaaa, ei ärsytä, vaan näen komiikkaa näissä tilanteissa.
Miksi pitäisi tukka kammata keskellä yötä?? Heräätkö montakin kertaa yössä kampaamaan tukkaasi?? Js ei miellytä, niin ( jatkon varmaan arvaatkin)!!
Tietenkin tukka pitää olla hyvin, jos unitonttu katos pääsee yllättää.
Jos se näkee sekaisen tukan, se nauraa ja nauraa. Eihän siitä tule sitten mitään.
Parempi kammata tukka siistiksi ja asettaa sukat sängynviereen siististi. Sitten vaan sänkyyn odottamaan.
Joo enpä taida nukkua koko yönä( tää mun kynä on huono, ei ota kaikkia kirjaimia, pitää melkein takoa). En muista, milloin olisin näin myöhään valvonut.
What??!! Miten voit vieläkin olla vuodessa 2008??? Varmaan hirveetä jumittaa siellä kun ei ole päässyt edes 2010-luvulle!!
Se oli syvä sukellus, jota kukaan ei toivoisi kokevansa. 9 vuoden matka ei minnekään...
https://www.youtube.com/watch?v=PWb_AMOSl60
Mä oon antanut sulle anteeksi jo aikoja sitten! Älä enää tunne syyllisyyttä. Muistan vaan hyvät ajat. Olisin valmis näkemään ja juttelemaankin sun kanssa. Lämmin halaus sinulle! Haluan sinulle vain kaikkea hyvää: rakkautta, iloa ja onnea syvää.