Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Punapäät

On aina mietityttäny, että onks punapäillä myös punaiset pillukarvat? Kaikenlaisia versioita oon kuullu, mutten oo koskaan päässy aitoa punapäätä katsastamaan... Redheads are in
92929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos on oikea punapää. Värjätyt on jo asia erikseen.

Äänestä
  • Jos huijaus on täydellinen niin myös pikkunkarvat on värjätty ... Nimim. "Kokemusta on :"

    Äänestä

  • Esteri kirjoitti:

    Jos huijaus on täydellinen niin myös pikkunkarvat on värjätty ... Nimim. "Kokemusta on :"

    Kattoo oikei juuresta , sitte tietää. JOs epäilee huiausta. Vai mitä Esteri.
    Mullakin kokemusta Yli 55 vuotta.
    Piisaako?
    Sana rako, väri mikä vaan.
    Useimmin hyvääkin. Rakastellessa.

    Äänestä

  • voi ei.. yök!

    Äänestä

Mä oon punapää, siis aito sellanen, ettei hiuksia oo värjätty...
Ei mulla ainakaa oo, mut joillaki yksilöillä voi ollakki...

Äänestä

Oon kahen punapään kans ollut. Molemmil on ollut samanvärinen kuin tukka. Mutt mikä parasta, molemmat on ollut aivan mahtavia sängyssä. Kaipaan "punapilluja".

Äänestä

karvat on kyl punaset, mut oikeestaa ei muutako auringonvalossa.

Äänestä

aitona punapäänä voin kertoa että kaikki on punaista ihan kainalokarvoja myöden (niitähän
tarkoitit?) jos niitä vaan olisi... tykkään nääs
olla ihan siisti posliini. Ehkäpä suakin joskus
onnistaa ja saat ihan oman punapään.

Äänestä

Olen suorittanut kenttätutkimuksia, siis kahdenkeskisiä vastakkaisen sukupuolen kanssa.

Ja olen päätynyt seuraavaan väliaikaistulokseen. Aidoilla "porkkana punapäillä" on kaikki häpykarvoitus punaista, jos eivät ole värjänneet niitä. Sitten on muita punasävyisiä päitä, joilla on karvojen väritys sekä vaaleaa että tummaa.

Tutkimukset tosin vielä ovat kesken. Lisäksi hiusten värjäys on valitettavan suosittua, kuin myös meikkien ja ruskettavien voiteitten käyttö. Ilman näitä kemikaaleja olisi paljon helpompi tunnistaa aidot punapäät ja punertava hiuksiset naiset. Mutta ei vaivuta epätoivoon. Tutkittavien määrä vain kasvaa kun täytyy tutkia myös juurikasvustot kaikilta naisilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Red kirjoitti:

On aina mietityttäny, että onks punapäillä myös punaiset pillukarvat? Kaikenlaisia versioita oon kuullu, mutten oo koskaan päässy aitoa punapäätä katsastamaan... Redheads are in

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu