Persut väittävät

"Soini, Halla-aho, Terho ja Mannerheim ovat olleet pahoja, paskaisia ja hulluja kommareita."
Tällä he perustelevat puolueen hajoamista ja valtaantulonsa katoamista.
14146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

suomi24sensori MIKSI ANNATTE TÄLLAISEN PASKAN SEISTÄ TÄÄLLÄ JONOSSA JOSSA Soini, Halla-aho, Terho ja Mannerheim ovat olleet pahoja, paskaisia ja hulluja kommareita

sensoripuheenne ovat pelkkää tekopyhää suomi24paskaa kuten tavallista

Äänestä

stalinisti aloittelee taas paska-aloituksiaan kun ei muuhun pysty eikä ole muuta tekemistä
ja
suomi24 ei sensoroi

Äänestä

jos olisin te en antaisi tämän häirikön nautiskella täällä

Äänestä

tätä jonoa kannattaa seurata

Äänestä

Mannerheim petti Suomen syrjäyttämällä Rytin pressanvirasta ja ryhtymällä ajamaan fasisteja pois Suomesta.
Me persut emme tällaista hyväksy. Hitlerin ja natsien tappio sodassa tuhosi Suomen. Nyt meni Soinikin kommarien leiriin.

Äänestä

KIINA ALAS TORSTAINA Shanghain pörssi putosi yli 2 prosenttia
syyksi on ilmoitettu velkavivutusestot hallituksen taholta
USA lienee kiinni joten pörssipäivä on rauhallinen katsotaan perjantaina

The smaller Shenzhen index ended down 2.92 per cent and the start-up board ChiNext Composite index was weaker by 3.16 per cent.

The government is stepping up deleveraging, and that would have an impact on liquidity in the stock market as well

Äänestä

Kaikki ne jotka eivät halua osaksi Venäjää tai Israelia ovat pahoja.

Äänestä

Mannerheim varasti perheensä (lastensa) rahat ja lähti rietastelemaan miesporukkaan Venäjälle.
1919 voiton huumassa Mannerheim haki Iso-Britanniasta apua, jotta voitaisiin hyökätä Neuvostoliittoon ja palauttaa siellä porvaristo valtaan, jotka olisivat vastineeksi liittäneet Suomen takaisin Venäjän huomaan.

Äänestä

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-kevaalla-odottaa-hallituskriisi-soten-valinnanvapauslaki-mene-lapi/
Maakuntahallinto jäämässä valtion holhoukseen
Halla-ahon mielestä keskustan himoitsemaan maakuntahallintoon liittyy samoja ongelmia kuin soteuudistukseen. Maakuntahallintoa on toteutettu poliittisena projektina ilman ajatusta siitä, miten se lisäisi kustannustehokkuutta ja toimivuutta pitkällä aikavälillä, Halla-aho kritisoi.

http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg238202#msg238202
Sote kaataa Sipilän

https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-hallituksen-miljardien-valinnanvapausvedatys-katastrofi-hallitus-yrittaa-kansalaisia-uskomaan-tahankin-vedatykseen/ Maakunta eli siis lopulta valtio ja veronmaksajat kantavat taloudellisen ja muun vastuun yksityisten yritysten edesottamuksista. Kahden kerroksen palvelut eivät ole häviämässä, päinvastoin. Hyvätuloisilla ja hyvinvoivilla menee jatkossa entistä paremmin. Monilla muilla, etenkin suurten kaupunkien ulkopuolella, yhä huonommin, Halla-aho tiivistää uuden mallin ongelmat.

Äänestä

Päinvastoin Halla-ahoseni.
Timo Soini sutkautti, että soteuudistuksessa köyhäkin saa mennä rikkaan lääkärin puheille. Tämän hän sanoi persuna.
Kumpi heistä on kommari; Soini vai Halla-aho vaiko peräti Mannerheim!

Äänestä

suomi24sensori MIKSI ANNATTE TÄLLAISEN PASKAN SEISTÄ TÄÄLLÄ JONOSSA JOSSA Soini, Halla-aho, Terho ja Mannerheim ovat olleet pahoja, paskaisia ja hulluja kommareita

sensoripuheenne ovat pelkkää tekopyhää suomi24paskaa kuten tavallista

Äänestä

PS puolesta suomalaisten
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-kyselytunnilla-helsinki-kutsuu-laittomasti-suomeen-kannattaako-hallitus-tallaisia-toimia/

Orpo mainostaa shariaa Turussa
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg233579#msg233579
Orpo pääsyyllinen matutukseen, kokoomus aikoo kutsua matuja Helsinkiin

https://www.facebook.com/tisy.fi/photos/a.245680815452223.62201.142232489130390/1023786577641639/?type=3&theater https://www.facebook.com/tisy.fi/posts/1023786724308291 Petteri Orpo hänen vieraillessaan Turussa 12.8.2015. Vierailussa ministeri tutustui TISY:n ja NMF:n toimintaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


juuso_torniainen kirjoitti:

"Soini, Halla-aho, Terho ja Mannerheim ovat olleet pahoja, paskaisia ja hulluja kommareita."
Tällä he perustelevat puolueen hajoamista ja valtaantulonsa katoamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu