""Tuli kirjepommi. Pierukalsarit pitäis vaihtaa rinsessaluukkiin. #Voglia nyt tarttis simsalabimiä ja hokkuspokkusta, Kauppi kirjoittaa, lisäten päivitykseensä asiatunnisteet kiitos ja kunnia.""
https://www.is.fi/viihde/art-2000005447477.html
https://www.is.fi/viihde/art-2000005447477.html
Vastaukset 13
Vanhimmat
Itsenäisyytemme 100-vuotisjuhlavastaanoton kättely, joka varmaan kiinnostaa eniten TV:tä ja muita tiedotusvälineitä:
Rumpali ja ex.suunnistaja kättelevät presidenttiparia. Sauli N. nyrpistää kevyesti nenäänsä ja katsoo kysyvästi pariskuntaa.
Mitenkähän siunatussa tilassa oleva Jenni H. reagoi kohtaamiseen? Tuleeko pahoinvointia?
Onhan se ihan mahtavaa reagoida julkisuudessa Suomen itsenäisyyden 100-vuotisjuhlavastaanottokutsuun avautumalla piereskelyistään.
Kertoo enemmän kuin paljon ihmisen sivistystasosta.
Perheessä on syvällistä harmoniaa.
ApuLANTA.
Esittääkö Minna K. seuraavalla Apulannan keikalla veret seisauttavan PIERUSOOLON?
Olipa kauniin henkevästi reagoitu kutsuun saapua Linnan juhliin.
Kyllä nuo "metsänpeikot" ovat fiksua joukkoa.
Tuleeko Apulannan ohjelmistoon uutuutena:
"PIERUKONSERTTO - säveltänyt ja sovittanut Minna Kauppi"
???
Päräyttääköhän Minna presidenttiparin kättelyn yhteydessä vai säästääkö JYTKYN vasta tanssilattialle?
Toivottavasti täräyttää niin kovaa, että TV:n katsojatkin kuulevat.
Jatkossa kaikki tunnistavat entisen suunnistajan parhaiten nimestä:
"Pieru-Minna"
No on se melkoinen pierusirkus menossa Lahdessa.
Kovin moni ei kehtaisi ruveta julkisuudessa mainostamaan piereskelyään, kun on saanut kutsun itsenäisyyspäivän juhliin Linnaan.
Etenkin, kun nyt on kysymys vielä Suomen 100-vuotisen itsenäisyyden juhlista.
Mutta kukin taaplaa tavallaan.
Mitä ne Minnan pierut sinulle kuuluu!!