Mitä on sinset?

halpaostos

Kokoonuksen apupoika ja Sipilän jalkarätti..

17

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katellaan rauhassa mitä Sinisistä tulee. Varsinainen startti tapahtuu 16.12.2017, silloin valitaan puolueen johto ja päättävät elimet.

      • 23PARANNUSTA

        Joulukuun gallupissa odotettavissa iso nytkähdys. Soini on saatava päättäviin elimiin, puoluejohto Linströmmin käsiin, joka mahdollistaa Soinin liikkuvuuden maailmalla eikä häiritse ministerin tehtäviä. Samat asiat ministeri Terhon kohdalla, puheenjohtajuus häiritsee kulttuuri ja EU-asioiden hoitamista.


      • 23PARANNUSTA kirjoitti:

        Joulukuun gallupissa odotettavissa iso nytkähdys. Soini on saatava päättäviin elimiin, puoluejohto Linströmmin käsiin, joka mahdollistaa Soinin liikkuvuuden maailmalla eikä häiritse ministerin tehtäviä. Samat asiat ministeri Terhon kohdalla, puheenjohtajuus häiritsee kulttuuri ja EU-asioiden hoitamista.

        Jää nähtäväksi onko Soini enää käytettävissä edes puolueen päättäviin elimiin, kannatus kyllä riittäisi. Soinilla olisi varmasti puolueessa paljon vaikutusvaltaa vaikkei hän olisi varsinainen vallankäyttäjä.


    • sammuupian

      Siniset vain häipyvä tahra politiikassa...

      • kuva-perässä

        Missä orvon ja sipisen hallituksen vastavoima, jos olisi sitä niin tulisi kalossin kuva peräpäähän sinisille myötäeläjille.


    • näinsevainontaas

      Soini tulee taas imuroimaan kaikki kaatopaikat sillä se saa jotain prosentteja ehkä?

    • sinisillepeukku

      Just, sinset ja kokoonus...taitaa olla aito persu asialla?
      Siniset ovat hyvä puolue, hieno alku, kun tyhjästä lähtivät. Edustajatkin "salonkikelpoisia" ja älykkäitä.
      Menestystä sinisille!

      • viher-suvakki

        Menisivät heti vihervasureihin, olisi helppo elämä edessä, kun kansa maksaa ja raha kasvaa puussa.


    • sininen_kylmä_väri

      Mä uskon, että vanha suomalaisuuden perusteista kumpuava sanonta: loikkarin ottaa olkileipä, pitää paikkansa.

    • faktaperse-2017

      Siniset on SOS hallituksen lapamato, joka ulostetaan aikoinaan poliittiselle unohduksen tunkiolle.

    • oipoii

      Sinisillä on jotain valtaa tässä maassa toisin kuin jakojäännöksen rasseilla - tuolla puheenjohtajistolla pesujen yhdenasianliike on tuhoon tuomittu.

    • silläkannatusta

      Sinisten näyttöjä hallituksessa:autovero ja bensan korotus, eläkeleikkaus,, indeksi jäädytys, lääkeomavastuu ja diabeslääkeleikkaus.. Noin aluksi!

      • kylä_surkeeks_o_menny

        Nii, ja peskele tuo postilaki. Taajamissa posti kulkee, jos kulkee - milloin sattuu kulkemaan.


    • SiirrynSinisiin

      Kuntatyötekijät kiittää.........Perussuomalaisia ja Keskustalaisia.

      "markka päivässä ja sama ruoka kun kanalla" sitäkö te toivotte.

    • torppariherruja

      Siniset ovat kuin maansa myyneitä paskiaisia - kepun ja kokkareiden torppareita.

      • demokratia_kova_pala

        Niin on. Johtamastaan puolueesta luopuneita herraselkärankaisia luopioita.


    • takakonttisiniset

      lisätä:sylkykuppi? Pikkujoulujen vitsiaihe?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      294
      6869
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      256
      6406
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      45
      5733
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      162
      5098
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      50
      3927
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      225
      3845
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3529
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      18
      3233
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      49
      3202
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      378
      2994
    Aihe