Onko mahdollista?

IPU-on-ainoa

Että jonkun valitsema IPUn johto ryhtyy jo viimein johtamaan puoluetta? Olemme jonkin aikaa odottaneet toimenpiteitä kuten yhteyttä puolueeseen ja johdon teräviä mielipiteitä. Tämä kanava on ainakin minulle ainut paikka puhua asioista. Nyt vaan tuntuu ettei johto välitä puhua meidän kannattajien kanssa. Tämän takia olemme pulassa.Tämän vuoksi Suomi on pulassa. Olemme heitteillä ja meitä huijataan eduskunnan voimin. Olemme 22 vuotta tyytyneet johtajien toimiin. Se oli suuri virhe. Me jäsenet ja kannattajat tiesimme mitä olisi pitänyt tehdä mutta luotimme puolueeseen liikaa.22 vuotta on pitkä aika ja monet ovat poistuneet tai kyllästyneet odottamaan turhaan nousua. Sinä aikana koko valtakunta on tuhottu valtapuolueiden toimesta. Tämä on meidänkin maamme ja täällä pysymme. Siksi meitä pitää kuunnella. Minulla ainakaan ei ole yhtäkään puoluetta eduskunnassa jota voisin kannatttaa.

2

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on-olemassa

      Muuta venäjälle.. Siellä on johto jota voit helposti kannattaa ja johon laisesi luottaa sinisilmäisesti. Senhän tuo ipu johto haikailusi todistaa vääjäämättä.

      • al-kaposet

        Maailmanpankin johtama valemedia taas äänessä. Justiinsa samaa amerikkalaista politikointia jossa kansan älykkyyttä aliarvoidaan törkeästi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      115
      6737
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3737
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      185
      2526
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      276
      2398
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2071
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1780
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1725
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      128
      1269
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1255
    10. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1224
    Aihe