Jos tehdään kaksi Sotea

saadaan 6 miljardin säästöt
896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kämäki oli siinäkin aikaansa eellä, teki 2sopparit Atten kanssa ja nyt on kuntatase plussalla, muuden, voisko kunnan ulkoseinälle asentaa mittarin joka näyttäis aika-ajoin kuinka tase kehittyy, kaikilla kun ei ole "intikkaa paitsi ladon takana ruostumassa. Tosin kämäellä ei juurikaan, kun se oli aikoinaan"punainen.

Äänestä

Tosin Zetorikin oli "punainen, vaikka oli vihreä

Äänestä

muuden, paljonko kämäellä on lypsylehmiä?, jos on esm 3000 niin EU tuki olisi 0,25elt 0,45e=0,70elt*8000lt= 280000e/v

Äänestä

ed oli siis 50 lehmälle/navetta, laskettu.

Äänestä

Eipä ne sairaat mihinkään häviä vaikka mitä Soteilis . Veronmaksajat taas häviää kun maksatetaan yksityispuolella kaikki hommat .

Äänestä
  • justiis, houkuttimena on "Seteli joka magneetin lailla vetää yksityisen tiskille, tämä kansa on puupääkansaa, ei millään mahu päähän että, kun Ruåtsissa jo monta vuotta Pörssisotella hoidettu , niin kustanukset on kusseet ja raskaasti kansan maksettavaksi, suhteessa vanhaan/ yleiseen kuten meillä sanotaan, ehkä Rå-nimitys on "Kansankotihoito

    Äänestä

nyt on joku laskenut että 750e/pv voi kauhiaa, vain Lindströmille on iso raha)ei se maataloudessa ole, vaan kauhiaa on, että maataloudessa on mahoton määrä ostettavaa ja alta 10000e pääsee vasta myyjän kanssa "ilimasille kahveille, muistetaan muutama vuosi kun EU ei maksanut tukiaisia ajallaan, mitä tapahtui.. no se siitä, mutta paljasti miten kustannus ihollaan suomen maataloustuotanto pyörii, sen tietää vallankahvaa pitelevä EU, maksujen myöhästys oli muistutus kuka on Isäntä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukaaeiolehuomannut kirjoitti:

saadaan 6 miljardin säästöt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu