Mitä on sinset?

halpaostos

Kokoonuksen apupoika ja Sipilän jalkarätti..

17

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katellaan rauhassa mitä Sinisistä tulee. Varsinainen startti tapahtuu 16.12.2017, silloin valitaan puolueen johto ja päättävät elimet.

      • 23PARANNUSTA

        Joulukuun gallupissa odotettavissa iso nytkähdys. Soini on saatava päättäviin elimiin, puoluejohto Linströmmin käsiin, joka mahdollistaa Soinin liikkuvuuden maailmalla eikä häiritse ministerin tehtäviä. Samat asiat ministeri Terhon kohdalla, puheenjohtajuus häiritsee kulttuuri ja EU-asioiden hoitamista.


      • 23PARANNUSTA kirjoitti:

        Joulukuun gallupissa odotettavissa iso nytkähdys. Soini on saatava päättäviin elimiin, puoluejohto Linströmmin käsiin, joka mahdollistaa Soinin liikkuvuuden maailmalla eikä häiritse ministerin tehtäviä. Samat asiat ministeri Terhon kohdalla, puheenjohtajuus häiritsee kulttuuri ja EU-asioiden hoitamista.

        Jää nähtäväksi onko Soini enää käytettävissä edes puolueen päättäviin elimiin, kannatus kyllä riittäisi. Soinilla olisi varmasti puolueessa paljon vaikutusvaltaa vaikkei hän olisi varsinainen vallankäyttäjä.


    • sammuupian

      Siniset vain häipyvä tahra politiikassa...

      • kuva-perässä

        Missä orvon ja sipisen hallituksen vastavoima, jos olisi sitä niin tulisi kalossin kuva peräpäähän sinisille myötäeläjille.


    • näinsevainontaas

      Soini tulee taas imuroimaan kaikki kaatopaikat sillä se saa jotain prosentteja ehkä?

    • sinisillepeukku

      Just, sinset ja kokoonus...taitaa olla aito persu asialla?
      Siniset ovat hyvä puolue, hieno alku, kun tyhjästä lähtivät. Edustajatkin "salonkikelpoisia" ja älykkäitä.
      Menestystä sinisille!

      • viher-suvakki

        Menisivät heti vihervasureihin, olisi helppo elämä edessä, kun kansa maksaa ja raha kasvaa puussa.


    • sininen_kylmä_väri

      Mä uskon, että vanha suomalaisuuden perusteista kumpuava sanonta: loikkarin ottaa olkileipä, pitää paikkansa.

    • faktaperse-2017

      Siniset on SOS hallituksen lapamato, joka ulostetaan aikoinaan poliittiselle unohduksen tunkiolle.

    • oipoii

      Sinisillä on jotain valtaa tässä maassa toisin kuin jakojäännöksen rasseilla - tuolla puheenjohtajistolla pesujen yhdenasianliike on tuhoon tuomittu.

    • silläkannatusta

      Sinisten näyttöjä hallituksessa:autovero ja bensan korotus, eläkeleikkaus,, indeksi jäädytys, lääkeomavastuu ja diabeslääkeleikkaus.. Noin aluksi!

      • kylä_surkeeks_o_menny

        Nii, ja peskele tuo postilaki. Taajamissa posti kulkee, jos kulkee - milloin sattuu kulkemaan.


    • SiirrynSinisiin

      Kuntatyötekijät kiittää.........Perussuomalaisia ja Keskustalaisia.

      "markka päivässä ja sama ruoka kun kanalla" sitäkö te toivotte.

    • torppariherruja

      Siniset ovat kuin maansa myyneitä paskiaisia - kepun ja kokkareiden torppareita.

      • demokratia_kova_pala

        Niin on. Johtamastaan puolueesta luopuneita herraselkärankaisia luopioita.


    • takakonttisiniset

      lisätä:sylkykuppi? Pikkujoulujen vitsiaihe?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe