Persujen näyttö?

Nyt odotellaan,kun puolue putsattu köyhiä soirtaneista Soinilaisluusereista..
559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näinhän se on. Nyt näyttää siltä, että tämä maa on pahasti sekaisin varsinkin hallituksen harjoittaman suurisuuntaisen rakenneuudistuspolitiikan vuoksi. Sote on hyvä esimerkki. Rahaa on mennyt jo paljon asian selvittelyyn. Hullummaksi vain menee - on maakuntaa, valinnanvapautta, tietojärjestelmien uudistusta yms.
Me täälläpäin, perussuomalaisten piirissä, olemme maltillisella linjalla. Parannetaan ja kohennetaan vanhaa. Sairaanhoitopiirit ovat luonnollista tietä syntyneet.

Äänestä

Nykyisillä persuilla ei toki ole mitään sanomista asiasta. Ei nämä nykyiset persut osaa muuta kuin mätistä maahanmuutosta, mikään muu ei todellisuudessa niitä kiinnosta.
Aivan turha puolue siis.

Äänestä
  • Sekin paljon, jos loppumaan! Soinin pahojentöiden paikkauksessa työsarkaa..

    Äänestä

  • On kai persuilla oikeus sanoa. Sulla menee lujaa.

    Äänestä

  • Täällä tämä yksi ja sama sotkee paperittomat ja laillisen maahanmuuton, paperittomat haittamaahanmuutto ja elintasopakolaiset suurin kuluerä Suomalaisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikäsuunta kirjoitti:

Nyt odotellaan,kun puolue putsattu köyhiä soirtaneista Soinilaisluusereista..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu