consumer&reports on julkaissut uusimman laatutilaston vuodelle 2017 ja mikäs se onkaan ykkönen? TOYOTA, viattomin auto 2017. mikäs oli viimeinen? no ihan aito venäläinen sirkuspelleilyauto skodahan se, jo toisena vuotena peräkkäin, JUMBO :D kyllä nyt taas itäauto skodailijoita suututtaa kun öljyä pitää lisätä siellä motonetin pihassa ja prismasta käydä -60% ruokalaarilla :)
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tojomiehenä Motonetit ja ruokakauppojen alennushyllyt näyttävät olevan sinulle suosikkipaikkoja, samoin autopurkamot
kauheeta mitä romuja noi itäauto skodat ovat, ja vielä jotkut hölmöt niitä ostavat :D
Onko esittää linkki väitteellesi?
consumer&reports laatutilasto. linkkiä en saa laittaa tänne koska julkaisusäännöt kieltävät linkkien laittamisen.
Kävin katsomassa, ei löytynyt väittämääsi tilastoa. Yritit taas valehdella, kuten aina ennenkin.
Jenkkiläinen tilasto ja Skodaa ei edes myydä jenkeissä.
hirveitä romuja, hyi yäk! kuka skodan nykyään ostaa, hyi yäk!
Itäkipan loppu häämöttää.
Volkswagenhan ilmoitti joku aika sitten että moottori valokoimaa supistetaaan skodan osalta,eikä uusien hybridimoottoreiden valikoima tule koskemaan skodaa..
https://m.kauppalehti.fi/uutiset/tutkimus-suurin-osa-suomalaisista-ajaa-hybridilla-kymmenen-vuoden-paasta/ywbrCLUg?ref=iltalehti:7619
Noh,sanomattakin selvää mikä merkki ykkönen.
Tänä vuonna 7500 hybridiä myyty suomeen.
On turha kysellä 10 vuoden päässä olevista asioista, kun kukaan ei tiedä, millaisia autoja silloin on tarjolla. Tätä menoa Suomi voi olla niin surkeassa jamassa, että kukaan ei osta uusia autoja. Voi myös olla, ettei Toyota ole saanut vieläkään yhtään sähköautoa markkinoille.
"Bmw.n hybridi tekniikkakin on toyotan peruja.."
Täysin paskapuhetta. BMW:n hybridit ovat täysin eri konsepti kuin tojon muka-hybridit.
BMW osti Toyotalta hybridijärjestelmän. eli on sama kuin Toyotassa, usko tai älä. hybrid tulee olemaan kaikilla autonvalmistajilla, ilman ei tulevaisuudessa pärjää. henkilöautoissa dieselit tullaan kieltämään kokonaan 10vuoden sisällä. nämä asiat löytyvät googlettamalla niin ei tarvitse mutu tietoa jakaa täällä ja vääristellä asioita.
BMW ei ostanut hybriditekniikkaa Toyotalta omiin autoihinsa asennettavaksi, ei sinne päinkään! Toyota maksoi hybrideihin liittyvällä akkutekniikalla ostamiaan dieselmoottoreita, koska ei itse kyennyt kannattavasti rakentamaan euro6-tason dieseleitä. Molemmat voittivat.
BMW:n käyttämässä hybriditekniikassa ei ole akkuihin liittyvää tekniikkaa lukuunottamatta mitään yhteistä Toyotan kanssa. Toyota sen sijaan käyttää BMW:n dieseleitä sellaisenaan.
bemarin hybriditekniikka on kuin onkin toyotan valmistama, myös jarrutusenergian talteen otto tulee Toyotalta, bemari tekee toyotan dieselmoottorit vain eurooppaa varten muuanne toyota tekee dieselmoottorit itse koska diesel kuolee Euroopassa. bemari ostaa Toyotalta myös bensiinimoottorit, Toyotalla on erinomaiset bensiinimoottorit joihin mazdaa lukuunottamatta eivät muut pysty. toyota tekee tarvittavat parannukset myös bemarin dieselmoottoreihin, eivät ole olleet nykyaikaisia ilman muutoksia.
1) Jenkeissä ei myydä Skodaa
2) Tänne voi ihan hyvin laittaa linkin. Linkin lisäksi pitää vain olla tarpeeksi tekstiä, muuten botti poistaa sen
Jenkki skoda on VW
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/handelsblatt-skoda-menossa-usan-markkinoille--voisi-korvata-vw-merkin/L2FEEKdQ
usaöljynsyöntiä
"bemarin hybriditekniikka on kuin onkin toyotan valmistama, myös jarrutusenergian talteen otto tulee Toyotalta, "
Puhdasta paskaa vaikka kuinka monta kertaa sen toistaisi. Tojon kaikissa hybrideissä on portaaton vaihteisto joka on keskeinen osa polttomoottorin ja sähkömoottorin yhteistyötä. Bemarin hybridit ovat täysin erilaisia.
Teknisesti tollo patologinen valehtelija ei voi tätä inttämällä muuttaa miksikään.
siis täh? mitä hittoa sä vaihteistoa tähän sotket?????? onko niin karvas pala nieltäväksi että toyota tekee muille tekniikan? Toyotalla on patenttioikeudet hybriditekniikoihin, katsoppas millainen susi tuli volkjsvakenin hybridistä, aivan kuin pilailuvälinepuodista olisi tekniikka kotoisin. se osoittautui aivan sudeksi.
Puhdasta satuilua. Sut on niin nähty.
Ja vitun paskat.