Mikä vei noin nuoren miehen?
Nuori tangoromani Dimitri Sjöberg on kuollut
Tangoa
241799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
viina.
Ei vaan raitistuminen. Vastahan siitä oli seiskassa. Meinisi juoda itsensä hengiltä ja kuoli sitten kun lopetti. Ei kannata lopettaa.
Viina tai huumeet, koska kuolinsyytä ei mainittu.
Kymmenen vuotta omien sanojensa mukaan veti kossua napaansa litran pari joka päivä. Ennen oli sanonta että ihmisen elimistö kestää n. kaksi kuutiometriä kirkasta, sitten se on loppu. Pitänee laskukaava tässäkin tapauksessa paikkansa.
Ota poika asiasta selvää ennenku huutelet. Romanit eivät käytä kovinkaan paljoa alkoholia.
Itsehän se sen kertoi että viinaa menee vähintään litra päivässä, välillä kaksikin.
Mustalaisissa on juoppoja vähintään yhtä paljon kuin valkolaisissa. Narkkareita taasen on valtavasti enemmän kuin valtaväestössä. Siitä mustalaisten valtava rikollisuuskin johtuu, rahaa pitää saada huumeisiin.
Joo kyllä hän ihan itse kertoi seiskan haastiksessa juomisestaan. Kyse oli niin valtavista määristä, että valitettavasti arvasin miten tulee käymään ): viina on myrkky ja monen surun aiheuttaja ):
Buhhaaaa.. ai ei..ei ne muuta teekkään kuin juovat, narkkaavat..tuo oli täysi holisti.
Seiskan juttuihin kannattaakin luottaa, huoh.
Niin että Sjöberg itse valehteli haastattelussa kun kertoi juoneensa kymmenen vuoden ajan litran kossua päivässä? Olihan tuo jo kerran maksakoomassa, meinasi kuolla
Plaa plaa, seiska tekee yliampuvaa huttua jotta sinunlaiset juntit ostaisivat sitä roskaa.
Pari litraa kossua päivittäin kymmenen vuoden ajan tappaa jopa prinssin.
Reipas Lapin lisä. Haluaisin nähdä tyypin joka juo kaksi kossua päivässä vaikka kolmen päivän ajan.
Palstan peräkammarin pojat ovat tuosta hyvä esimerkki. Niiden jutut ovat sitä tasoa etteivät ne ihan pikku maistissa synny.
Ei sinun tarvitse puhua itsestäsi monikossa.
Maksa polttaa noin puoli litraa vuorokaudessa viinaa, joten tuo litra tai kaksi on tosiaan mahdottomuus.
Työvoimatoimisto.
Puukko mustilainen kun oli
Ei kenenkään maksa loputtomiin kestä.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Tangotahti-Dimitri-Sjoberg-oli-kuolla-vaipui-maksakoomaan-ryyppasi-kossua-2-litraa-paivassa
Oliko mainemiehiä tämä Timitri?
Näin käy kun trokaus ei enää kannata joutuvat itse juomaan
Alkoholismisi ei katso sukupuolta, rotua eikä sosiaaliluokkaa. Alkoholismi on Suomen yleisin tappava sairaus!
Onneksi alkaa Tipaton Tammikuu!
On muuten hyvä tapa; jos ei nyt pysty lopettamaan, niin pääsee ainakin alkuun!
Itse aikoinani aloitin ja olen joka vuosi pitänyt. Sitten on mennyt jopa helmikuu ja maaliskuu.
Pikkuhiljaa on vähentynyt.
Ensi vuonna tähtään vappuun.
Idea on se että sitä opettaa itseään ja pikkuhiljaa vähentää.
Samalla konstilla pääsin myös aikoinani eroon tupakinpoltosta.
Suosittelen!