Soinia tuskin huolitaan mutta monella muulla hätä poliittisesta tulevaisuudestaan.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201711172200541247_pi.shtml
Sinisissä halu loikata takakaisin PS.leiriin
23
309
Vastaukset
- Rahanperässä
Mitä väliä on jonkun lilliputtipuolueen hörhöjohtajan puheella? Kuka ottaa hallaahoa enää vakavasti?
Pelkuri ja rahanahne pelle. - dirIandaa
Halla-aho on vähän nolo. Mies toisaalta vaatii jäsenistöä lopettamaan riitelyn, mutta yrittää koko ajan näykkiä Sinisiä.
Kannatus sulaa ja nyt pitää yrittää pysäyttää muuttoliike vähättelemällä Sinisiä ja "arvioimalla" että Siniset katoavat puoluekartalta.- sopeutus-sopeutus
Riitely lopetetaan kun kaksoisagentit lähtevät sopeutus eläkkeelle eduskunnasta.
- JohanLevisJaKorjaaPois
Ja loppuuhan se riitely muutenkin, kun kannatus romahtaa niin, ettei edustajiksi jää kuin pari hörhöä. Sitten sopii huudella ihan mitä vaan, ketään ei kiinnosta.
- ei-paluutietä
Aika itkuisia ovat muutamat uuvatit. Tietävät tulleensa Soinin pettämiksi.
- Kyllä_kansa_tietää
Eipä tuolla väliä vaikka loikkisivat edestakaisin kuin kengurut. Seuraavissa vaaleissa hallapersuille 3-4 paikkaa, tuhnupersuille 1-2. Voi olla yläkanttiin tuokin. RKP:kin ohittaaa hallapersut heittäen, tuhnupersut ovat jo juuttuneet prosentin pintaan.
- vale-emävale-tilasto
Uskot jo vihreisiin miehiinkin, äänestän PS puoluetta jatkossakin, siinä sinulle tilastoa tiedoksi.
- ÅWQredjj1
Tulette näkemään seuraavissa galluluvuissa ihmeen. Molemmat sekä vanhat, että uudet vatit tippuu todella alas. Turuilla ja toreilla puhutaan jopa puolittamisesta.
0. 5% ja 3.25%.- viher-toukka-itkee
Näet seuraavissa kyllä, mene itkemään kannatustasi suvakki puolueesi riveihin.
- ostetuttollot
Siniset menee jo miinukselle..
- Antipersux
Tässä taas loistava esimerkki palstan polittisesta "ajattelukyvystä". Kun Halla-aho tai joku muu puolueen johtoa lähellä oleva sanoo että sinisistä on halu loikata takasin, niin tätä sanomista ei epäillä millään tavalla. Se uutisoidaan ikään kuin uutisena, täytenä totena.
Ei millään tavalla edes yritetä miettiä että josko takana oliskin pelkkään poliittista retoriikkaa ja peliä. Sarjassa "kusetus" menossa taas kerran ja sitten jälkikäteen ihmetellään että kuka käänsikään takkinsa. - Loispummieläkeläinen
Nollan tuntumassa molemmat puolueet. Tämä sirkus on päätepisteessään. Yhteensä korkeintaan 5 edustajaa, sinisillä yksi.
- ostetuttollot
Millä sinitollot saisi yhden edustajan..
- Antipersux
ostetuttollot kirjoitti:
Millä sinitollot saisi yhden edustajan..
Millä perusteella sinä kutsut sinisiä "tolloksi"? Kerro asialle konkreettinen perustelu?
- SikaTilallinen
Antipersux kirjoitti:
Millä perusteella sinä kutsut sinisiä "tolloksi"? Kerro asialle konkreettinen perustelu?
Elo ja Elovaara, nuoret siniset saavat jatkopaikan kansanedustajina.
- sinitollot
Siniset on tolloja kun antoivat Soinin kusettaa heidät loikkaamaan mukaansa,Soinillahan ei ole mitään hätää kun on kokoomuksen ja maalaisliiton perseen nuolennalla pedannut itselleen palkkio viran ja nämä muut loikkariluuserit eli sinitollot jää nuolemaan näppejään ja poliittinen ura on ohi,noin tolloja ei kukaan huoli mihinkään,niin ja onhan oikeasti Soinikin itse takinkääntäjätollo joka kolumneillaan aiheuttaa vain myötähäpeää!!! Ymmärtäisi edes pitää suunsa kiinni,ketään ei kiinnosta tuon loikkariluuserin sanomiset,ainoastaa se tollo ei sitä itse tajua.
- Antipersux
Niin että sinusta politiikan sisällöllä ei ole mitään merkitystä? Että Soini puhui heidät vaan ympäri nämä tahdottomat sätkynuket? Ja että Suomelle on paljon parempi että maata johtaa esim Hakkaraisen tyyppinen kännikala, joka vastustaa EU-tukia mutta jonka oma firma olisi jo aikoja sitten mennyt konkkaan ilman EU-tukea.
PS. Misrtä näitä tolloja mielipiteitä laukovia idiooteeja oikein riittää?
- UV-seteliselät
Sinisillä takakonttitolloilla ei ole mitään poliittista tulevaisuutta.
- Kotieipalanut
Kyselyjä mahdollisesta paluusta takaisin on huhuja kuulunut. Mutta pitää olla hyvät perusteet, jotta tulee hyväksytyksi takaisin emo puolueeseen. Tavallisella rivi sinisellä on kuulemma parempi mahdollisuus päästä kotiin takaisin.
Jussi Halla-aho ja Leena Meri yrittävät hillitä jengin halua hypätä persuista Sinisiin maalailemalla Sinisille noloa loppua. Mistään muusta ei ole kyse.
Siniset ovat aktiivisesti politiikassa mukana vaikuttamassa, mutta persut on työnnetty sivuraiteelle, lopullisesti.- Sirus.Penisnen
Siniset vaikuttavat Sipilän takakontissa. Tila on ahdas, mutta kyllä sinne vähät siniset mahtuu.
- Ääniharava
Sinisissä on monta viime vaalien ääniharavaa, persuissa vain muutama.
- torilla.todettiin
Siniset ole saaneet yksissäkään vaaleissa yhtään ääntä. Seuraavat vaalit ovat presidentinvaalit, eikä sinisillä ole edes omaa ehdokasta. Mitä hyötyä on uuvattipuolueesta, joka ei pysty edes ehdokkaita vaaleihin asettamaan? Ilmankos moni sininen jo itkee, kun huomaa tulleensa Soinin pettämäksi taas kerran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1124249Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja323216Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12423KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2081455Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2101056Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1581049- 681004
Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka21906En elä täällä vaan oikeassa elämässä
Jos ihmissuhde kaatuu siihen, mitä täällä palstalla kuvitellaan ja väännetään, silloin ongelma ei ole minussa vaan luott126785- 60735