Että jonkun valitsema IPUn johto ryhtyy jo viimein johtamaan puoluetta? Olemme jonkin aikaa odottaneet toimenpiteitä kuten yhteyttä puolueeseen ja johdon teräviä mielipiteitä. Tämä kanava on ainakin minulle ainut paikka puhua asioista. Nyt vaan tuntuu ettei johto välitä puhua meidän kannattajien kanssa. Tämän takia olemme pulassa.Tämän vuoksi Suomi on pulassa. Olemme heitteillä ja meitä huijataan eduskunnan voimin. Olemme 22 vuotta tyytyneet johtajien toimiin. Se oli suuri virhe. Me jäsenet ja kannattajat tiesimme mitä olisi pitänyt tehdä mutta luotimme puolueeseen liikaa.22 vuotta on pitkä aika ja monet ovat poistuneet tai kyllästyneet odottamaan turhaan nousua. Sinä aikana koko valtakunta on tuhottu valtapuolueiden toimesta. Tämä on meidänkin maamme ja täällä pysymme. Siksi meitä pitää kuunnella. Minulla ainakaan ei ole yhtäkään puoluetta eduskunnassa jota voisin kannatttaa.
Vastaukset 2
- on-olemassa
Muuta venäjälle.. Siellä on johto jota voit helposti kannattaa ja johon laisesi luottaa sinisilmäisesti. Senhän tuo ipu johto haikailusi todistaa vääjäämättä.
- al-kaposet
Maailmanpankin johtama valemedia taas äänessä. Justiinsa samaa amerikkalaista politikointia jossa kansan älykkyyttä aliarvoidaan törkeästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521023Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17926Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE172565Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59548