suurella viisaudellaan yhdessä hallituksensa kanssa innostanut suomalaiset opiskelijat melkein maailman parhaiksi mikälie tutkimuksessa ratkaisun tekemisessä. Tuohon Sipilän ja hänen hallituksensa innostamaan ratkaisukeskeiseen seitsemänneksi sijoitettujen suomalais nuorten Sipilän mahdollistamalla ihmeteolla, on kiinnostusta ulkomaillakin. Saamme olla onnellisia että meillä on näin ylivertainen ja ihmeellinen pääministeri joka saa suomen ja maailman taloudet nousuun pelkällä aurinkoisella hymyllää.
Sipilä kohoaa huomattavasti näiden ihmetekojensa myötä jumaluusasteikolla.
Pääministeri aurinkoinen, ihmemies Sipilä on taas
1
134
Vastaukset 1
Tuollaista käsitystähän meille palstahäirikkö tarjoilee ;D Yhtä paikkaansa pitäväähän ne ovat kuin tuokin, ja muut hänen kirjoittamansa omituiset tarinat. Kopioitahan ne yleensä muiden kommenteista muualta, ja toimittajien jutuista osakopioina hyödynnetty soveltuvin osin. Otsikointihan niissä yleensä meneekin jo täydellisen korkealentoiseksi huuhaaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392361
- 59804
- 46798
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää219625Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81587T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7559- 47538
- 62532
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16524- 42520